Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtekgracz112v2

Nokia Lumia 520 opinia po pół roku użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dokładnie 8 września stałem się posiadaczem telefonu Nokia Lumia 520. Dodam że w moim życiu używałem takie telefony komórkowe jak: Nokia 3310 , Sony Ericsson w200i , Nokia 6030 , Samsung GT-E2250 , LG KP500 , Samsung Galaxy mini , Sony Ericsson Xperia Neo V , iPhone 3G i pewnego dnia nadszedł czas na zmianę więc udałem się do sklepu i kupiłem Nokie za 459 zł. Kupując ten telefon miałem nadzieje że dostane stabilnie działający telefon z zestawem funkcji multimedialnych.

 

Po otwarciu w pudełku znajdowały się

-Telefon ( z Systemem Windows 8 )

-Bateria (1430 mAh) Która nie wytrzymuje zbyt długo ale o tym później

-Ładowarka (warto wspomnieć że jest to normalna ładowarka a nie tylko adapter USB)

-Kabelek USB ( Tak to jest kabelek ponieważ jest on długości niecałych 20 cm)

-Słuchawki (plastikowe , prosto z Vietnamu , nie grają jakoś strasznie ale melomanom polecam kupić coś lepszego )

-Papiery i gwarancja

 

I tu zaczynały się pierwsze problemy ponieważ gdy chciałem włożyć baterie , kartę micro SIM oraz micro SD nie wiedziałem jak otworzyć tylną klapkę , dopiero w instrukcji znalazłem informacje że należy pociągnąć za lewy góry róg. No ale potem poszło bez problemu , po pierwszym uruchomieniu (które trwało jakieś 40 sekund) ukazuje nam się typowy ekran konfiguracji , używanie telefonu wymaga założenia konta Microsoft. Po konfiguracji dostajemy ,, golutkiego " Windows Phone 8 , polecam od razu zrobić aktualizacje do Windows Phone 8.1 . W punktach poniżej opisze działanie pewnych funkcji i jak jestem z nich zadowolony.

 

 

1. Wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości SMS - Z tych funkcji jestem bardzo zadowolony , jakość głośnika jak i mikrofonu stoi na wysokim poziomie , głośnik do rozmów jest na tyle głośny że nie musimy używać trybu głośnomówiącego przez co telefon nadaje się dla osób starszych lub po prostu które nie dosłyszą. Mikrofon też bardzo dobrze się spisuje nie ma żadnego problemu żeby rozmawiać przez telefon w centrum miasta - my i nasz rozmówca doskonale się zrozumieją.

 

 

2. Antena GSM dobrze radzi sobie z wyłapywaniem sygnału - w piwnicy spokojnie łapał zasięg 3/5 kresek a moje po przednie telefony już gubiły tam sygnał. Również z przeglądaniem internetu radzi sobie bardzo fajnie telefon posiada technologie HSDPA do 21,10 Mbit/s oraz HSUPA do 5,76 Mbit/s oczywiście w tej klasie cenowej nie ma co mówić o obsłudze LTE

 

3. Aparat - W Noki mamy matryce 5 Mpx , niestety bez lampy błyskowej ale z Auto focusem . Zdjęcia robione w dzień wyglądaj całkiem dobrze jednak gdy będziemy chcieli zrobić zdjęcie w nocy lub przy sztucznym świetle często wychodzą one rozmazane. Z Nagrywaniem Video jest znacznie lepiej , video jest nagrywane w jakości HD 720 P w 30 klatkach na sekundę i ich jakość jest znacznie lepsza niż zdjęć

 

4.Bateria - W lumi 520 mamy baterie 1430 mAh , jako że ja często używam telefonu np Facebook , internet cały czas mam włączony transfer danych a jakość ekranu ustawioną na automatyczną i gdy po około 10 godzinnym ładowaniu od 0 % do 100 % wychodzę z domu o 6:50 to gdy wracam o 17 - 18 mam około 40 % baterii

 

5. Głośnik główny - Byłem mile zaskoczony jak głośno gra głośnik w tym telefonie , co najlepsze głośnik gra bardzo czysto. Np. Jako że jestem strasznym śpiochem zawsze nastawiałem kilka budzików a teraz wystarczy jeden gdyż jest naprawdę bardzo głośny. A jak już jesteśmy przy głośnikach to omawiana lumia bardzo fajnie sprawdza się jako przenośny odtwarzacz MP3

 

 

6. Podzespoły , jak wiadomo w telefonie za takie pieniądze nie zobaczymy jakiś super układów jednak to co mamy to:

 

Procesor: Qualcomm MSM8227 1,00 GHz (2 rdzeniowy )

GPU: Adreno 305

Ram: 512 mb

Ekran: 4 cale , 480 na 800 px co daje nam 233 ppi

 

Jednak pomimo że są to słabe komponenty to pod system Windows Phone 8 dają sobie radę

 

7. Wykonanie oceniam na całkiem dobre - obudowa jest dobrze spasowana jednak skrzypi w lewym górnym rogu a na minus muszę zaliczyć że 3 dolne dotykowe przyciski nie są podświetlanie przez co ciężko w nocy obsługiwać telefon

 

8. Jako że jest to Nokia to jak i reszta rodziny telefon jest bardzo wytrzymały - kiedyś spadł mi on na ekran z wysokości około 2 metrów na chodnik i nic się nie stało a także kiedyś telefon podczas jazdy na rowerze wypadł mi z kieszeni i wpadł do kałuży , był cały zalany wodą jednak cały czas działa i nie ma żadnych problemów

 

9. Ekran - Pomimo tego że w Noki zastosowano plastikowy ekran to jego bardzo ciekawą funkcją jest obsługa telefonu w rękawiczkach lub np. śrubokrętem a także obca wybudzenia telefonu podwójnym puknięciem w ekran

 

 

10 Teraz muszę trochę ponarzekać

 

- Gdy włączymy np Facebooka , jakąś grę i będziemy chcieli obejrzeć jakiś film na YouTube bardzo często może zdarzyć się że film nie zostanie odtworzony podając komunikat ,,decode error " więc musimy na bieżąco wyłączać aplikacje działające w tle

 

-Nie wiem czy tylko w moim przypadku ale posiadam kartę pamięci San Disk Ultra 40 mb/s 8 Gb i mam na niej większość aplikacji o raz muzykę przez co jest zapełniona w 90 % to podczas uruchamiania systemu telefon potrafi wykryć błędy na karcie pamięci i rozpocząć skanowanie a Karta była sprawdzana u kolegi i na innym telefonie i działa bez problemu

 

- Pomimo tego że sklep z aplikacjami cały czas się powiększa to jednak cały czas brakuje w nim aplikacji co często wychodzi w praktyce

 

 

 

Jako iż nie jestem fanem żadnej marki uważam że omawiana lumia nadaje się przede wszystkim do wykonywania połączeń , rozmów SMS a także do facebooka i internetu po prostu do podstawowych zastosowań. W żadnym wypadku nie jest to telefon dla graczy , ludzi którzy używają masy aplikacji . System w tym telefonie jest prosty i sprawia że telefon jest przede wszystkim narzędziem pracy. Jednak w cenie około 400 zł można już dostać np Motorole Moto E która będzie zdecydowanie lepsza od tej lumi. Dziękuje za przeczytanie i pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • User ma wersje oem i z przeniesieniem licencji na nowy sprzęt może być problem. Jeszcze jak chce instalować i aktywować W11 na tym nowym sprzęcie. Jakby to była wersja box to może by było łatwiej, a tak to może być problem.
    • Budka powiedział, że jest za budową fabryki. Co dalej z Izerą? Borys Budka: decyzja po audycie - Money.pl
    • Ooo, jak mogłem zapomnieć wspomnieć o soundtracku, cała seria ma niesamowity OST, dla niego opłacam YT Premium, bo na Spotify nie ma wszystkiego/czasem blokują się w Polsce xD Kopalnia bangerów, jakbym miał podać mój ulubiony, to nie dałbym rady. Co do 7/8, to faktycznie w przypadku 7 jeszcze aż tak nie jest ważna znajomość reszty, ale już w 8 warto jednak znać całość, bo bez tego cała "druga część" fabuły nie będzie miała powera jaki ma dla kogoś, kto ograł wszystkie, praktycznie wszystko co poboczne może być tam wówczas niezrozumiałe. Co jest niestety sporym minusem dla nowych graczy, rozumiem w pełni dlaczego to zrobili, jednak świeżynki mogą czuć się tam troszku zagubione - przynajmniej tak mi się wydaje, musiałby się wypowiedzieć ktoś z mniejszym doświadczeniem w serii. Ano, mnie Yakuza 0 z początku trochu odrzuciła, początki tych gier to dosłownie kilka godzin prawie samych cut-scenek przerywanych krótkimi walkami, dopóki nie dojdzie się do otwartej struktury gry, to może się wydawać jakbyśmy grali w interaktywny film z jakąś tam walką, żeby nie było. Osobiście zagrałem w Y0 nie wiedząc o niej praktycznie nic, co prawda w miarę byłem przygotowany na coś takiego z samej świadomości, że mam do czynienia z japońską grą i słyszałem wcześniej o tych legendarnych cutscenkach, ale 0 od początku pokazuje jakieś struktury w Yakuzie (w Yakuzie jako Yakuzie, nie że w grze xD), wprowadza z 10 różnych bohaterów i poczułem się tym przytłoczony. Na szczęście nie porzucam raczej gier, więc "dotrwałem", no i potem się zakochałem xD Co do systemu walki - jeszcze przed 8 powiedziałbym, że zdecydowanie wolałem brawlerowy styl walki, ale powiem Ci, że grając w 8 uważam przejście na turówkę za najlepszą zmiana jaką mogli wprowadzić, naprawdę. W 8 z dobre 15h łażę po mieście i... biję chłopów na mieście (takich mini-bossów), dość, że jest to sporo bardziej wymagające niż brawlerowy styl (starsze Yakuzy są raczej bardzo łatwe, tylko w 3 bossowie mają milion zdrowia xD), to ten system walki po prostu wymiata, mówię to jako ktoś, kto za turówkami nie przepada, a system z 7 uważa za "zjadliwy", innymi słowy - trochę mniej nudny niż inne jRPG'i. To jak w 8 usprawnili absolutnie wszystkie problemy z 7 i jeszcze dodali mnóstwo nowych systemów to czysta poezja, prawdopodobnie to najlepsza turowa walka jaka kiedykolwiek powstała i ciężko sobie to wyobrazić, że tak niesamowicie przetłumaczyli brawlera na turówkę, wręcz ma się wrażenie, że ta gra miała być od początku taka jak jest teraz, bo Yakuzowe systemy pasują do tego idealnie. Również zwróciłem uwagę na to, że Yakuza jest jRPG'iem bez jego flagowych cech, każdy inny jRPG - piękni bohaterowie ratujący świat, Yakuza - menele walczące z innymi menelami xD Genialne.
    • Znalazłem właśnie na dysku C folder z bitlocker, nigdy czegoś takiego nie używałem. Sprawdziłem wszystkie konta Microsoft jakie mam i na żadnym nie znalazłem klucza do jakiegokolwiek urządzenia 🤔
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...