Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lobczy

Wirus - CryptoLocker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety zostałem zainfekowany przez wirusa "locker", zaszyfrował moje pliki o rozszerzeniu Plik QQZCQPN (.qqzcqpn). Czy ktoś miał już nieprzyjemność z tym wirusem?

 

Informacje które posiadam:

- system Windows 7

- system restartuje się przy wyświetleniu profilu

- nie działa w trybie awaryjnym

- nie jestem w stanie zrobić przywracania systemu, ponieważ zmienił hasło, a narzędziami typu minixp zmiana hasła nic nie daje

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.decryptcryptolocker.com

 

Tylko tam możesz znaleźć jakąś odpowiedź.

 

Musisz im przesłać zaszyfrowany plik a w odpowiedzi wyślą ci klucz do programu deszyfrującego, o ile dopasują jakiś klucz.

 

Ogólnie jeżeli zostałeś zainfekowany nowa wersją wirusa, to pozostaje Ci tylko formatować dyski, szyfrowania RSA 2K nie da się złamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, niestety zaglądałem już na tą stronę i dostaje komunikat.

 

"The file does not seem to be infected by CryptoLocker. Please submit a CryptoLocker infected file."

 

W załączniku wrzuciłem notkę od terrorysty ;)

post-513584-142183363833_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cryptolocker jako taki już nie istnieje(decryptcryptolocker nie wykrywa szyfrowania), są jego klony, z którymi jest już problem. Na jednym forum widziałem gościa z Emsisoftu(chyba), który całkiem dobrze sobie radzi z deszyfrowaniem danych, jeżeli dostanie zainfekowany plik i wirusa.

http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/506924/cryptolocker-hijack-program/page-7 chodzi o tego gościa: Fabian Wosar

Poszukaj tematów w których działa, albo napisz do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami udaje się przywrócić poprzednie wersje plików - po usunięciu wirusa. W innych przypadkach pozostaje śledzić tematy gościa o którym pisałem wyżej. Wielu osobom pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...