Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

devil92

Komputer do gier za około 6000/6500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W najbliższym czasie planuję zakup/złożenie komputera stricte pod gaming i przy okazji szybką pracę z programami w środowisku Windowsa.

Komputer będzie pracował z monitorem Samsunga T27D590EW. Złożyłem sobie wstępnie taki zestaw:

 

Procesor: Intel i7-4790K

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 5

Karta graficzna: ASUS GeForce GTX970 4GB

Pamięć ram: G.SKILL TridentX 2 x 8GB 2400MHz CL10 / Corsair DDR3 2x8GB 2133MHz CL10 Vengeance Black

Dysk ssd: Crucial MX100 256 GB

Zasilacz: XFX Black Edition 1050W 80+ Gold

Cooler CPU: be quiet! Dark Rock 3

Obudowa: ZALMAN H1

 

Procesora nie chcę zmieniać, zależy mi na tym i7, w najwyższej konfiguracji, będzie to komputer raczej na kilka lat.

 

Nie mogę się zdecydować co do pamięci, chciałbym 16Gb z jak najmniejszym opóźnieniem, ale też możliwie jak największą szybkością. Nie chciałbym bagatelizować tego elementu komputera.

 

HDDka póki co mi nie potrzeba, jakiś tam się w późniejszym czasie znajdzie na magazynowanie, a chciałbym dołożyć drugi taki sam ssd i spiąć je w raid 0. MX100 dlatego, że mam z nim dobre doświadczenia, mam taki aktualnie w laptopie. No chyba, że brać coś bardziej 'pro' z większym zapisem?

 

Wybrałem GTX 970 bo za jakiś czas również chciałbym dokupić drugą sztukę i połączyć je w SLI.

 

Nie ukrywam, że zależy mi na wyglądzie i spójności kolorystycznej dlatego też Zalman H1. Szkoda, że mało jest produktów bez dodatków kolorystycznych (jak chociażby czarno-czerwony ram czy czarno-czerwona płyta główna) bo chciałem utrzymać to w tonacji samej czerni. Może tu ktoś coś doradzi w kwestii pamięci i płyty głównej. Wiadomo jednak, że wydajność jest tu priorytetem, acz mogę dopłacić i do wyglądu.

 

Coś zmienić, poprawić? Wypadłem z obiegu rynku komputerowego kilka ładnych lat temu zatrzymując się na laptopie HP 6910P totalnie bez aspiracji gamingowych (C2D T9300, 8GB ram, ATI X2300, Crucial MX100 256GB, Hitachi 1TB) więc będzie to dla mnie pewien rodzaju szok, a nie chciałbym źle inwestować tej gotówki bo to ciężko zarobione pieniądze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to Ty chce elektrownie tym zasilać? :D Do SLI wystarczy 650W z zapasem małym, a tak spokojnie to już 750W. Te karty i procesory są bardzo mało prądożerne (w recenzji jeden z pclabowiczów w SLI, co prawda wersji "referencyjnej", miał maks zużycie poniżej 500w całego zestawu).

 

16 GB ramu trochę dużo, jak tylko do grania, ale w sumie jak fundusze są to czemu nie? Skoro to komputer na lata to za 2-3 pewnie gry będą chciały więcej RAM'u :P

 

Tyle ode mnie, specem wielkim nie jestem w tych kwestiach, ale sądzę, że bardziej doświadczeni się zgodzą ze mną :D ale poczekajmy na ich zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RAM-u to nie wiem, czy bedzie wielkie HOP w grach. Roznica na poziomie 5-8 klatek nie jest wedlog mnie warta doplaty. Chyba ,ze masz jakies znizki.

 

Osobiscie wolabym doplacic do dysku 512GB MX100.

 

W moim konfigu mam 16GB 1600Mhz C9 i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to Ty chce elektrownie tym zasilać? :D Do SLI wystarczy 650W z zapasem małym, a tak spokojnie to już 750W. Te karty i procesory są bardzo mało prądożerne (w recenzji jeden z pclabowiczów w SLI, co prawda wersji "referencyjnej", miał maks zużycie poniżej 500w całego zestawu).

 

16 GB ramu trochę dużo, jak tylko do grania, ale w sumie jak fundusze są to czemu nie? Skoro to komputer na lata to za 2-3 pewnie gry będą chciały więcej RAM'u :P

 

Tyle ode mnie, specem wielkim nie jestem w tych kwestiach, ale sądzę, że bardziej doświadczeni się zgodzą ze mną :D ale poczekajmy na ich zdanie ;)

 

Chciałbym mieć zapas energii na przyszłość, możliwe, że gdy coś nowego i ciekawego wyjdzie na rynek to będą się poszczególne części zmieniać, a chcę mieć porządny zasilacz i nie martwić się, że mi coś padnie albo braknie temu prądu :). Poza tym bardzo dużo będzie urządzeń podłączonych po usb (choć w sumie to pewnie mało prądu będzie pobierało w porównaniu do samego PC). No i zapewne pobawię się w podkręcanie na chłodzeniu wodnym jak już trochę opadną pierwsze zachwyty nad nowym komputerem :). Pytanie o SLI.. czy z takiego zasilacza będę miał wszelkie wtyczki zasilania dostępne pod dwie GTX970? Może głupie pytanie, ale ostatni pecet, który miałem posiadał jeszcze grafikę, która nie wymagała dodatkowego zasilania.

 

Do grania, trochę obróbka grafiki (amatorska), internet (potrafię mieć otwartych kilkaset kart w przeglądarce, a ramu to jednak zużywa sporo, w lapku z 8GB ramu przy Win 8.1 zostaje mi 2GB wolnej pamięci z włączonym Firefoxem). Martwi mnie tylko dosyć słaby wybór pamięci jeśli chodzi o te wyżej taktowane, z niskimi opóźnieniami i wiadomo, że nie będę też chciał za to płacić tyle co za procesor... :). Sam nie wiem ile teraz średnio gry wymagają pamięci? Myślałem, że 8GB to już mało :).

 

Dzięki za głos :)

 

Co do RAM-u to nie wiem, czy bedzie wielkie HOP w grach. Roznica na poziomie 5-8 klatek nie jest wedlog mnie warta doplaty. Chyba ,ze masz jakies znizki.

 

Osobiscie wolabym doplacic do dysku 512GB MX100.

 

W moim konfigu mam 16GB 1600Mhz C9 i nie narzekam.

 

W sensie chodzi o taktowanie czy o wielkość pamięci? Zastanawiam się czy takie 1600Mhz CL9 mógłbym bez problemu na tej płycie MSI podkręcić bez nadmiernego przegrzewania się i bawienia się? No i pytanie o ile.. Zniżek nie mam, może jakiś rabat wynegocjuję przy takim zamówieniu :P. Już sam nie wiem co z tym ramem...

 

Hmm.. a czy nie lepiej 2x 256GB w raid 0? Chyba będzie to jednak trochę szybsze? :) Choć czytam teraz, że MX100 w Raid0 nie są zbytnio 'trwałe' i szybciej padną. To może jednak inny ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus gtx 970 jest zasilany przez 1x8pin, więc spokojnie powinno wystarczyć kabli. Wiesz, zasada taka że każda kolejna generacja będzie jeszcze mniej prądożerna (ciekawe kiedy i czy w ogóle dojdziemy do czasów, że b. dobry komputer na zasilaczu 100W pójdzie :D). No wiesz z tym OC to pewnie i 750W by starczyło też (jak tak liczyć z SLI powiedzmy 500W cały zestaw to na OC +250 będzie spoko - sam u siebie mam zamiar podkręcać w przyszłości, ale chyba nie tak ekstremalnie, jak Ty - po coś to chłodzenie wodne musi być). Z takim zasilaczem to pewnie nawet w przyszłości byś mógł wsadzić 3 gtx 970 :D

 

Co do RAM'u te Trident'y są bardzo ogarnięte możesz je śmiało brać ;) btw kilkaset stron otwartych?! Jak Ty w tym się nie gubisz :D

 

Sam zestaw, jak najbardziej OK. Na coolerach się nie znam, ale przewija się ten bq! w tematach tutaj :P

 

PS. tak mnie refleksja naszła, że skoro w przyszłości SLI i OC to może coś na sokecie 2011 v3 i płyta na chipsecie x99? :D Lepsze SLI (w sensie temperatur mi się wydaje, bo można wsadzić w 1 i 3 slot karty, a nie jak w Gaming 5 1 i 2), ale to taka dygresja i tutaj poczekaj na innych opinie, bo w tym segmencie nie pomogę :P (i to może warto by było przy budżecie typu 10k :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na SSD R0. Lepiej jeden wiekszy. Gdzies na PCLabie byl test SSD-kow w Raid. Szalu nie bylo. Mity obalone. :)

 

Nie wiem do ilu podkrecisz RAM z 1600MHz. Ja nie podkrecam, bo wszystko smiga jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus gtx 970 jest zasilany przez 1x8pin, więc spokojnie powinno wystarczyć kabli. Wiesz, zasada taka że każda kolejna generacja będzie jeszcze mniej prądożerna (ciekawe kiedy i czy w ogóle dojdziemy do czasów, że b. dobry komputer na zasilaczu 100W pójdzie :D). No wiesz z tym OC to pewnie i 750W by starczyło też (jak tak liczyć z SLI powiedzmy 500W cały zestaw to na OC +250 będzie spoko - sam u siebie mam zamiar podkręcać w przyszłości, ale chyba nie tak ekstremalnie, jak Ty - po coś to chłodzenie wodne musi być). Z takim zasilaczem to pewnie nawet w przyszłości byś mógł wsadzić 3 gtx 970 :D

 

Co do RAM'u te Trident'y są bardzo ogarnięte możesz je śmiało brać ;) btw kilkaset stron otwartych?! Jak Ty w tym się nie gubisz :D

 

Sam zestaw, jak najbardziej OK. Na coolerach się nie znam, ale przewija się ten bq! w tematach tutaj :P

 

PS. tak mnie refleksja naszła, że skoro w przyszłości SLI i OC to może coś na sokecie 2011 v3 i płyta na chipsecie x99? :D Lepsze SLI (w sensie temperatur mi się wydaje, bo można wsadzić w 1 i 3 slot karty, a nie jak w Gaming 5 1 i 2), ale to taka dygresja i tutaj poczekaj na innych opinie, bo w tym segmencie nie pomogę :P (i to może warto by było przy budżecie typu 10k :D)

 

No to z kablami przynajmniej problem z głowy, cieszy mnie, że tak dużo jest teraz modularnych zasilaczy bo chcę mieć w pececie czysto i schludnie, a niepotrzebne kable pójdą do pudła. W ten sposób to teraz działa. Ja jeszcze pamiętam czasy Pentiuma 4, który grzał się do 100 stopni celcjusza, a potem nastąpił okres gdzie mocy w zasilaczach potrzeba było coraz więcej i więcej. A tutaj miła odmiana. Wiesz, spaliłem już dwa zasilacze w swoim życiu i cieszę się, że nic za sobą nie pociągnęły. Dlatego teraz jestem na to przeczulony i wolę mieć zapas bez chodzenia z miernikiem napięcia ;).

 

Na wodnym chłodzeniu chcę podkręcić 4790K na około 5GHz przy miejmy nadzieję stabilnej pracy i w miarę sensownej temperaturze, nie wiem czy to jakiś hardkorowy wynik dla procesora, który ma odblokowany mnożnik i dobre możliwości podkręcania (choć pewnie z i5 byłoby prościej). Już teraz chcę kupić obudowę z dedykowanym miejscem na chłodnicę (Zalman H1 takie ma na górze obudowy), procesor z 'literką K na końcu' czy podzespoły, które to zniosą. A pewnie na samym procku się nie skończy i 'zwoduję' resztę :). Ale to póki co odległe plany. Nie no, z 2x GTX970 to już przesada, wolałbym już pójść półkę wyżej i wybrać 2x GTX980 czy poczekać na nowości bo zapewne trochę czasu minie, aż wydajność 2x GTX970 przestanie wystarczać w grach.

 

Tak myślałem, że Tridenty będą dobre, choć głupio się przyznać, że szukałem alternatywny ze względu na wygląd (czerwone odpustowe radiatory mnie nie bawią :P ). Co do kart da się przyzwyczaić :). Co prawda musiałem zainstalować osobnego menadżera sesji (utrata kilkuset kart po nieoczekiwanym zamknięciu przeglądarki boli), ale jest to wykonalne.

 

BeQuiet'a wybrałem właśnie ze względu na dobre opinie i to, że jest polecany w większości konfiguracjach. To i tak będzie 'przejściówka' między 'powietrzem, a wodą', ale na BOXie nie chcę pracować ani minuty :P. No i jest fajna cena na niego w tym momencie w jednym ze sklepów :).

 

Co do konfigu na sockecie 2011 i x99 to ja odpadam, nie te koszta, nie ten czas chyba jeszcze. Choć kiedyś patrzyłem na części z tego segmentu, no ale ceny zabijają.

 

Szkoda czasu na SSD R0. Lepiej jeden wiekszy. Gdzies na PCLabie byl test SSD-kow w Raid. Szalu nie bylo. Mity obalone. :)

 

Nie wiem do ilu podkrecisz RAM z 1600MHz. Ja nie podkrecam, bo wszystko smiga jak powinno :)

 

Czasu? :) A już sądziłem, że będzie to prawie 100% skok wydajnościowy w górę. W takim razie jaki ssd wybrać? Nie potrzebuję jakiejś dużej przestrzeni dyskowej jeśli chodzi o SSD, w zupełności wystarcza mi 256GB, ale druga kwestia - wydajność. Tutaj modele 256GB odstają od tych z wyższą pojemnością, a modele z podobną wydajnością a pojemnością 256GB kosztują prawie tyle co np. 512ki.. Sam długo wybierałem ssdka do lapka, a do pcta to już w ogóle kosmos..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu ram'ów może te http://proline.pl/?p=PV316G240C0K ? Nie koniecznie w tym sklepie, może gdzieś są taniej. Tak mi wpadły w oko przeglądając ofertę. Poczytaj może o nich, bo oprócz suchych danych, które są porównywalne do Trident'ów, nic Tobie nie powiem więcej.

 

@edit zwróc też uwagę na wysokość ramów, a ten cooler http://www.hartware.de/media/reviews/1700/12s.jpg patrząc na to zdjęcie z High profilowymi RAM'ami może być mało miejsca. Te patrioty z link'u wyżej mają 4,1 cm, te ze zdjęcia 4cm - więc też powinny na styk wejść :D te Trident'y bez radiatora (bo można zdjąć to czerwone u góry) też pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskiem SSD innym niz MX100 Ci nie doradze z prostego wzgledu: nie mialem mozliwosci uzytkowania podobnych konstrukcji. Takze nie nic nie powiem.

 

Przed zakupem przejrzalem dostepne testy SSD i opinie i wybor padl na MX 100. Najlepszy stosunek cena/wydajnosc. Celowo nie pisze o trwalosci, bo to wyjdzie z czasem. Odnosze wrazenie, ze podjalem wybor typowo w "srodek" plus.

 

Zrobilem testy syntetyczne i ten dysk w porownaniu do innych produktow wypada lepiej niz b.dobrze. Oczywiscie mowie o stanie kilku godzin po zainstalowaniu w systemie. Uzytkuje go jak kazdy inny dysk w moim komputerze. Nie zwracam uwagi na histeryczne wylaczanie indeksow, przenoszenie temp-ow, itd. Zastrzezen nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniej będzie tak:

 

Procesor: Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 1049 zł

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 2 XE1226 119 zł

Płyta główna: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/ 525 zł

Pamięć RAM: Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 blue 315 zł

Dysk twardy: Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) 439 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000) 1549 zł

Karta graficzna 2: Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000) 1549 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman H1 USB3.0 (b/z) 499 zł

Zasilacz: XFX Black Edition XTR 650W Modular 135mm 80+ Gold 439 zł

 

Suma: 6542 zł

 

@ www.esc.pl

 

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu ram'ów może te http://proline.pl/?p=PV316G240C0K ? Nie koniecznie w tym sklepie, może gdzieś są taniej. Tak mi wpadły w oko przeglądając ofertę. Poczytaj może o nich, bo oprócz suchych danych, które są porównywalne do Trident'ów, nic Tobie nie powiem więcej.

 

@edit zwróc też uwagę na wysokość ramów, a ten cooler http://www.hartware.de/media/reviews/1700/12s.jpg patrząc na to zdjęcie z High profilowymi RAM'ami może być mało miejsca. Te patrioty z link'u wyżej mają 4,1 cm, te ze zdjęcia 4cm - więc też powinny na styk wejść :D te Trident'y bez radiatora (bo można zdjąć to czerwone u góry) też pewnie

 

Bardzo fajne te Patrioty Viper 3! Cena nawet w porządku, znalazłem je po 768 zł najtaniej. Jeszcze podobają mi się z wyglądu i wydajnościowo Crucial BallistiX Elite, ale nie da się ich kompletnie dostać w Polsce. Chyba, że ktoś ma do sprzedania to pisać ;). No i przy nich to chyba musiałbym ciąć radiatory bo są bardzo wysokie ;).

 

Co do odległości między podstawką, a slotami to chyba zależy też od płyty głównej? Czy wszędzie są takie same? Tridenty wiem, że pójdą nawet na 3000MHz i trochę kusi, ale znowu po ściągnięciu radiatorów nie wiem jak się będą zachowywać przy takiej częstotliwości (a z radiatorami raz, że za wysokie będą, a dwa, że odpustowe, a obudowa będzie otwarta na biurku prawdopodobnie).

 

 

Z dyskiem SSD innym niz MX100 Ci nie doradze z prostego wzgledu: nie mialem mozliwosci uzytkowania podobnych konstrukcji. Takze nie nic nie powiem.

 

Przed zakupem przejrzalem dostepne testy SSD i opinie i wybor padl na MX 100. Najlepszy stosunek cena/wydajnosc. Celowo nie pisze o trwalosci, bo to wyjdzie z czasem. Odnosze wrazenie, ze podjalem wybor typowo w "srodek" plus.

 

Zrobilem testy syntetyczne i ten dysk w porownaniu do innych produktow wypada lepiej niz b.dobrze. Oczywiscie mowie o stanie kilku godzin po zainstalowaniu w systemie. Uzytkuje go jak kazdy inny dysk w moim komputerze. Nie zwracam uwagi na histeryczne wylaczanie indeksow, przenoszenie temp-ow, itd. Zastrzezen nie mam.

 

Mam MX100 więc wiem mniej więcej jak się zachowuje, choć w lapku mam tylko Sata2. Kiedyś miałem epizod z bodajże 60gigówką Samsunga SSD jak dopiero wchodziły pierwsze modele (nie pamiętam dokładnie co to był za model.. 830?) i niestety trzy sztuki mi padły jak muchy, jeden po drugim, wszystkie nówki, trzy razy wymieniany dysk na gwarancji, dostałem zwrot kasy. Z wielkim niepokojem zamówiłem MX100, też ze względu na dobry stosunek cena/jakość, zaraz przed podwyżkami (bo teraz ładnie podskoczyły ceny) i na szczęście choroby wieku dziecęcego SSDków przeminęły z biegiem czasu ;). Teraz bałbym się brać Samsunga, mam jakiś uraz, choć polecają wersje PRO. No i Plextor, tutaj już nie ogarniam tej numeracji, może ktoś będzie bardziej obeznany w temacie dysków SSD i coś podpowie :).

 

Mój MX100 też nie jest zbytnio oszczędzany, co prawda wyłączyłem indeksowanie i inne pierdoły, ale nie przenosiłem folderów na hdd, itp. Myślę, że zanim padnie ten Crucial to już wejdzie kilka 'pokoleń' takich dysków i go po prostu zmienię.

 

 

Co do ramu to polecam Klik Hop raczej jest ;)

 

Czytałem :). Bardziej interesował by mnie test różnych pamięci, a nie tylko jednego producenta. Z tych tak jak pisałem wyżej pasują mi tylko Crucial BallistiX Elite, których nie da się nigdzie dostać..

 

 

Najwydajniej będzie tak:

 

Procesor: Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 1049 zł

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 2 XE1226 119 zł

Płyta główna: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/ 525 zł

Pamięć RAM: Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 blue 315 zł

Dysk twardy: Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) 439 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000) 1549 zł

Karta graficzna 2: Gigabyte GeForce GTX 970 WindForce OC 4GB DDR5 256Bit (1253/7000) 1549 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman H1 USB3.0 (b/z) 499 zł

Zasilacz: XFX Black Edition XTR 650W Modular 135mm 80+ Gold 439 zł

 

Suma: 6542 zł

 

@ www.esc.pl

 

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Sam nie wiem co myśleć o tym configu.

 

Drugą GTX970 planuję dokupić w późniejszym czasie, póki co raczej nie będzie mi potrzebna. Przejrzałem też różne warianty GTX970 i już mam mętlik bo Asus jest ciekawy, ale jest na przykład fajny Gainward GeForce GTX 970 Phantom 4GB. Gigabyte jest głośny. No i problem z piszczącymi cewkami, o którym piszą na forach + 'nieumiejętność' wykorzystania całej pamięci przez 970ki (po przekroczeniu 3,5GB wydajność wyraźnie spada). Chyba przestanę tak dogłębnie czytać fora bo im więcej wiem tym mam większy problem z wyborem.

 

i5 wiem, że jest dobra do gier, ale jednak pozostałbym przy i7 do różnych zastosowań.

 

Ram mnie totalnie nie przekonuje, jest niby 2400MHz, ale opóźnienie CL11 to chyba jakiś żart?

 

Napęd mi niepotrzebny, płytę ostatnio używałem w samochodzie z pół roku temu, a w komputerze.. chyba z jakieś dwa lata temu :).

 

Co do darmowej opcji składania komputera to wolałbym dostać wszystko w osobnych pudłach i sam go złożyć, to chyba największa przyjemność w całym zakupie komputera, przynajmniej jak dla mnie :)

 

Ale dzięki za propozycje, przemyślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko aż przykro patrzeć na te ceny... 4690k za 1050, a jeszcze przed świętami 950. Windforce za 1550?! Za tą cenę można było dostać Asus'a już :P Gigabyte Gaming 3 w cenie Gigabyte Gaming 5 sprzed miesiąca. ŻĄDAM TAŃSZEGO DOLARA! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko aż przykro patrzeć na te ceny... 4690k za 1050, a jeszcze przed świętami 950. Windforce za 1550?! Za tą cenę można było dostać Asus'a już :P Gigabyte Gaming 3 w cenie Gigabyte Gaming 5 sprzed miesiąca. ŻĄDAM TAŃSZEGO DOLARA! :D

 

No niestety, dolar jest nieubłagany..

 

Poczytałem na forum Nvidii i Overclock i niestety muszę się wstrzymać albo z zakupem całego komputera albo karty graficznej bo GTX 970 na chwilę obecną ma problem z pamięcią, a nie chcę kupować niedopracowanego bubla za tyle pieniędzy. Za wszelką cenę bronię się przed Radeonem. Chociaż może wyjdzie mi to na dobre i kupię w późniejszym czasie GTX 980? Boję się tylko, że dolar nie przestanie rosnąć w siłę i będzie katastrofa na rynku IT, już zauważyć się to dało zaraz po świętach jak zaczęły kończyć się zapasy magazynowe sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam :)

 

Sytuacja wygląda następująco. Do wydania jest 5000 zł, ale na komputer bez karty graficznej (do zestawu będzie GTX980) i bez dysku (już mam, ssd).

Potrzebuję porady co z resztą. Chciałbym żeby w miarę możliwości ktoś uwzględnił moje propozycje poniżej i prosiłbym o pomoc w doborze brakujących części :)

 

Procesor: Intel i7-4790K

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 5 (a może coś innego?)

Pamięć ram: ? (chciałbym 16Gb)

Zasilacz: ? (chciałbym 1000W, nie mniej, w przyszłości może będzie 2x GTX980)

Cooler CPU: be quiet! Dark Rock 3 Pro

Obudowa: ZALMAN H1

 

Na powyższe 5k pln, z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000W zasilacz.... Proszę ciebie twoje gniazdko tyle nie uciągnie - jeśli już to tylko 750 w bo i tak pobór mocy podzespołów maleję od kilku lat...

Płyta: Msi z97 gaming 5 - 580 zł - intel cashback

Ram: G.skill ripjawsx 2133 cl9 16 gb - 650 zł

Zasilacz: XfX XTR 750 w - 500 zł

Cooler: Raijintek tisis - 250 zł

Buda: Phanteks Enthoo pro - 380 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskiem SSD innym niz MX100 Ci nie doradze z prostego wzgledu: nie mialem mozliwosci uzytkowania podobnych konstrukcji. Takze nie nic nie powiem.

 

Przed zakupem przejrzalem dostepne testy SSD i opinie i wybor padl na MX 100. Najlepszy stosunek cena/wydajnosc. Celowo nie pisze o trwalosci, bo to wyjdzie z czasem. Odnosze wrazenie, ze podjalem wybor typowo w "srodek" plus.

 

Zrobilem testy syntetyczne i ten dysk w porownaniu do innych produktow wypada lepiej niz b.dobrze. Oczywiscie mowie o stanie kilku godzin po zainstalowaniu w systemie. Uzytkuje go jak kazdy inny dysk w moim komputerze. Nie zwracam uwagi na histeryczne wylaczanie indeksow, przenoszenie temp-ow, itd. Zastrzezen nie mam.

 

ZObacz sobie odświeżony test SSD: http://pclab.pl/art58237.html

 

Z takim budżetem, mógłbys spokojnie pomyśleć o czym super wydajnym klasy PCIe nawet. Ja takiego Plextora M6e BK bym połknął, ale nie mam 6k ;) na zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem następujący zestaw:

 

Procesor: Intel i7-4790K

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 5

Pamięć ram: Patriot Viper3 Black Mamba DDR3-2400 CL10 16GB

Zasilacz: EVGA SuperNOVA G2 1000W

Cooler CPU: be quiet! Dark Rock Pro 3

Obudowa: ZALMAN H1

 

Do zestawu będzie za miesiąc GTX980 i tu pytanie - którego niereferenta brać?

Poza tym już czeka ssd Crucial MX100 256GB, może bez szału, ale powinien wystarczyć póki co na system.

Kolejne pytanie jak wygląda sprawa z cashback'iem u MSI? Wchodziłem na stronę: https://cashback.msi.com/pl/pl/pages/cpumb/qualifying ale nie mogę pobrać wniosku, ponieważ jest 'chwilowo niedostępny' :). Jak do tego prawidłowo podejść i uzyskać zwrot gotówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosku na cashback jeszcze nie pobierzesz ponieważ wnioski należy składać w terminie 30-60 dni PO ZAKUPIE więc pewnie jeszcze nie można nawet pobierać.

Z zasilacza na pewno będziesz zadowolony, Supernova G2 to miazga. Duża moc nie zaszkodzi poza tym że w idle będzie minimalnie mniejsza sprawność niż gdybyś wziął bardziej dopasowany, za to o ile nie odpalisz wymagającej gry będzie chodził bez wentylatora (tryb eco). No i 10 lat gwarancji po zarejestrowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosku na cashback jeszcze nie pobierzesz ponieważ wnioski należy składać w terminie 30-60 dni PO ZAKUPIE więc pewnie jeszcze nie można nawet pobierać.

Z zasilacza na pewno będziesz zadowolony, Supernova G2 to miazga. Duża moc nie zaszkodzi poza tym że w idle będzie minimalnie mniejsza sprawność niż gdybyś wziął bardziej dopasowany, za to o ile nie odpalisz wymagającej gry będzie chodził bez wentylatora (tryb eco). No i 10 lat gwarancji po zarejestrowaniu.

 

To jeszcze nikt nie korzystał w praktyce z cashback? Promocja jest ograniczona czasowo więc jak to działa skoro już istnieje prawie miesiąc?

 

W sumie nie czytałem wielu opinii o tym zasilaczu więc dobrze słyszeć, że dobry wybór :)

 

Teraz tylko została sprawa z kartą graficzną.. ktoś poleca jakiegoś niereferenta z GTX980 np. na własnym doświadczeniu? Lub NIE poleca i któryś jest wyjątkowo nieudany pod względem chłodzenia/temperatur/głośności/piszczenia/innych wad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tam są b.dziwne zapisy ale myślę że Intel nie zrobił promocji by ją zakończyć... zanim nadejdzie termin składania wniosków. Poprzednie cashbacki odbywały się raczej spokojnie:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/toptech-cashback-promocja-kupno-procesora-haswell-plyty-asus-z97.html

Nie spodziewałbym się jednak przedłużenia akcji, termin (tak samo jak poprzednio) nieprzypadkowy: pokomunijny czerwiec tuż przed wakacjami i wyjazdami to nieco słabszy okres sprzedaży, przed nowym rokiem szkolnym (VIII-IX) takich akcji raczej nie będzie bo wtedy nie potrzeba ;-)). Następne ciekawe promocje pewnie dopiero pod choinkę gdy działy handlowe windują sprzedaż, dociągają plany sprzedażowe.

 

2. Asus, EVGA, MSI robią bardzo dobre karty.

Gigabyte już różnie bo bawi się w ciachanie jakości w imię niższej ceny, poza najdroższymi wersjami bym nie ryzykował, z kolei jak już bym miał kupować najdroższego Gigabyte to... wolałbym to wydać na coś od producentów jw.

Gainward itp... nie bawilbym się w 100-200zł oszczędności kupując kartę za 2,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tam są b.dziwne zapisy ale myślę że Intel nie zrobił promocji by ją zakończyć... zanim nadejdzie termin składania wniosków. Poprzednie cashbacki odbywały się raczej spokojnie:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/toptech-cashback-promocja-kupno-procesora-haswell-plyty-asus-z97.html

Nie spodziewałbym się jednak przedłużenia akcji, termin (tak samo jak poprzednio) nieprzypadkowy: pokomunijny czerwiec tuż przed wakacjami i wyjazdami to nieco słabszy okres sprzedaży, przed nowym rokiem szkolnym (VIII-IX) takich akcji raczej nie będzie bo wtedy nie potrzeba ;-)). Następne ciekawe promocje pewnie dopiero pod choinkę gdy działy handlowe windują sprzedaż, dociągają plany sprzedażowe.

 

2. Asus, EVGA, MSI robią bardzo dobre karty.

Gigabyte już różnie bo bawi się w ciachanie jakości w imię niższej ceny, poza najdroższymi wersjami bym nie ryzykował, z kolei jak już bym miał kupować najdroższego Gigabyte to... wolałbym to wydać na coś od producentów jw.

Gainward itp... nie bawilbym się w 100-200zł oszczędności kupując kartę za 2,5k

 

Komputer złożony, śmiga jak złoto :)

Została jeszcze tylko karta graficzna, ale to w najbliższym czasie, wybiorę pewnie Asusa lub EVGA. Teraz GTX980 spadł mocno z ceny (morele) więc pokuszę się o jakąś lepszą wersję :)

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...