Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Khorin

Problem z laptopem - grafika?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z laptopem gamingowym Samsung 700 G7A. Mianowicie przestał wyświetlać obraz na wbudowanym ekranie, po podłączeniu poprzez HDMI wyświetla się obraz z 8-9 szerokimi białymi pasami(co ciekawe kursor myszki jeździ po nich normalnie), a po zalogowaniu komputer zawiesza się po około 1 minucie. W trybie awaryjnym startuje normalnie z obrazem na TV, nawet przeglądarka internetowa działa. Po uruchomieniu normalnym z wyłączonym wszystkim w autostarcie przez msconfig startuje normalnie na TV ale przeglądarka wywala. W ustawieniach monitora widać tylko TV, wbudowanego w ogóle nie widzi.

Jakiś czas temu pojawił mi się na matrycy jasny zielony piksel, pod którym przebiegała cienka biała pozioma linia, po 2 tygodniach objawy ustały; po miesiącu powróciły z tym, że po kolejnych około 2 tygodniach laptop zdechł. Wysiadł mi grając w Papers, Please...więc raczej się nie przegrzało nic

W czym może leżeć problem? obstawiam grafikę, ale czy wtedy możliwe, żeby w awaryjnym dawała normalny obraz na tv? W laptopie mam Radeona 6970M, także wymiana byłaby kosztowna, a po opiniach o naprawach nie wiem czy warto się w to bawić;/ a może objawy wskazują na jakiś inny element płyty głównej? mostek północny/południowy? kiedyś miałem sporadyczne problemy z wifi, blue screeny podczas łączenia z wifi, raz na 2-3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki grafy wywal i postaw je ponownie. W trakcie bootowania też nic nie widać? Jeśli tak mogła paść matryca, albo taśma od niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran laptopa jest cały czas czarny, także w trakcie bootowania, na źródle zewnętrznym jest ok, poza tymi paskami i wieszaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...