Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ThePunisher

ssd w obudowie zewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym się dowiedzieć czy umieszczenie dysku ssd w obudowie zewnętrznej nie obniży jego wydajności jesli obudowa będzie pod usb 3.0 ? chce w niej umieścić samsung 840 120GB, chodzi o tę obudowę http://www.x-kom.pl/p/177594-obudowa-dysku-2-5-shiru-sde-h1-usb-30.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The SATA III (what you're calling SATA 6) Standard has a top end speed of 6.0Gbps. Most MOBOs with SATA III ports (including e-SATA) run them at 5 or 6Gbps, depending on the chip being used. HDDs have barely saturated SATA II speeds, if at all.

 

USB 3.0 tops out at 5Gbps. Most MOBOs with USB 3.0 haven't been running at the full rated speed (to qualify as USB 3.0, it only has to run faster than USB 2.0). Adding insult to injury, many, if not most, USB 3.0 devices don't run at full USB 3.0 speeds. In theory, since HDDs don't run much faster than USB 2.0 speeds, they should be just as fast on USB 3.0 as they would be on SATA III but, in actuality, it hasn't worked out that way yet.

 

 

 

http://www.overclock.net/t/1465740/sata-6-vs-usb-3-speeds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chciałbym się dowiedzieć czy umieszczenie dysku ssd w obudowie zewnętrznej nie obniży jego wydajności jesli obudowa będzie pod usb 3.0 ? chce w niej umieścić samsung 840 120GB, chodzi o tę obudowę http://www.x-kom.pl/p/177594-obudowa-dysku-2-5-shiru-sde-h1-usb-30.html

Ale po co taka zabawa jak możesz podłączyć bezpośrednio kabelkiem do płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co taka zabawa jak możesz podłączyć bezpośrednio kabelkiem do płyty?

 

mam laptopa z dyskiem 1tb, ssd potrzebuję do obsługi programu który wymaga bardzo szybkiego wczytywania danych, więc potrzebuję dysku ssd, ale nie mam miejsca na drugi dysk więc zastanawiam się nad obudową zewnętzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam laptopa z dyskiem 1tb, ssd potrzebuję do obsługi programu który wymaga bardzo szybkiego wczytywania danych, więc potrzebuję dysku ssd, ale nie mam miejsca na drugi dysk więc zastanawiam się nad obudową zewnętzną

 

Pomyśl nad zamontowaniem w miejscu napędu optycznego. Można kupić kieszeń pasującą w to miejsce, na dysk 2.5" za kilka dych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o tym samym pomyślałem, możecie polecić jakąś kieszeń niedrogą i dobrą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw upewnij się jakiej wysokości jest napęd, bo te są w dwóch rozmiarach - 9.5mm oraz 12.7mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mnie wystraszyłeś bo faktycznie nie zwróciłem na to uwagi a już wczoraj zamówiłem kieszeń ale całe szczęście dobrze wybrałem rozmiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...