Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ruszy

Mini Display Port

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Czy aby podłączyć laptop, który posiada mini Display Port za pomocą adaptera potrzebny nam jest monitor/telewizor który posiada Display Port?

Pytam ponieważ próbowałem już podłączyć mój laptop do kilku urządzeń za pomocą adaptera mini Display Port -> HDMI lub mini Display Port -> DVI no i niestety obraz nie chce się przełączyć, tzn. próbuje ale się rozłącza nie pokazując żadnego obrazu. Laptop wykrywa, że jest coś podłączone natomiast monitory czy telewizory nie.

Potrafi mi ktoś pomóc?

 

Sprzęt jaki posiadam to:

http://www.msi.com/product/nb/GX60_1AC.html#hero-specification

http://www.logilink.com/Adapter_Mini_DisplayPort_to_HDMI-DVI-DisplayPort-3_in_1_CV0045.htm

 

A próbowałem go podłączyć do różnych nowych telewizorów Sony Bravia lub monitora Samsung T220HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

Mini DP zależnie od wersji może być podłączony pod DVI HDMI i VGA lub pełny DP. Ja korzystam z dużego DP do VGA (aktywny) Aktywne są wymagane do podłączenia trzech i więcej monitorów jednocześnie chyba że masz DP w karcie graficznej i podłączasz do odbiornika z DP

 

Wybierałeś źródło sygnału w TV?

 

PS a gdzie wpinasz ten mini dp bo coś go nie widzem w lapku ? OK mam jest z tyłu a w spec nic nie napisali o DP ach te MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

Mini DP zależnie od wersji może być podłączony pod DVI HDMI i VGA lub pełny DP. Ja korzystam z dużego DP do VGA (aktywny) Aktywne są wymagane do podłączenia trzech i więcej monitorów jednocześnie chyba że masz DP w karcie graficznej i podłączasz do odbiornika z DP

 

Wybierałeś źródło sygnału w TV?

 

PS a gdzie wpinasz ten mini dp bo coś go nie widzem w lapku ? OK mam jest z tyłu a w spec nic nie napisali od DP ach te MSI

Rzeczywiście, nie napisali ale mam Mini Display Port na 100% :D

http://www.x-kom.pl/p/116748-notebook-laptop-15-6-msi-gx60-1ac-009xpl-a10-4600m-8gb-750-dvd-rw-hd7970.html

 

Tak oczywiście wybierałem źródło odpowiednie do którego podłączałem kabel no ale tak jak napisałem wcześniej obraz nie chce się pokazać na ekranie i na prawdę już głupieję. Na pewno nie jest to wina adaptera ponieważ już jest to drugi jaki kupiłem (wcześniej miałem zwykły adapter mini DP -> HDMI).

Na prawdę nie wiem co robić, a bardzo mi zależy abym mógł na raz podpiąć sobie monitor i telewizor do Niego. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sterownikach grafiki nie masz nic pomieszane? Sprawdzenie zacząłbym od sterowników, a potem podpiąłbym kompa pod inny tv, aby upewnić się, że to nie wina tv w sytuacji, gdy na innym tv będzie taki sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze skróty klawiszowe FN plus któryś z F.. zacznij od klonowania.

 

Jak podłączysz TV to w rozdzielczości ekranu pokazuje się drugi odbiornik?

 

np.

 

10425873_874628415920847_8485718680857453805_n.jpg?oh=92916def322d95f59fd0b18a305b9c56&oe=55223221

 

 

FN plus F..

DSC00052.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mógłbym mieć pomieszane ale wszystko możliwe, że to wina latpopa lub jego ustawień. Telewizor na pewno nie jest przyczyną bo sprawdzałem go na 2 różnych Sony Bravia 32" i 42" oraz na 2 różnych monitorach.

Gdy podłączam adapterem monitor, wyskakuje to co widać na zdjęciu. Przyciskiem Fn + F2 mam 3 tryby, ekran laptopa, pusty ekran laptopa oraz monitora (pewnie wtedy powinien wyświetlać się obraz na monitorze/telewizorze) oraz tryb powielenia/rozszerzenia no i wtedy wyświetla mi obraz tylko na laptopie w rozdzielczości 640x480...

post-514125-142222141339_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zabawa a sterownikach CCC AMD Moje płaskie panele cyfrowe a możesz podpiąć bezpośrednio vga vga lapek go ma

 

Jak podepniesz sam adapter bez monitora to system wykrywa monitor (jak tak to adapter jest aktywny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zabawa a sterownikach CCC AMD Moje płaskie panele cyfrowe a możesz podpiąć bezpośrednio vga vga lapek go ma

Tak, z powodu niedziałającego tego portu używam monitora podłączonego za pomocą vga -> vga oraz telewizor podłączony kablem hdmi -> hdmi

Bawiłem się trochę w tym CCC ale nawet tam jest napisane, że nie jest nic podłączone.

post-514125-142222256396_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko podłącz maksymalnie 2 odbiorniki czyli matryca lapka plus jeden monitor bo jeśli adapter jest pasywny to jednocześnie nie da sygnału na trzy monitory. Bedzie widział wykrywał trzy ale po włączeniu wszystkich będą tylko dwa działały

 

PS ile ten adapter kosztuje na zł?

 

DP to te 3 monitory pod kursorem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest podłączony sam pusty adapter (bez żadnego podpiętego do niego kabla) to nic nie wykrywa. Ja teraz w ogóle nie mam nic podłączone osobno, tylko za pomocą adaptera próbuję monitor (a wcześniej inne telewizory) no i nic nie działa.

Natomiast w zakładce CCC tworzenie i rozmieszczanie pulpitu wykrywa podłączony ekran za pomoca tego adaptera lecz nic poza tym...

post-514125-14222231691_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter wcale nie był taki tani, kosztował jakieś 75zł

Wcześniej miałem jakiś zwykły za 20zł ale nie działał (myślałem wtedy, że to wina adaptera), odesłałem, gość mi odpisał że jak wyjdzie, że niesprawny to wyśle mi nowy ale sprawdził no i działał u niego, więc tylko mi odesłał kasę.

 

http://allegro.pl/adapter-3w1-mini-minidisplay-port-dvi-hdmi-display-i5008959466.html

 

U mnie się w ogóle nie da kliknąć aby wybierać te ekrany tak jak u Ciebie na filmie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje napisać do MSI

 

Jeżeli gniazdo i adapter są sprawne to system sam wykrywa przy podłączeniu dopiero w sterownikach jak jest problem to ustawiasz pod siebie wiec albo lapek albo adapter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest szansa, że coś mam namieszane w komputerze i po prostu to jest wina jakichś złych ustawień albo nie wiem sterowników (choć raczej są aktualne) :(

 

EDIT: A jeszcze jedno, bo na niektórych stronach jest informacja, że to gniazdo w moim MSI GX60 1AC jest w wersji 1.2a

Może być taka sytuacja, że ten adapter który miałem oraz ten który mam teraz jest w wersji 1.1a i dlatego to nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest kompatybilne może nie zawierać tylko pewnych funkcji jak G-sync (wersja 1.3) moje też są 1.1 a działa z kartami 1.2 ostatnio testowałem kilka kart i nie było problemy

 

VESA adds that the DisplayPort 1.2 standard is backward-compatible with DisplayPort 1.1a connectors and cables, including the new Mini DisplayPort standard that debuted on Apple's MacBooks. If we're reading the press release right, VESA even claims users can use the new features with existing DisplayPort cables.

 

 

 

Tylko moje są DP to Vga a ty masz 3w1.

 

Napisz do supporta MSI oni bankowo powiedzą czy jest to problem z dp czy adapterem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z jednej strony bo procesor ma swoja grafikę i masz dedykowana a te adaptery są być może pasywne nawet te za 120 zł na allergo bywały pasywne. DP na vga sa zawsze aktywne bo zamienia sygnał cyfrowy na analogowy.

 

Pisałem do MSI global może coś odpiszą bo te w PL to śmiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś chyba coś pytałem na polskim forum tam o ten port ale 0 odzewu.

Udało mi się w końcu zarejestrować mojego MSI, teraz czekam także na ich odpowiedź o tym display porcie. :)

 

EDIT: Z MSI odpisali mi abym wcisnął Fn+F2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...