Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pastrana123

Jaka Szkoła?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam nietypowe pytanie,mianowicie jaka szkole mam zrobić po liceum ogólnokształcącym żeby pracować w przyszłości (a chociaż mieć większe szanse na pracowanie w tym)w sklepie komputerowym lub zostać testerem gier.Jeżeli jeszcze byście byli tacy mili to powiedzcie mi w jakiej pracy po moich zainteresowaniach mógłbym pracować, interesuje się grami i jestem na bieżąco z nowymi technologiami miedzy innymi nowe telefony,laptopy,podzespoły komputerowe i konsole,bo może nie tylko muszę ograniczać się do tych 2 zawodów.Dziękuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby pracować w sklepie komputerowym musisz umieć jako tako czytać i pisać. Szkoła podstawowa będzie wystarczająca.

Żeby pracować jako tester gier musisz zapewne biegle znać język angielski, mieć jakieś podstawy z zarządzania i pracy w grupie nad zadaniami. Pewnie jakieś wykształcenie wyższe pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy w jakimkolwiek sklepie nie jest pewnie potrzebne wyższe wykształcenie. Bardziej będą potrzebne umiejętności interpersonalne i temu podobne jak zawsze przy kontaktach z klientami.

 

A testowanie gier to chyba zupełnie co innego, niż ci się wydaje. To żmudna i dość niewdzięczna praca niemająca prawie nic wspólnego z graniem w gry. Z umiejętności na pewno potrzebna jest dobra spostrzegawczość i przyda się znajomość programowania (wiele testów się automatyzuje). A przy okazji, testerzy są często na najniższym szczeblu drabiny szacunku w firmach zajmujących się oprogramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niedobry! Rozbijasz marzenia człowieka, który myśli, że w dorosłym życiu będzie robił dokładnie to samo (i tak samo) jak teraz, a do tego będzie za to brał kasiorkę! Fu! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko od zawsze byłem przekonany żeby pracować w sklepie komputerowym,tylko za bardzo nie wiem jaki kierunek szkoły policealnej wybrać bo na pewno pójdę do jakieś i co wy o tym myślicie bo wiem że IT to jest ten dział który ułatwia człowiekowi dostać się do sklepu komputerowego,tylko że jak wiecie nie ma kierunku szkoły policealnej IT tylko albo informatyka albo technik informatyki co byście mi poradzili w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestudiuj ten temat. Dalsze posty użytkowników poruszają podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy prowadzi sklep komputerowy po liceum :)

Co do testowania gier, to też wyzsze wykształcenie nie jest potrzebne, ale konkretnej szkoły w tym temacie raczej nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze w dzisiejszych czasach jest doświadczenie. Bez tego nawet do pierkarni przyjąć nie chcą, nie bez powodu studenci, to dzisiaj ''młodzi emeryci'' albo bezrobotni, a tendencja w tym kraju się zwiiększa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żmudna i dość niewdzięczna praca niemająca prawie nic wspólnego z graniem w gry. Z umiejętności na pewno potrzebna jest dobra spostrzegawczość i przyda się znajomość programowania (wiele testów się automatyzuje).

Na pewno jeszcze cierpliwość, żeby pińćsetny raz przechodzić ten sam level w okreslony sposób, żeby sprawdzić czy bug został naprawiony, a potem jeszcze to wszystko udokumentować.

 

Znałem osobę, która kiedys testowała gry. Kończyła psychologię albo cos podobnego, może ci się autorze przyda ta informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki 209458,ale chyba zostanę przy sklepie komputerowym i mam nadzieje że kierunek Technolog Informatyk mi pomorze w tym.Dziękuje wszystkim za pomoc,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pomorze" Ci jeszcze znajomość języka ojczystego, nikt przecież nie chce w sklepie człowieka, który nie umie pisać w swoim języku lub wysławiać się na poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...