Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dgrzech862

[Zamknięty]Nowy Komputer - Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę, ponieważ mam pewien problem. Otóż za jakiś czas chcę złożyć nowy komputer do gier.

 

SPECYFIKACJA:

Procesor: Intel Core i7 3770k (lub 4770k);

RAM: 16GB DDR-3 Kingston 1600 MHz;

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 970;

Płyta główna: MSI Z97-G43 (Socket 1150);

Dysk SSD: GoodRAM 120GB;

Dysk HDD: 1TB 7200RPM;

Chłodzenie: Thermalright HR-02 MACHO;

Obudowa: Fractal Design Define R4;

 

1)I tutaj mam problem, ponieważ nie wiem ilu watowy zasilacz będzie tu odpowiedni (CORSAIR LUB BeQuiet NAPEWNO TAŃSZY);

2)Każdy procesor ma zintegrowany układ graficzny i tu mam drugi problem. Czy mogę podpiąć kartę GeForce GTX 970? I, z którego układu graficznego będę zmuszony korzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej płyty nie wejdzie 3770k, bo jest to procesor na innym sockecie. Wejdą tylko core czwartej generacji, czyli 4xxx.

 

Tylko chipsety serii Z pozwalają używać pamięci taktowanych wyżej niż 1600MHz. Warto takie wziąć jeżeli jest taka możliwość.

 

ad 2) Wystarczy że zamontujesz kartę graficzną i podepniesz do niej monitor - biosy/uefi domyślnie automatycznie rozpoznają że jest podłączony dedykowany układ graficzny i wyłączają integrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej płyty nie wejdzie 3770k, bo jest to procesor na innym sockecie. Wejdą tylko core czwartej generacji, czyli 4xxx.

 

Tylko chipsety serii Z pozwalają używać pamięci taktowanych wyżej niż 1600MHz. Warto takie wziąć jeżeli jest taka możliwość.

 

ad 2) Wystarczy że zamontujesz kartę graficzną i podepniesz do niej monitor - biosy/uefi domyślnie automatycznie rozpoznają że jest podłączony dedykowany układ graficzny i wyłączają integrę.

 

A czy możesz mniej więcej podać jakie komponenty byś w tym zestawie zmienił oraz na jakie ? ZASILACZ ILE WATÓW ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ 1469 zł

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho Black-White 199 zł

Płyta główna: MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/ 419 zł

Pamięć RAM: Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 blue 315 zł

Dysk twardy: Intel 530 120GB (540/480MB) 315 zł

Drugi dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 239 zł

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) 1630 zł

Nagrywarka DVD / BluRay: LG GH24NSC0 SATA (black) 59 zł

Obudowa: Zalman R1 USB3.0 (b/z) 199 zł

Zasilacz: XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm 175 zł

 

Suma: 5019 zł

 

@ www.esc.pl

 

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...