Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alosza1

Szukam monitora spełniającego 4 kryteria

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry:

 

Ma to być monitor głównie do czytania tekstu (a w dużo mniejszej części do oglądania filmów).

 

Kryteria NIEZBĘDNE to:

1. pivot

2. dobry kontrast (obowiązkowe podświetalnie LED)

3. możliwość ustawienia nieskiej jasność obrazu (przydaje się przy długim czytaniu)

4. wielkość 20-24 cale i cena 500-1000zł

 

Dodatkowe kryterium (choć już nie obowiązkowe ale mile widziane), to możliwość łatwego przejścią z trybu "do czytania" w tryb "do oglądani" - najlepiej za pomocą kombinacji klawiszy (chodzi o to aby było kilka trybów . Ogólnie chce aby był to dobry monitor (nie jakiś tadeta) ale też aby cena nie była jakaś zbyt wygórowana.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie monitora do moich potrzeb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np Dell P2414H i odpowiedniki o mniejszej ilości cali

 

szczególnie wiem po sobie co oznacza punkt 3 bo sprzedałem już kolejne LG IPS ze względu na wypalająco wysoki poziom najniższej jasności która oscyluje w granicach 90cd a to za dużo

 

delle i samsungi w większości można ustawić na ~25cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCDmaniak - serdecznie dzięki!

 

Niezła propozycja i jeszcze w opisie ma "Oprogramowanie Dell Display Manager umożliwia ręczne dostosowywanie ustawień lub automatyczne przypisywanie gotowych, optymalnych trybów do każdej aplikacji." A co do jasności, wiesz że można ustawić na niską? Tak pytam bo tutaj: http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/8088756_komentarze/ piszą, że ma nierówne podświetlanie i świecącą czerń - brrrr.

 

ps. zapomniałem dodać kryterium oczywiste - matowa powłoka (bo odblaski zawsze męczą wzrok). Ale ten dell taką ma, więc ok :)

 

ps.Wyszukiwarka niemiecka (gdzię można dokładnie podać kryteria) zaproponowała aż 64 modele (ograniczłem je do tych z 2013 i 2014 - choć nie wiem czy słusznie). Vide: http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategoryFilters/3832F495777-495788-755499-878611-911719-1135658-1238770-1774167-2405035-2405043-3101688.html?param.alternativeView=true

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszą, że ma nierówne podświetlanie i świecącą czerń - brrrr.

 

 

 

jak każdy IPS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś na matrycy VA. Praktycznie każdy nowy monitor ma podświetlenie LED, tak więc pozostaje zawęzić poszukiwania do tych VA, które mają tego piwota i sprawdzić minimalną luminację w jakimś teście na tftcentral czy prad.de.

jak każdy IPS :)

To oczywiście nieprawda. Są monitory IPS schodzące bardzo nisko z czernią i mające równomierne podświetlenie - to jest jednak nadal wysoka półka cenowa - i raczej to się szybko nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś na matrycy VA.

 

Ojej, jak zawęziłem do matrycy VA, to tylko wyszły mi dwa monitory spełniające powyższe kryteria (przy czym 3'cie kryterium - nie wiadomo):

http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategoryFilters/3832F495777-495788-755499-878611-911719-1135658-1238770-2405035-2405043-3101688.html?param.alternativeView=true#LCDTechnologie

 

A mianowicie:

Iiyama ProLite XB2483HSU-B1

oraz

Samsung S24C750P

 

- samsung ładniej się prezentuje. Teraz jeszcze pytanie jak najmniejszą jasnośćią w tych dwóch monitorach...

--------

 

Przy czym ten samsung to kosztuje blisko 1000 zł. a za 1130 mam 27 cali i udoskonaloną matrycę va:

- mówię o monitorze, Asus 27" LED VN279Q

 

http://www.agito.pl/monitor-asus-27-led-vn279q-2492-1049484.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=1049484

 

co byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza ci lekkie smużenie w grach to

eizo fs2331

 

na nieprodukowanej już matrycy cpva od samsunga,która stoi kilka klas wyżej - kolory i kąty widzenia od tych obecnie wszędzie montowanych amva np w benq oraz iiyama .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza ci lekkie smużenie w grach to

Monitor NIE ma służyć do gier.

 

- niestety nie ma pivot

 

na nieprodukowanej już matrycy cpva od samsunga,która stoi kilka klas wyżej - kolory i kąty widzenia od tych obecnie wszędzie montowanych amva np w benq oraz iiyama .

o ile mi wiadomo to amva to udoskonalona wersja VA, więc to co piszesz jest dla mnie trochę dziwne... a Eizo to oczywiści topowa marka i mam wrażenie że za nia się przepłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amva to poza lepszym czasem rakcji kilka klas niżej niż np cpva od samsunga jak np w wynikach na delta E w błędach wyświetlanych kolorów oraz pokryciu przestrzeni barw srgb a z tym ulepszeniem to bełkot marketingowy.Jeśli nie do gier to na pewno nic lepszego do 1000zł a nawet znacznie więcej nie znajdziesz niż to eizo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie do gier to na pewno nic lepszego do 1000zł a nawet znacznie więcej nie znajdziesz niż to eizo.

Jeśli jest jak mówisz, to kurcze kiszka.... bo jednak na pivot mi bardzo zależy i tez zakup robi się drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amva to poza lepszym czasem rakcji kilka klas niżej niż np cpva od samsunga jak np w wynikach na delta E w błędach wyświetlanych kolorów oraz pokryciu przestrzeni barw srgb a z tym ulepszeniem to bełkot marketingowy.

Bełkto marketingowy? Jesteś tego pewny? Jeśli tak to powinno być karane, że tak beszczelnie firmy robią klientom wodę z mózgu. Przypomina mi się taki świetny felieton w niestniejącej juz gazecie "KS ekspert" pt. "Koń to czy krowa" - gdzie autor nabijał się z tych wszystkich nazw komputerowych nazw i oznaczeń, które oznaczają zupełnie co innego niż nazwa wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym "bełktoem marketingowym" to prawda czy nie?

Bo jak tak, to może kupię tego samsunga S24C750P z pivotem i VA (ładnie też wygląda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...