Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Inwestor93

Pomoc w interpretacji SMART

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedwczoraj zakupiłem notebooka Asus x200ma. Zaciekawiła, a być może zaniepokoiła mnie praca jego dysku. Zmierzam do tego, że strasznie hałasuje nawet w spoczynku, druga kwestia to zrobiłem test programem Tune HD i prosiłbym o pomoc w interpretacji wyników.

 

http://www.iv.pl/images/66791399723949055271.jpg

http://www.iv.pl/images/08536250494785715769.jpg

 

Przesyłam również linki z programu HD Tune.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smart pokazuje że dysk jest ok,

natomiast benchmark pokazuje że jest bardzo obciążony działającymi programami.

masz dużo programów, antywirusa, aktualizacje, przywracanie systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz windows defender to go wyłącz zeby się nie kłócił z nod32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak faktycznie jest włączony. Mam jeszcze jedno pytanie, chciałem się dowiedzieć czy z dyskiem jest wszystko w porządku ponieważ jest to drugi egzemplarz tego komputera jaki posiadam, pierwszy zwróciłem po rozpakowaniu ponieważ odpadał mu klawisz "x" z klawiatury.

 

Mam jeszcze pytanko, ponieważ uciążliwy jest dla mnie huk tego dysku podczas pracy jaką wykonuje na netbooku (czyli głównie office, excel itd.) zamówiłem dysk SSD Kingston 120 GB, a dokładniej tn http://www.mediamarkt.pl/dysk-kingston-ssdnow-v300-120-gb,id-835513?gclid=Cj0KEQiA6JemBRC5tYLRwYGcwosBEiQANA3IB7uDDG0tVWpx--Jd_nodW5IARdks2FsytToxnxzde-AaAuY_8P8HAQ#opinie

 

Wiem,że jego opinie dotyczące szybkości nie są powalające, jednak chodzi mi głównie o cisze podczas pracy, niekoniecznie na super sprawnej wydajności, jeśli najdzie mnie ochota na gry mam komputer stacjonarny. Moje pytanie jest takie, czy orientuje się ktoś, choć obecnie powinienem się zwracać w liczbie pojedynczej, gdzie w tym modelu umieszczone są plomby gwarancyjne ??

 

Dziękuję za zainteresowanie się tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny być widoczne na wierzchu.

w moim netbooku tez nie było plomb, tylko naklejki pod spodem typu model, windows itp.

a kupowałem w sklepie nówkę sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na wierzchu nigdzie ich nie widzę, ani na śrubkach do odkręcenia obudowy. Wyczytałem, że w niektórych laptopach/netbookach plomby montowane są na procesorach, czy płytach głównych, tak że można modyfikować takie podzespoły jak RAM czy dysk twardy, dlatego chciałem się upewnić.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pokrywy dysków twardych nie nakładają plomb, aby użytkownik mógł dokonywać napraw, odzyskiwanie danych itd. na własną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...