Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lsk1

OC phenom b50 na m4a77td pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przechodze do rzeczy:

Wpadł mi procek phenom 550 który idzien na b55, deneb c3

płyta: asus m4a77td pro

ram: 2x2gb kingston 1333mhz

zasilacz: deus g1 600w

 

mnożnik mam tylko do 15,5 także po próbach na szynie wycisnąłem tylko ją 200@210 (1,45v) na 220 wyskakuje błąd w occt, napięcia były próbowane do 1,54v

wlepiam screena, da się tu jeszcze coś zrobić czy oprócz zmiany szyny i napięcia to cała filozofia i sztuka nie pojdzie?

c14f60b34f8a3adcmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększając bus freq rośnie też taktowanie pamięci, HT i NB frequency. Obniż je jak próbujesz kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększając bus freq rośnie też taktowanie pamięci, HT i NB frequency. Obniż je jak próbujesz kręcić.

 

Chodzi Ci o zakładke CPU/NB frequency? Tam jest zakres 840-2100mhz wybrać jakiś czy zostawić auto?

Oraz o HT link speed? Tam jest zakres 210mhz-2100mhz wybrać jakis czy auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie amd które kręciłem to K8, dlatego wszystkiego nie wytłumaczę, ale... Poszukaj w sieci jakie są zależności między tymi taktowaniami, jakie były domyślnie, i zmieniaj je tak by rosło tylko sumaryczne taktowanie procesora, a wszystkie inne obniżaj aby nie przekraczały tego co było stockowo. Bez tego nie wiadomo z jakiego powodu oc jest niestabilne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...