Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lolqoo

GTX 660 - 85 stopni?

Rekomendowane odpowiedzi

Grafika: EVGA GTX 660

Używając EVGA Precision, program sam zwiększa napięcie nawet do 1.175V, przez co temperatury są kuriozalnie wysokie. W niektórych momentach karta ma nawet 88 st.! Ja wiem, że chłodzenie na tej karcie nie należy do najlepszych, ale w testach normalna temp. to ok. 60 st. O co tu chodzi?

Po wyłączeniu programu sytuacja jest identyczna (sprawdzone w gpu-z)

8ZhxEnJ.jpg

NhPqFiv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta czysta? Nie zakurzona, pasta moze trzeba zmienic. Evga pewnie podbił parametry nie wiem jakie sa referencyjne dla 660 ale sprawdz w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent ma 980/1033 boost, ta evga 993/1058 boost, także różnica żadna. Karta ma może pół roku, jest czyściutka, obudowa chłodzona dwoma wentylatorami.

 

Zmieniłem chwilowo Fan Curve na aggresive, wentylator chodzi jak szalony, temperatura maksymalna 70 st. Chłodzenie jest bardzo bardzo głośne ;/

VbGSkFI.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij chłodzenie i przesmaruj jeszcze raz rdzeń pastą. 70 stopni przy max obrotach to zdecydowanie za wysoka temepratura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij chłodzenie i przesmaruj jeszcze raz rdzeń pastą. 70 stopni przy max obrotach to zdecydowanie za wysoka temepratura.

 

No wiesz. Moja przy ~2300 rpm trzyma 76*C z wygrzaną pastą w mojej budzie. W teorii, zotac ma możliwość rozkręcić te wiatraczki do ~3,5k rpm, ale nie wiem kto by wtedy ten hałas wytrzymał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po taktach masz najzwyklejszą wersję z turbiną. Jak podejrzewasz, że precision powoduje podbicie napięcia to zainstaluj hwmonitor, odpal go i pograj z wyłączonym programem evgy. Będziesz miał zapisane max napięcie oraz max temperatury jakie karta osiągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...