Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

10Wredny

Zwracać czy nie? EVGA GTX970 SSC

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myśliscie, mam jeszcze troche czasu na zwrot mojej 970tki. Chodzi o problem alokacji pamięci. Z tego co czytam to wyszły niezłe jaja, pytanie tylko czy warto ją odsyłać bo jest to i tak bardzo wydajna karta.

 

Z myślą o grach typu Wiedźmin 3 to planuję zakup drugiej :menda: Jak uważacie, jest sens? Bo tak na prawde chyba mało co zmienią, a wersji z 8GB nie widzi mi sie kupować, bo dowalą cene taką że mi sie odechce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na wykresy wydajności, poczytaj o "problemie", Nvidia oficjalnie odpowiedziała. A odnośnie W3 to na razie ma problemy na 980. Wymiana 970 na coś innego nie ma większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i zaczynam sie obawiać.. chciałem kupić "w miare" przyszłościowy zestaw a takie jajca wychodzą...

 

Apropos Wiedźmina to miałem na dzieje że na 970 SLI JAKOŚ to pójdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj z tą 970, coś Ci nie chodzi jak powinno? Ja na początku szału z 970 też chciałem swoją 770 sprzedawać, na szczęście ochłonąłem. A o wydajność w W3 będziesz się martwił jak wyjdzie. Chociaż coś mi się wydaje, że włączenie wszystkich bajerów zabije i tak 90% konfiguracji a technologia Nvidia fur (czy ja się tam nazywa renderowanie włosów i sierści) będzie takim "uberpróbkowaniem" z W2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że The Witcher 3 nie jest jeszcze skończoną grą! Wyobraź sobię ac:unity 4 miesiące przed premierą! Pamiętaj, że grafika np na średnich/wysokich może być lepsza niż w np ac:unity, watch dogs na ultra! Właśnie po to Redzi nie chcieli zdradzić konfiguracji Pc, żeby szumu nie robić, ale jak to redaktorzy wszystkiego się dowiedzieli :) A pytanie jak zwrócisz to co kupisz? Hmm. R9 290? Gtx 980? Chyba, że będziesz czekać na r9 390... Ale też nie wiadomo jak z nią będzie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj z tą 970, coś Ci nie chodzi jak powinno? Ja na początku szału z 970 też chciałem swoją 770 sprzedawać, na szczęście ochłonąłem. A o wydajność w W3 będziesz się martwił jak wyjdzie. Chociaż coś mi się wydaje, że włączenie wszystkich bajerów zabije i tak 90% konfiguracji a technologia Nvidia fur (czy ja się tam nazywa renderowanie włosów i sierści) będzie takim "uberpróbkowaniem" z W2.

 

 

Racja ludzie panikuja z tą 970. Jak nikt nie wiedzial o tym karta byla najlepsza na rynku, jak sie dowiedzili to nagle problem. Czy informacja o konstrukcji 970 zmieniła jej wydajność? Ludzie luz!. W3 narazie jest skonczony, mysle ze pracuja nad optymalizacja i napewno to zajmie troche czasu, zaczekajmy, dowiemy sie. Poza tym chcie jakos grafiki lepszą niz w ps4 i xobox, w dodatku zeby byla lepsza niz np. shadow of mordor, ale zeby chodzila na sprzecie pokroju ps4, powiedzcie jak to zrobic. Pewny poziom jakosc wymaga konkretnego sprzętu. Zostaw 970, to co wyszło na jaw nie zmienia jej parametrów, nadal mimo wszystko w tej cenie jest najlepsza i optymalna, a na rynku zawsze pojawi sie gra która zabije uwczesny sprzęt, tak jak np. crysis3. Najwyzej zrobisz SLI, albo za rok zmienisz na 980ti czy jak sobie to nazwą na pełnym maxwellu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę spanikowałem. Wydałem prawie miesięczne zarobki na kartę to mam prawo wymagać aby produkt spełniał to co zakłada producent :) Też się zastanawiałem nad oddaniem gtx 970 ale ... no właśnie na co wymienić gtx 970? Więc jednak zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby to była ogólnoświatowa panika i ludzie oddawali gtx970 do sklepów aby Nvidia dostała po dupie.

inaczej się nie nauczą.

Gtafy mają coraz droższe a gtx970 za te pieniądze powinien być dopieszczony a jest z felerem.

Ma wadę fabryczną bo tak to trzeba oceniać a Nvidia zataiła to przed klientami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i zaczynam sie obawiać.. chciałem kupić "w miare" przyszłościowy zestaw a takie jajca wychodzą...

 

Apropos Wiedźmina to miałem na dzieje że na 970 SLI JAKOŚ to pójdzie..

Zwróć uwagę na to że przez 5 miesięcy od premiery ludzie głównie piali z zachwytu nad 970tką, jaka to wydajna etc. Do tego niesamowite możliwości OC.

Niedawno odkryto ten "problem", czy przez to wydajność karty nagle zmalała? Nie. Dalej jest to dobra i wydajna karta. Zwłaszcza że w swoim przedziale cenowym nie ma konkurencji, i nie będzie miała przynajmniej do czerwca o ile nie będzie obsówki z premierami nowych radeonów.

 

A czy zwrócić czy nie, sam sobie odpowiedz na to pytanie. Masz jakieś problemy z wydajnością karty w grach? Stuttering, przycinki czy inne objawy które nagle masowo ludzie zaczynają zauważać i przypisywać ów "problemowi"? Jeśli tak to zwracaj, będziesz miał komfort psychiczny przynajmniej, a jak nie to używaj i ciesz się z dobre i wydajnej grafiki.

 

 

A co do wiedźmina, jak na razie jest on w fazie gdzie właśnie pracuje się nad optymalizacją, także nie ma co się jeszcze sugerować tym że na 980tce chodził średniawo. Ja myślę że na 970tce będzie hulał, więc sli pewnie z wszystkimi fajerwerkami i wodotryskami się pogra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ten półprodukt i czekaj na jakieś poprawione wersje (Ti) bo i pewnie i dx 12 nie do końca w pełni obsługuje (efekty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby to była ogólnoświatowa panika i ludzie oddawali gtx970 do sklepów aby Nvidia dostała po dupie.

inaczej się nie nauczą.

Gtafy mają coraz droższe a gtx970 za te pieniądze powinien być dopieszczony a jest z felerem.

Ma wadę fabryczną bo tak to trzeba oceniać a Nvidia zataiła to przed klientami.

 

 

Nadal nie rozumiem tego b... d... Cena karty, po pierwsze różnice kursowe i dojenie polaków, dwa brak konkurencji, po trzecie kart nie maja drozszych pownaj seriwe 7xx z 9xx. Produkt generalnie spełnia wymagania założone przez producentów, karta ma faktycznie 4gb vramu ale różni sie sposobem alokacji który był wykorzysytwany już w wczesnijeszych modelach. Nie maja obowiązku tłumaczyć sie z tego jaka jest konstrukcja póki działa, a działa. Z drugiej strony milo by było, aby w takim wypadku, chociaż dwa słowa powiedzieć na ten temat a nie liczyc ze sprawa nie wyjdzie, jednak nie uwazam aby 970 mozna bylo nazwac polproduktem, karta jest mocno dopracowana, pozera 100WATT mniej niz brat z poprzednije serii przy wiekszej wydajnosci. Wydaje mi sie ze to kwestia marudzenia ludzi, bo jak ktoś wyzej napisal nagle wszystkie problemy sa przypisywane temu sposobowi alokacji. POczekajmy na radeony, jesli sie okaze ze ich koncepcja nowa z ramem warstwowym zadziała i okaża się mocne i mocniejsze o serii 9xx to myslisz ze ich cena bedzie lepisz nic nV? Nie wydoja ile sie da patrzac na ich problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt generalnie spełnia wymagania założone przez producentów, karta ma faktycznie 4gb vramu ale różni sie sposobem alokacji który był wykorzysytwany już w wczesnijeszych modelach. Nie maja obowiązku tłumaczyć sie z tego jaka jest konstrukcja póki działa, a działa.

 

A co powiesz na to: GeForce GTX 970 ma mniej pamięci L2 i jednostek ROP niż deklarowano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ten półprodukt i czekaj na jakieś poprawione wersje (Ti) bo i pewnie i dx 12 nie do końca w pełni obsługuje (efekty)

 

Możesz rozwinąć myśli? Zarówno o DX12 jak i nowych kart od nvidii? Bo rozumiem że masz na ten temat jakieś informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to: GeForce GTX 970 ma mniej pamięci L2 i jednostek ROP niż deklarowano

 

Widzisz to jest akurat powód do reklamacji iż towar jest nie zgodny z opisem, ale czy jak kupowaleś karte te dwa paramtery były podane i pytałeś o nie?? Sprawa jest śliska i nie da sie tego ukryć, ale wydadzą oświadczenie że dział promocji popełnil błąd w opisie za co przepraszaja i co dalej??? Myśle że podstawą do reklamacji będzie fakt, dopiero, jeśli udowodnione zostanie to iż taka konstrukcja nie działa prawidłowo. Sam jestem ciekawe finału całość. Najsmiesznijesze jest to że te inforamcje nie zmienią nadal tego jaka tak karta jest czyli, wydajna, cicha i w maire tania w porównaniu do poprzednije serii. I wszyscy się nią zachwycali jak nie wiedzieli o konstrukcji.

 

Myśle ze 100% powodem do reklamcji byl by fakt kupna kart w preorderze na podstawie parametrów na papieprze.

 

 

Edit: Własnie na stronie pclab.pl pojawił sie artykuł z testami FCAT. Wnioski dokladnie jak moje, nie ładnie że ukryli ale nic to nie zmienia odnoścnie karty ani jej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ten półprodukt i czekaj na jakieś poprawione wersje (Ti) bo i pewnie i dx 12 nie do końca w pełni obsługuje (efekty)

 

 

Również mogę prosić o rozwinięcie? Zwłaszcza jeżeli chodzi o dx12. Dlaczego ma go niby nie obsługiwać skoro byłą do tego projektowana>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art61614-9.html

 

Ciekawy art, czemu ma sprawa inaczej sie ma przy konfiguracjach SLI?

 

Może z założenia że konfiguracje SLI, stosuje sie do większych rozdziałek i i fps powyżej 60fps, i przy duży rozdziałkach i dużej fps ta obniżona wydajność pamięci może większe znaczenie, ale to moje gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak myślę nad oddaniem jej, ile mam czasu od dnia zakupu? Kupiłem ją na oficjalnej stronie EVGI, z niemiec szła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak myślę nad oddaniem jej, ile mam czasu od dnia zakupu? Kupiłem ją na oficjalnej stronie EVGI, z niemiec szła.

 

14 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak myślę nad oddaniem jej, ile mam czasu od dnia zakupu? Kupiłem ją na oficjalnej stronie EVGI, z niemiec szła.

 

 

Ale co kupisz podobnego za tą cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, chociażby poczekam na wersje 6-8GB ram. Ale nie jestem jeszcze pewny, zobaczymy jak to się rozwinie na dniach. To jak, ile mam dni na zwrot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wesje 6,8 będą miały ten sam problem, chyba że pójdzie nowa rewizja z odblokowanymi rop i l2 w co wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak myślę nad oddaniem jej, ile mam czasu od dnia zakupu? Kupiłem ją na oficjalnej stronie EVGI, z niemiec szła.

 

Czyli to jest ta najnowsza i poprawiona wersja od EVGA ile za nią dałeś przeliczając na PLN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...