Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DropHouse

Skrzynia 8000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę złożyć samą skrzynię przeznaczoną głównie do grafiki komputerowej, przede wszystkim DTP. PS, AI, ID. Budżet to +/- 8000zł

 

80% Praca

20% Gry

 

Na pewno chciałbym użyć procesora i7 5820k + OC (nie wiem jakie wybrać chłodzenie, może ciecz?)

Co do obudowy moim faworytem jest Fractal Design Define R5 aczkolwiek jestem otwarty na propozycje

Chyba najbardziej opłacalną kartą graficzną będzie GTX 970 (Nie wiem w jakiej wersji). Nie ma sensu używać karty z rodziny Quadro.

Dodam, że rozdzielczość w jakiej będę pracował i grał to 1440p

 

Czekam na propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chciałbym użyć procesora i7 5820k + OC (nie wiem jakie wybrać chłodzenie, może ciecz?)

Proponuję porządne, ciche i wydajne chłodzenie powietrzne.

 

Co do obudowy moim faworytem jest Fractal Design Define R5 aczkolwiek jestem otwarty na propozycje

Swietny wybór, to bardzo dobra obudowa.

 

Polecam taki sprzęt:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJx9UMEOgjAM$ZeeienAreA$GI8ejIcFdiAgGAYxavx318oiMZFD8$re3vq2PuE69NXUjLA7gVGYQwIGcxNAK80MWVFIAbZk5IBU!hGVuCkTZqJbFURz!7$OCdRt70vO5TGxcNH$Fi5wdXLpOsuDcyNXKGXI0ujJ8cu1FosuRCKUb0YjrSfNaX66hLRgFvtgR3toBueDJHtiYV87X7vywc8Co4uNbPjWtLY6ttZ39yAjvN6Ml1FN

Będzie cicho i baardzo wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można dodać zasiłkę do 750W + GTX980 ;) w cenie się mieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można dodać i zasilacz 1500 W, tylko pytanie po co..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak składa nowy zestaw jeszcze za nie mała kase to chyba warto mieć zapas mocy? 750 wat pozwoli w razi potrzby zrobić i sli z dwoch 970/980 czy czego tam w przyszłości wyjdzie. Dodatkowo im mniej obciążony zasilacz tym dłużej podziała, i mniej się przy tym "spoci".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KapitanZ, bardzo, bardzo dziękuję za ten zestaw jest on naprawdę bardzo fajny. Co do zasilacza możliwe, iż zdecyduję się na 700 albo 750 watt gdyż pod koniec roku będzie wchodzić w grę sli z drugą 970tką. Mam również pytanie co do dysku ssd ponieważ kiedyś znalazłem taki http://www.komputronik.pl/product/198961/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Samsung_2_5_SSD_840_Evo_250GB_Serial_ATA3_Basic_7mm.html Jest tańszy, czy byłby jakiś spadek wydajności w porównaniu do pierwotnego dysku z projektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

840 Evo to taki sobie dysk, lepiej już wziąć Crucial MX100 256GB.

 

Ew. na komputroniku starszy Crucial M500 ma fajną cenę - http://www.komputronik.pl/product/257022/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/Wyprzeda%C5%BC_Crucial_2_5_SSD_M500_240GB_Serial_ATA_3_500MB_s_250MB_s.html - aczkolwiek demon prędkości to to nie jest. Choć jak nie kopiujesz tony plików dziennie, to będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Sprawa dysku SSD załatwiona. Teraz zastanawiam się jeszcze czy byłby sens zainstalowania jakiś dodatkowych wentylatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dołożyć jakieś dodatkowe wentyle, szczególnie w przypadku SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując: Można brać na luzie zestaw od kapitana tylko z zasilaczem 700 lub 750 a w przypadku dołożenia drugiej karty za mniej więcej rok dorzucić dodatkowe wentylatory? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś narzekać ;) ewentualnie rozważ za i przeciw między gtx 970/980 (oczywiście chodzi o cena/wydajność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie uśmiecha mi się dopłacać 1000zł za dodatkowe 10% wydajności w grach. To miało by sens przy nagrywaniu gameplay czy streamowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...