Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artur75

Problem ze sterownikami do Gigabite Radeon 7970 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Z góry przepraszam jeśli był już taki temat wałkowany na forum. Szukałem wczoraj informacji na temat mojego problemu ale identycznego przypadku nie znalazłem.

 

Problem polega na tym, że wymieniłem sobie kartę graficzną na Gigabyte Radeon 7970. Poprzednio miałem też jakiegoś Radeona (ASUS)serii 6. Dokładnie nie wiem jaki model ale nie wiem czy jest to aż tak istotne.

 

Po wymianie karty zainstalowałem sterowniki z płyty dołączonej przez producenta. Co dziwne, instalator nie wymagał nawet ponownego uruchomienia. Po ręcznym restarcie systemu nic się nie zmieniło. Tzn. karta działa w niskiej rozdzielczości itp. Czyli dokładnie tak jak przed instalacją.

 

Ściągnąłem tez jakieś sterowniki ze strony AMD ale też nic nie pomogło. Bardzo możliwe, że mój błąd polegał na tym, że przed instalacją nowych driverów trzeba dokładnie wyczyścić rejestr i usunąć wszystie stare sterowniki.

 

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze screen z gpu-z, po drugie zainstalowane sterowniki poprzedniej karty odinstalować ręcznie, nie grzebać w rejestrze... i zainstalować jeszcze raz dla tego modelu ze strony producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci da screen z GPU-Z jak nie ma sterowników, w większości przypadków informacje będą wybrakowane.

 

Autor: Sciągnij program drive Swepper, odpal i zaznacz usuwanie sterowników AMD plus NV jeżeli wcześniej miałeś, po restarcie sciągnij pakiet ze strony AMD i zainstaluj na czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci da screen z GPU-Z jak nie ma sterowników, w większości przypadków informacje będą wybrakowane.

 

Autor: Sciągnij program drive Swepper, odpal i zaznacz usuwanie sterowników AMD plus NV jeżeli wcześniej miałeś, po restarcie sciągnij pakiet ze strony AMD i zainstaluj na czysto.

chciałbym zobaczyć model karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać wieczorem czy coś pomogło. Jeśli nie to będę Was prosił o dalszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie poradziłem z tym problemem tylko teraz w GPU-Z pokazuje mi AMD RADEON HD 7900 Series. Nie ma dokładnego modelu karty.

To jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest normalne.

 

Jak miałem kiedyś HD 6970 to też pokazywało HD 6900 Series

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów pojawił się problem.

 

Wczoraj wszystko działo OK. Dziś przy wyłączeniu gry wyskoczył jakiś błąd o niepoprawnym zamknięciu. Potem blue screen...

 

Jak uruchomiłem ponownie komputer to znów mam standardową kartę VGA.

Macie jakiś pomysł o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie podałeś konfiguracji a oczekujesz pomocy .Blu czesciej są przez cpu niz gpu a do testowania masz program occt cpu i occt gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może za słaby zasilacz(bardzo mało prawdopodobne bo zamiast bsodów widziałbyś czarny ekran :D) albo na dysku masz bad sectory(to jest bardzo prawdopodobne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...