Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AroxXxPL

Czy warto teraz brać G3258 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem nowego procka,płyty głównej,pamięci RAM,zasilacza i obudowy.Najbardziej zastanawiam się nad procesorem, bo Ram to kupię 4GB a płyta główna i zasilacz to coś się znajdzie.Za wszystko chcę zapłacić max.800-850zł.Wszystko ma współgrać z GTX 650 1GB DDR5 i fajnie by było, żeby Spartan HE923 też się przydał ;-) .Bardzo podoba mi się pomysł z G3258 i OC do gdzieś 4-4.2GHz, jednak czy warto kupić dwa rdzenie skoro w nowych grach w wymaganiach sprzetowych pisze, że wymagają 4 rdzenie (np.GTA V,Far Cry 4 czy Project Cars.) Na 100% będe grał dużo w BF4 na Multiplayer.Mój monitor ma rozdz.1440x900.Wiem, że są jakieś fixy do tych gier aby wszystko działało na 2 rdzeniach, ale czy takie fixy będą we wszystkich grach nowych? Co bym chciał osiągnąć? np. BF4 na MP - 1440X900 Medium-High 30FPS ;-) Przypomnę tylko, że na Płytę,procesor,pamięc ram 4gb,zasilacz i obudowa chcę przeznaczyć max.800-850zł.

To co posiadam do nowego PC- Gainward GTX 650 1GB GDDR5,Spartan HE923.Z góry dzięki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem nowego procka,płyty głównej,pamięci RAM,zasilacza i obudowy.Najbardziej zastanawiam się nad procesorem, bo Ram to kupię 4GB a płyta główna i zasilacz to coś się znajdzie.Za wszystko chcę zapłacić max.800-850zł.Wszystko ma współgrać z GTX 650 1GB DDR5 i fajnie by było, żeby Spartan HE923 też się przydał ;-) .Bardzo podoba mi się pomysł z G3258 i OC do gdzieś 4-4.2GHz, jednak czy warto kupić dwa rdzenie skoro w nowych grach w wymaganiach sprzetowych pisze, że wymagają 4 rdzenie (np.GTA V,Far Cry 4 czy Project Cars.) Na 100% będe grał dużo w BF4 na Multiplayer.Mój monitor ma rozdz.1440x900.Wiem, że są jakieś fixy do tych gier aby wszystko działało na 2 rdzeniach, ale czy takie fixy będą we wszystkich grach nowych? Co bym chciał osiągnąć? np. BF4 na MP - 1440X900 Medium-High 30FPS ;-) Przypomnę tylko, że na Płytę,procesor,pamięc ram 4gb,zasilacz i obudowa chcę przeznaczyć max.800-850zł.

To co posiadam do nowego PC- Gainward GTX 650 1GB GDDR5,Spartan HE923.Z góry dzięki ;-)

Brać warto, proc jak na swoją niską cenę jest na prawde bardzo dobry, sam mam i mogę polecić. Przechodząc z e5300 z OC na 3.8GHz poczułem 3 krotnie wiekszą moc bez oc g3258. Jeszcze go nie kręciłem bo w zupełności starcza mi stock. Dodatkowym plusem jest to, że w razie potrzeby będziesz mógł zmienić procek na i5 4*** i7 4*** nie zmieniając podstawki.

g3258 ok250zł uzywka

msi h81m p33 160zł

ram używany ok. 130zł

Zasilacz corsair vs450 ok100zł

Obudowa ok150zł

razem 790zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz są gry które są kompletnie niegrywalne/nie działają na pentiumie, a z czasem ta sytuacja będzie się tylko pogarszać.

Czterowątkowe i3 to zdroworozsądkowe minimum jeżeli nastawiasz się na nowsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz są gry które są kompletnie niegrywalne/nie działają na pentiumie, a z czasem ta sytuacja będzie się tylko pogarszać.

Czterowątkowe i3 to zdroworozsądkowe minimum jeżeli nastawiasz się na nowsze gry.

 

Podaj tytuły godne polecenia, które nie będą chodzić płynnie na G3258.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mają być godne polecenia? :P Już było kilku takich którzy z pomocą forumowiczów skomponowali budżetowy zestaw pod gry, a potem wracali z pretensjami bo fifa15 niegrywalna.

 

DA:I? Programowe blokady w ostatnim cod i fc4? Tego będzie więcej, bo tylko hurraoptymista może oczekiwać że gry będą optymalizowane pod 2c/2t, podczas gdy konsole mają ich do użytku co najmniej 6, tym bardziej że są one teraz w tej samej architekturze co pc. Żaden wydawca nie będzie pompować kasy w optymalizację gry pod procesory biurowe, tym bardziej że gra już jest i działa.

 

Pentium to przyszłościowo moim zdaniem ryzykowny wybór. Oczywiście nie tak jak kiedyś kredyt we frankach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cod już dawno temu się skończył, a w fc4 grałem na G3258. Obecnie jest bardzo mało gier, z którymi g3258 mógłby mieć problem. Na chwilę obecną 99 % gier na rynku bez problemu odpalisz na G3258.

 

Nie wiem po co poruszasz temat konsol, w czasie premiery już były przestarzałe, teraz widać, jak sobie rewelacyjnie radzą z grami i to w 30 FPS, a 60 to już święto.

 

Pentium nie jest przyszłościowy, ale starczy na długo, jeśli kogoś nie interesują fajerwerki graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Warto, jeśli są ku temu powody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 to minimum, największe hity, jak GTA czy FIFA są robione z myślą o czterech rdzeniach/wątkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 to minimum, największe hity, jak GTA czy FIFA są robione z myślą o czterech rdzeniach/wątkach.

 

Masz i3, że tak piszesz ? Bo ja Pentiuma mam i widzę, na własne oczy jak sobie radzi.

 

Masz tu wyniki i to twoje minimum i3.

 

http://pclab.pl/art57691-15.html

 

Jeśli ktoś myśli o pełni komfortowym graniu na najwyższych ustawieniach to tylko i5, kupowanie i3 za cenę używanej i5 to absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 to minimum

 

 

nic dodać nić ująć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doamdor, nie podsyłaj mi słupków do gier tworzonych na poprzednią generację konsol. Mam dostęp do i3 i tak się składa, że na dwurdzeniowcach w FIFĘ czy Unity nie pograsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doamdor, nie podsyłaj mi słupków do gier tworzonych na poprzednią generację konsol. Mam dostęp do i3 i tak się składa, że na dwurdzeniowcach w FIFĘ czy Unity nie pograsz.

 

Fifa z tego co widzę ludzie grają, Unity, pozostawię bez komentarza, za darmo bym tego nie chciał. Tylko dwie gry znasz ?

Za cenę i3 można mieć i5, więc jaki sens jest kupować i3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fife 15 nie pograsz na dwóch watkach, Watch dogs tak samo, unity, fc4(działa już w ogole na 2jajkach?), a będzie tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium jest bardzo dobry jeśli patrzymy przez pryzmat jego ceny.

Faktem jest że nie we wszystko da się na nim pograć na maksymalnych ustawieniach, ale kto do pentiuma kupuje gtx970/980? Z kartą z tej samej półki, np z gtx750 i średnimi ustawieniami jakości obrazu tworzy całkiem dobry duet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 4160 i po sprawie.

 

Choć sam miałem g3258@4.4GHz i byłem w sumie zadowolony tym bardziej, że przygarnąłem go za 220 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj tytuły godne polecenia, które nie będą chodzić płynnie na G3258.

Czy godne polecenia to kwestia kontrowersyjna, ale na Pentium na pewno nie pójdą: Watch Dogs, FIFA 15 i DA:Inkwizycja. Nowy COD i FC4 wymagają wgrania nieoficjalnego patcha, ale po jego zaaplikowaniu działają ok.

 

Co do gier, które nie miały jeszcze premiery to trudno powiedzieć. Project Cars raczej będzie działał dobrze, bo w becie i3 radzą sobie przyzwoicie i nie sądzę, żeby akurat ten developer sztucznie blokował 2c/2t

 

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Simulator-Project_CARS_2014-test-pc_proze_nvidia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...