Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MateuszTbg

Słabe o/c i5-4670K na macho hr-02 BW + asrock z87 extreme 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś zacząłem zabawę w o/c mojego 4670K i jestem negatywnie zaskoczony.

 

Ostatnia stabilna wartość z jaką działa mój cpu na chłodzeniu Thermalright HR-02 Macho Black White to 4.3GHZ ( mnożnik 43 blck 100, ram nie ruszony) offset ustawiony na 0.250 temp maks podczas testu Linx'em 96 stopni

 

Przy 4.4GHZ offset max do 1.3V i odpaleniu Linxa pc resetuje się po minucie, dwóch, przy mniejszym napięciu ustawionym na sztywno jak przy ładowaniu windowsa wyskakuje BS i zawiesza komputer.

 

CZy coś robię nie tak? CZy moze możliwości mojego cpu są aż tak bardzo ograniczone? Tydzien temu zakładałem chłodzenie, może dałem zbyt dużo pasty lub zbyt mało, to miało by jakieś znaczenie?

 

Z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 4.3 Ghz po 20 min testowania w LinX-0.6.5. wygląda to tak :http://w867.wrzuta.pl/obraz/7ClqbQsmRR9/oc_i5_4300mhz

 

Zaraz zrobię na stockowych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się testuje, stock + turbo do 3.6ghz.

 

Jeszcze jedno pytanko, dlaczego w LinX-0.6.5. mam Memory MiB 6415 a gdy kliknę ALL 6805 a czasami około 4000?

 

Edit: A może te profile OC ASRocka są jakieś niewłaściwe? Bo ustawiałem gotowy profil ASRocka na 4.4 Ghz i próbowałem testować, reset, podbijałem napięcie do 1.3V reset. Może spróbować ustawić tylko mnożnik na 44 i Vcore Adaptive Voltage na 1.25V, CPU Cache Override Voltage na 1.25V a Vcore Voltage Additional Offset zostawić na auto oraz CPU cache Voltage offset na auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profile asrocka są lewe. A przynajmniej tak było w moim starym p67. Na 4.4ghz też miałem problemy, ręcznie się pobawiłem, potestowałem i uzyskałem na moim 2500k 4.5ghz na 1.3v, na 1.32 4.6ghz, o to wszystko na offset, nie na sztywno. Polecam samemu sie bawic w oc. Jesli juz bardzo nie chcesz, to polecam asus rampage, automatycznie zrobi ci oc, ale tez swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to uefi strasznie zamotane, mnożniki dla cpu, dla cpu cache, dużo tych offsetów i ustawień.

 

Link do 20 min testu linX na stockowych ustawieniach temp max 75 stopni

 

link: http://w253.wrzuta.pl/obraz/1b0xtpL8CSw/test_bez_oc

 

Chyba doszedłęm co jest grane, przez te poje$% profile asrockowe ładowało mi pod obciążeniem 1.4v, zaraz ustawię wszystko ręcznie z offsetem na poziomie 0.02 i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysokie temperatury jak na to chłodzenie bez OC, zamontuj je jeszcze raz, żeby mieć pewność że wszystko jest tak jak powinno. Daj odpowiednią ilość pasy, nie może być za mało, ani zbyt dużo. Gotowe profile radze sobie odpuścić, bo zazwyczaj dają sporo za wysokie napięcie, 1.3V przy 4.3GHz? Jakaś masakra, mój i5-4690k robi 4.5GHz przy 1.24V. 4.3GHz powinieneś mieć przy jakichś 1,10-1,18V w zależności od sztuki. Na necie masz masę poradników jak podkręcać Haswelle , do 4.5GHz w zasadzie wystarczy Vcore, mnożniki i podniesienie trochę Vccin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winą była funkcja Adaptive Mode ustawiłem override na sztywno 1.2V offset 0,002 4 minuty chodziło i linX znalazł błąd ale komputer się nie wyłączył.

 

Wcześneij napięcie skakało jak szalone powimo ustawień adaptive mode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy napięciu sztywnym 1.230V 4400mhz po niecałych 4 minutach linX wywala jakiś error plus jest taki, że komputer przy tym napięciu już się nie resetuje. Co tu dalej robić?

 

Link do tego jak to teraz wygląda: http://w253.wrzuta.pl/obraz/7KnuiBzqA1e/cos_nie_tak

 

 

 

Edit: w poradniku pclaba temperatury na stocku były podobne jak u mnie:

 

http://pclab.pl/art58641-2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nazwy opcji są podobne u wszystkich producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy napięciu 1.2V po 2 minutach testowania LinXem Error test przerwany

 

Przy napięciu 1.230V po 3-4 minutach stop testu error w programie LinX

 

Przy napięciu 1.235V po minucie zawieszenie komputera

 

Przy napięciu 1.249V po minucie i kilku sekundach reset jak po szybkim wyciągnięciu kabla zasilającego

 

Przy napięciu 1.275V po około minucie reset jak po szybkim wyciągnięciu kabla zasilającego

 

Już nie mam do tego siły, spróbuje zdemontować chłodzenie i zebrać trochę pasty, bo może za dużo nałożyłem chociaż szczerze wątpie.

 

Zastosowana pasta to Arctic MX-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz krzywą podstawę radiatora, albo procesora? Proponuję zdjąć coolera i procesor i sprawdzić. Jak masz oko to zobaczysz. Były przypadki (akurat nie wiem czy HSW), że IHS był lekko wklęsły i trzeba było go zeszlifować.

 

PS. Jak była rozprowadzona pasta po demontażu? Na całym procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem teraz radiator, ująłem trochę pasty i przymocowałem jeszcze raz chłodzenie.

 

Przy napięciu 1.249V trochę ponad 4 min reset jak po szybkim wyciągnięciu kabla zasilającego

Przy napięciu 1.2v błąd LinXa po ok 4 min.

 

Nie mam w domu tego Arctica MX-2 żeby spróbować dołożyć pasty i jeszcze raz założyć radiator, może jutro się a to wezmę chociaż już nie mam do tego siły, cały dzień zmarnowany i prawie nic nie ruszone...

 

Wszystkie śruby mam dokręcone bardzo mocno, pasty została cienka warstwa wydaje mi się, że wszystko jest prosto i równo przymocowane, no ale może jutro sprawdzę to jeszcze raz.

 

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły lub sugestie poproszę pisać.

 

Co do pasty to była mniej więcej na całym cpu, ale tak ją rozprowadzałem przy montażu.

 

 

Jedyny krok jaki pominąłem podczas montażu to nie zakładałem tego zaznaczonego na czerwono plastikowego kwadracika wkładanego do backplate ale w instrukcji pisało, że to niby tylko do S775.

 

Tego: http://w967.wrzuta.pl/obraz/4aJBxpBAAYH/maxresdefault

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na tyle Waszych pomysłów koledzy? Gdzieś za godzinę spróbuje jeszcze raz zdjąć radiator, dam tym razem więcej pasty i zobaczymy efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz po prostu padaczkowata sztukę do OC, moja i5 do stabilnego 4.3 potrzebuje 1.324 wiec mam 4.2 na 1.267.

Pogodziłem się z tym ze trafiłem na kiepskie OC :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

taka sztuka i tyle. Nie przeskoczysz tego. Możesz wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś kurde źle ustawiam w tym uefi asrockowym, porobię fotki i wrzucę tu to ocenicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie, Ostatnie wydania i5 (4670 i 4690) demonami OC nigdy nie były, to nie jest 2500. Szansa trafić na sztukę która zrobi 4.5 jest niestety bardzo mala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zdjęte pasta od nowa założona, problem ten sam różne napięcia, jak za małe bluescreen przy ładowaniu windowsa, po zwiększeniu win sie włączy ale po 4 min w linxie reset komputera bez żadnego bluescreena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam w tej chwili dostępu do uefi, ale postaram się coś pomóc. Przede wszystkim musisz znaleźć i podbić napięcie wejść/wyjść cyfrowych oraz analogowych. Tam jest offset, dodaj do każdego po 0,1V. To samo z system agent (VCCSA) - nie wiem jakie masz pamięci, ale nie zaszkodzi dodać też 0,1V. Kolejna sprawa napięcie wejściowe. Daj na sztywno 1,9 - 1,95V. CPU cache voltage (magistrala pierścieniowa) możesz na razie dać na sztywno na 1,2V. Jeśli mimo podnoszenia vcore nie wzrasta stabilność, to nie ma sensu katować proca, oczywistym jest, ze trzeba poszukać prawdziwej przyczyny niestabilności. Jeśli nie możesz znaleźć opcji w uefi, rzuć tutaj screena, bo niestety z pamięci nazw nie pamiętam.

 

Sorry, widzę, że jednak zamieściłeś "screeny". Jak czegoś nie będziesz wiedział to napisz, poza tym Asrock już ze 3 lata temu dał możliwość wykonywania zrzutów uefi. Wkładasz penisdrive'a sformatowanego w fat32 i klikasz bodajże f12...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testuj linxem. Nie pokazuje on realnej stabilności a jedynie wygrzewa procka. Od siebie polecam aida64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zdjęte pasta od nowa założona, problem ten sam różne napięcia, jak za małe bluescreen przy ładowaniu windowsa, po zwiększeniu win sie włączy ale po 4 min w linxie reset komputera bez żadnego bluescreena

Masz zwyczajnie padake :( nie ty pierwszy i nie ostatni. Ustaw 4.2 przy jakimś sensownym napięciu i nie kombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A podłączenie go pod płytę nie wchodzi w grę? puszczenie przewodu jakimś otworem z zasilacza i sterowanie obrotami z płyty wtedy byś miał dużo większe pole manewru inaczej to ze 140stek dobrać taki co startuje z niskiego napięcia i będzie cichy jest ciężko a musi startować nisko bo będziesz miał problem z jego obracaniem na 99%. Stare cichutkie Silent wings 2 startowały nisko, 120mm potrafił wystartować od 2.7v a 140 od 3.7 - 4v co jak na 140stkę jest bdb wynikiem, przykładowo taki arctic F12 w wersji 120 startuje poniżej 3v a wersja f14 już potrzebuje 6v  
    • No szybko, szybko, chyba niezły crunch. Dziś 4 hotfix wyszedł.     Widać te poprawki dużo dały z oceny "mieszanych" już jest 70% pozytywów.
    • @*** ChOpLaCz ***Niestety Horizon Forbidden West jest grą, która przeszła bez echa i na konsolach i, szczególnie, na PC. Nie rozumiem marketingu (jego braku) w przypadku PC-towych portów robionych przez Sony.
    • Jak masz gx'a 750 do wyrwania w takiej kasie to nie ma co się zastanawiać bdb i cichy zasilacz tylko najlepiej sobie wyłącz hybrid mode czyli wciśnij ten przełącznik z tyłu niech wentylator się kręci cały czas bo one mają często problem z lekkim terkotaniem jak tryb pół pasywny jest włączony, jak go wyłączysz to bez obciążenia kręci okoli 400rpm więc i tak jest niesłyszalny + pod obciążeniem jak "flaki" będą na bieżąco chłodzone osiągnie niższe obroty  
    • Nie wiem szczerze jakie są Alienware teraz, ale od kilku lat stawiam na ASUSa ROG lub TUF i nie zawiodłem się. Ani nie są przesadnie głośne, ani prądożerne i co lepsze, ani w TUFie A15 ani w poprzednim ROGu G15 nie miałem problemu z cewkami. Nie słyszałem też, żeby inni mieli a polecałem sporo tych laptopów ludziom.  Podobnie kwestia np Lenovo LOQ czy Legionów się tyczy - tutaj też zero odzewu że jest głośno czy coś piszczy.  W rękach miałem też kilka HP Omenów i podobna kwestia, cisza    Wiem, że onegdaj piszczały cewki w serii GTX 1xxx i chyba w pierwszych RTXach. Na forach ludzie trochę narzekali, ale te nowsze serie 3xxx i 4xxx są już zupełnie spoko. .... natomiast AORUS 17G już taki problem ma. Jak się odpali coś w 300 fpsach (np cs go) to zanim wentylator wskoczy w trybie cichym to słychać jak piszczy zasilanie od GPU.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...