Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QlaSzpiegula

Upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od około 4 lat posiadam taki oto komputer(bardzo fajna obudowa z dobrym chłodzeniem):

 

Manufacturer:	
PC-FACTORY
Processor:	
Intel(R) Core(TM) i7 CPU 860 @ 2.80GHz (8 CPUs), ~2.8GHz
Memory:	
4096MB RAM
Hard Drive:	
1 TB
Video Card:	
ATI Radeon HD 5700 Series

 

Dotychczas radził sobie całkiem sprawnie(mam go od zawsze podłączonego do 32'' FULL HD TV), ale jednak powoli zaczynam zauważać potrzebę upgrade'u (szczególnie pod względem pamięci). Używam go głównie do gier/filmów/przeglądania internetu(wiele zakładek).

 

Zastanawia mnie, co ewentualnie polecilibyście do upgrade'u ?

 

Ja to widzę tak, że procek jest nadal bardzo mocny, jak na swoje lata, natomiast zdecydowanie warto by było dodać z 4 lub 8gb ramu.

 

Nie wiem natomiast jak z kartą graficzną - czy jest sens inwestować w nową ? Rozumiem, że wtedy musiałbym ją podmienić - w związku z tym, czy do płyty głównej pasują tylko jakieś określone modele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem wymiany powinna być karta graficzna - ten procesor poradzi sobie z dużo, dużo mocniejszymi i różnica będzie kolosalna.

Potem rzeczywiście mógłbyś zainwestować np. w pamięć, dysk SSD co też zrobiłoby różnicę.

Napisz jaki budżet i najlepiej jakbyś podał konkretne marki i modele komponentów. Najważniejsze - zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładnie jaki masz zasilacz (marka model moc). Do tego przydała by się płyta główna i dokładniej jakie pamięci.

Podejrzewam, że jeśli jest tej samej klasy co reszta sprzętu, to może być to coś pokroju popularnego wtedy OCZ 500W, ale to tylko wróżenie z fusów;)

No i podaj oczywiście budżet.

Gdybyś był zainteresowany po prostu jakie części 'zaktualizują' Twój komputer do dzisiejszych standardów, to bym polecił takie rozwiązanie RAM + nowa karta :

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMlDSQcGmZkYmyFxLMyM0FYRxrI5SZk5!cTI28w1xsIk2OTk1LxGrwWbIPAsT0gyGGl5cmgs0XMnQwAAkVJRYkuifXZRaDBIyggr4ZqYWZ6YmV4FcoWRprGdsDJQoz85JTAnPSSzOqwSKGijVAgDle0h0

Oczywiście przydało by się podkręcić procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się orientuję, gdzie to sprawdzić, albo moze tak - nie do końca jestem pewien, czy dobrze to robię, więc pozwoliłem sobie wrzucić parę zdjęć z wewnątrz obudowy:

 

Zdjęcie nr1

Zdjęcie nr2

Zdjęcie nr3

Zdjęcie nr4

Zdjęcie nr5

 

Co do budżetu to powiedzmy, że jestem w stanie zainwestować 500-1000 zł (jeśli więcej to nie wiem czy nie lepiej rozglądać się za czymś nowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - weź sprężarkę albo podjedź na stację paliw i go przedmuchaj z kurzu tak aby nic nie było widać.

 

Po drugie kup takie części:

 

Pamięć RAM: GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Blue 150 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon R9 280 Dual-X Boost 3GB DDR5 384bit (940/5000) 859 zł

 

~1000zł @ www.esc.pl

 

Potem poproś kogoś oblatanego aby wyjął starą grafikę i zamontował pamięć. Jak nie znasz nikogo to poinstruujemy krok po kroku na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Polecam odkurzyć komputer bo widzę tonę kurzu. :kwasny:

2. Wziąć coś takiego:

1 Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1866 GY1866D364L9A/4G 149,00 zł

2 Obudowa Raijintek Arcadia - USB 3.0 - czarna (0R200004) 119,00 zł

3 Karta graficzna Sapphire Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB (384Bit) DVI, HDMI, DP (11230-00-20G) 858,01 zł

Razem: 1126,01

1126,01

P.S. Ewentualnie zmierz ile miejsca jest na kartę graficzną (do kosza na dysk), bo obawiam się, że moży być go ciut przy mało (Sapphire ma 262mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za wskazówki, najpierw pewnie dodam RAM, a potem zabiorę się za wymianę karty :)

 

Ram wymieniony (dodałem 8gb goodram, przy okazji uszkodziłem te 4 co miałem, więc zostałem z 8 :) ). Dodałem też dysk SSD (samsung evo). Jutro zabieram się za podmiankę karty graficznej.

 

Jak na razie po dodaniu RAMu zobaczyłem różnicę sporą, przy dodaniu SSD już nie taką dużą (mam SATA II niestety, ale to nie powinno bardzo ograniczać). Oczywiście system reinstallowałem na SSD, razem z ważniejszymi programami

 

Czyli grafika 280x to na pewno najlepszy wybór ? Jakiś GeForce ewentualnie tez by wchodził w grę, czy nie ma sensu ?

 

+ czy ten zasilacz na 100% to udźwignie ? Rozumiem, że wystarczy podmienić kabelek od zasilacza starego (tamten miał kabelek 6 pin, a ten ma kabelki 6pin i 8 pin) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...