Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michal_eF

Czy mając dekoder od operatora z wyjściem HDMI, będę mógł z niego w pełni korzystać na monitorze bez tunera tv?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem, czy to odpowiedni temat, więc w razie czego przepraszam.

 

Planuje parę zmian w pokoju, a że wpadło trochę kasy, to i sprzęt można lekko zmienić. Obecnie używam 19" SyncMastera SA100 od Samsunga po porcie DVI z przejściówką z D-Sub, tylko i wyłącznie do pracy na komputerze. W związku z końcem umowy u operatora (internet+telewizja+telefon) zdecydowałem się na multiroom, aby nie musieć kłócić się z domownikami o to co chcemy oglądać w TV.

 

Pytanie brzmi - Czy mając dekoder od operatora z wyjściem HDMI, będę mógł z niego w pełni korzystać na monitorze bez tunera tv?

 

Dekoder jaki otrzymam to Motorola 1003 HD. Obecnie używam go przy telewiorze i podczas oglądania TV korzystam tylko z pilota do obsługi dekodera.

 

Chciałem kupić LG 29MA73D, jednak niestety nie ma go już na rynku. W związku z tym waham się pomiędzy LG 29UM55/29UM56, a LG 29UT55V. Pierwszy z nich nie posiada tunera, ale ma za to funkcję 4-Screen Split, której nie posiada ten drugi z tunerem, a która przyda mi się bardziej od PIPa występującego w wersji z tunerem.

 

Z dekoderem monitor będzie połączony po HDMI, a z komputerem (Gigabyte GeForce GTX 760 OC) poprzez DisplayPort.

 

Jeśli też macie jakiś inne ciekawe monitory lub rozwiązania, to słucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.

dekoder właśnie tak działa, że podpinasz go do tv jak każde inne urządzenie np komputer czy konsola do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.

dekoder właśnie tak działa, że podpinasz go do tv jak każde inne urządzenie np komputer czy konsola do gier.

 

No tak. Ale mi chodzi o to, czy monitor potrzebuje tunera tv, aby z takiego dekodera można było na nim bez problemu oglądać telewizje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale mi chodzi o to, czy monitor potrzebuje tunera tv, aby z takiego dekodera można było na nim bez problemu oglądać telewizje.

Dekoder to inaczej mówiąc tuner DVB-T także sam sobie odpowiedz na to pytanie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jakie zlacza a monitor bo google mowi ze tylko dsub wiec nie wiem jak ty chcesz podlaczyc przez hdmi czy dport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder to inaczej mówiąc tuner DVB-T także sam sobie odpowiedz na to pytanie ;).

 

Dzięki. Czekałem właśnie aż ktoś powie mi to dobitnie wprost. :D

 

 

sprawdz jakie zlacza a monitor bo google mowi ze tylko dsub wiec nie wiem jak ty chcesz podlaczyc przez hdmi czy dport.

 

Nie doczytałeś mojego pierwszego posta do końca. Przesiadam się na WideScreen od LG, który takie porty posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor wyświetli obrazek tak samo jak TV tylko trzeba pilnować by miał odpowiednie złącza i obsługiwał HDCP ale to na 99% wszystkie monitory z HDMI teraz mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...