Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ragern

Kolejny temat z upgrejdem sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualny sprzęt :

CPU - I5-2400

MOBO - MSI Z77A-G43

GPU - MSI R9 270 Gaming 2GB

RAM - 2x 4 gb corsair vengeance 1600 cl9

Zasilacz - Thermaltake smart se 530w

Cooler CPU - Macho (wiem wiem, z tym prockiem nic nie zrobię ale kupiłem za grosze to zamontowałem)

Obudowa - Zalman Z3 plus

HDD - SAMSUNG HD103SJ ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)

SSD - Crucial_CT240M500SSD1 ATA Device (240 GB, SATA-III)

 

 

Kupiłem mniej więcej rok temu. Bez pomyślunku na szybko z allegro używki.

 

Poradźcie co wymienić, co zostawić i brać nowe czy szukać używek. Z tego co wyczytałem to wydaje mi się, że aktualnie najwydajniejszą opcją będzie dorwanie r9 290 w jakiejś fajnej cenie z gwarancją i do tego dorzucić i5-4690k z np msi z3 gaming mobo ale mogę się mylić. Chciałbym się zamknąć w 3500 z czymże plan miałem taki by mobo i proca kupić nowe na raty a grafę używkę z allegro bo gotówki aktualnie nie mam więcej. Też rozważałem opcję wstrzymać się z 2-3 miesiące i poczekać jak AMD odpowie na gtx 9XX serię i może nowe procki. Sam już nie wiem, help meh. Tak przy okazji na tym mobo muszę mieć grafę na slocie x4 a nie x16 bo mi szaleje w grach jakieś artefakty, black screeny i inne ciekawe rzeczy - oddać po prostu na gwarę czy to może wina grafy? Na drugim slocie działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się zmieścić w 3500zł? Sprzedaj to co masz bez wyjątku i złożymy jakiegoś potwora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co miałby sprzedawać ze stratą całkiem sprawny zasilacz, cooler czy obudowę. Na miejscu kolegi wyhaczyłbym i7 trzeciej generacji z odblokowanym mnożnikiem (żeby była duża różnica w stosunku do i5) i ewentualnie wymienił kartę graficzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby sprzedał wszystko to by złożył bardzo dobry nowy zestaw od podstaw bez kompromisów. Największy atut? Gwarancja... jeszcze jak wybierze zasilacz XFX, grafikę Zotaca i SSD od Intela na 5 letnich gwarancjach to już całkiem będzie można być spokojnym na następne lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zasilacz mam jeszcze rok, grafa jeszcze 2 lata a ssd było kupione pół roku temu- nawet nie wiem na ile jest gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem celujemy w i5-4690k + gtx 970 (tylko który ... ) zastanawiałem się nad i7-4790k ale sam nie wiem. Mój zasilacz uciągnie ten setup? Jakie ramy dokupić i chłodzenie? Gladius x60 pomieści wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...