Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

twrzkb

Nvidia G-Sync bez specjalnego monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem natknąłem się na całkiem ciekawy wpis:

 

http://gamenab.net/2015/01/26/truth-about-the-g-sync-marketing-module-nvidia-using-vesa-adaptive-sync-technology-freesync/

 

Otóż chodzi o to, że Nvidia rzekomo wykupiła licencję na wykorzystanie technologii "Adaptive Sync", który opracowała VESA kilka lat temu i sprzedaje pod własnym szyldem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że specjalne monitory z układem G-Sync to prawdopodobnie jedna wielka ściema, mająca na celu wyciągnięcie kasy. Owy moduł G-Sync służy ponoć tylko do wysłania informacji "tak, włącz G-Sync" do sterownika karty graficznej.

 

Gościu przerobił sterowniki tak, że G-Sync działa na dowolnym monitorze posiadającym złącze Display Port 1.1 lub 1.2. Pokazuje filmik, na którym odpala G-Sync.

 

Nie posiadam kabla DP, żeby to sprawdzić, w związku z tym mam prośbę do użytkowników, których sprzęt spełnia powyższe wymagania o potwierdzenie lub obalenie tej hipotezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod to, jeśli ktoś może to sprawdzić, gdyż chodzi za mną wymiana monitora a to informacja może wiele odemienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie działa to idę się pochlastać: mój monitor obsługuje 144Hz jedynie na DL DVI :E

 

Przy czym gość zdaje się nie rozumieć na czym polega nvidiowy Adaptive Vertical Sync (nie ma on nic wspólnego z G-Sync ani Adaptive V-Sync by VESA).

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzeczywiście się rąbnął ,ale jeżeli filmik nie jest spreparowany, to ma rację.

 

Chyba wywalę te 3 dyszki na kabel żeby to przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się okaze prawda to Nvidia bedzie ugotowana. Z PR'a to chyba wszyscy poleca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram już dłuższy czas i ekran co jakiś czas mruga podczas grania (a podczas loadingów jest czarny ekran). Jak to da się wyeliminować to będzie świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyrozumiałość - z Angielskiego jestem cienki jak Polsilwer :P

 

Chodzi mi o to, że nie wiem, czy ta cała gimnastyka dotyczy tylko lapków, czy też PC :hmm:

 

U mnie nie wykrywa G-sync, no bo betoniarkę mam z przed paru lat.

 

Robię coś źle, czy jestem ślepy ?

 

1429771000_1422447541_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyrozumiałość - z Angielskiego jestem cienki jak Polsilwer :P

 

Chodzi mi o to, że nie wiem, czy ta cała gimnastyka dotyczy tylko lapków, czy też PC :hmm:

 

U mnie nie wykrywa G-sync, no bo betoniarkę mam z przed paru lat.

 

Robię coś źle, czy jestem ślepy ?

 

1429771000_1422447541_thumb.jpg

 

Tam gdzie złącze masz napisane: DVI - Monitor PC

 

On ma podłączone kablem Display Port i póki co to podobno działa tylko na takowym kablu, czyli DP w wersji 1.1 i 1.2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

whaaaaaaat

 

naprawdę jest efekt g-sync na każdym monitorze z laczem DP 1.2? ofc do VG278HE jestem przez dvi-d podlaczony, wiec nawet jesli dziala bez modulu tak samo, nie bede mogl tego sprawdzic i wykorzystac :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moherek.

W takim razie czym różni się G-Sync od zwykłego Adaptive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym ze możesz grac ze zmienna ilością klatek i Vsync caly czas będzie działał.

Bez tego Vsync dzial tylko przy jednej częstotliwości, tej natywnej monitora czyli dziś najczęściej 60Hz.

AdapticVsync Nvidia działa w ten sposób ze jak karta jest w stanie wygenerować te 60 klatek to Vsync jest włączony a klatki nie idą już wyżej, gdy spada poniżej 60 Vsync jest wyłączany.

Analogicznie tak samo działa przy monitorach 120Hz i144Hz, tam po prostu masz większa ilość klatek z Vsynciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moherek.

Ale co zyskam poprzez modowanie sterowników? Co da mi G-Sync czego nie ma darmowy Adaptive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10Wredny i TylkoTak działa to tylko przez kabel Dp -> Dp, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10Wredny i TylkoTak działa to tylko przez kabel Dp -> Dp, niestety.

 

Dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na monitorze Dell 2412m podłączonym DisplayPort 1.1 nie działa ;/ Driverom robiłem oczywiście czysta instalacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...