Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotrasinski1

Dlugi czas oczekiwania podczas wlaczania asus Maximus VII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z dlugim czasem oczekiwania az przeskoczy ekran asus na start windy :hmm:

Jesli robie restart logo wyswietla sie moze z 2-3s natomiast jesli wlaczam bo byl wylaczony to czasami logo badz czarny ekran utrzymuje sie nawet z 30 sekund.W biosie przelaczylem juz na opcje fast boot jak i display logo mam na 3s.Mialem juz nawet podlaczone sam ssd od systemu aby zminimalizowac jakies opoznienia ale bez zmian.

Mimo tego wciaz robi sie to samo .

 

Czy jest cos co moglo by wadzic i tak bardzo wydluzac czas odpalenia? :hmm:

 

Prosze o pomoc bo juz mi normalnie kolana wymiekly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz pokazywanie logo producenta i patrz na którym etapie się przywiesza.

Najpopularniejsze to padające urządzenie SATA (długi czas wykrycia/inicjalizacji) lub długi czas wykrywania podpiętych urządzeń USB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz pokazywanie logo producenta i patrz na którym etapie się przywiesza.

Najpopularniejsze to padające urządzenie SATA (długi czas wykrycia/inicjalizacji) lub długi czas wykrywania podpiętych urządzeń USB..

Wlasnie ze u siebie moge calkowicie logo wykaczyc i wtedy tylko wisi czarny ekran.Dzis znow powalczylem z tym fantem no i doszedlem do takich wnioskow:

- w biosie w ustawieniach od bootowania zmienilem aby tylko wlaczal dysk systemowy a nie szukal wszystkiego

- w ustawieniach od usb przelaczylem tak aby nawet klawa sie nie wlaczala przy starcie,dopiero jak winda sie wlaczy(Dzieki :thumbup: )

- odlaczylem usb od chlodzenia nzxt

 

Jak narazie po tych zabiegach kosmetycznych czas do odpalenia windy to 7-8s czyli chyba nie naj gorzej :E przynajmniej narazie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...