Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marsic

Scythe Kaze Server czy Lamptron FC6 (lub FC5).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam trzy wentylatory 120mm w obudowie. One ciągle latają na maksymalnych obrotach, co późnym wieczorem podczas oglądania filmów po prostu mnie denerwuje.

Jeśli chodzi o inne wentyle to ten na Spartanie, przy idle jest raczej cichy, półpasyw na grafice milczy, no i w zasilaczu też raczej powoli się kręci.

Tak więc potrzebuję jakiegoś fajnego kontrolera wentylatorów aby podczas pracy przy komputerze móc szybko podkręcić ich obroty, a później je po prostu skręcić do minimum lub wyłączyć.

Który z wyżej wymienionych paneli jest wart takiej kasy? Większych różnic między nimi raczej nie widzę, ale to pierwszy sprzęt tego typu, który planuję kupić, więc wolę się Was poradzić.

Dzięki za wszelkie sugestie.

 

Edit:

Jaki jest skok odczytu pomiaru prędkości obrotów wentylatorów w poszczególnych modelach? Na Filmiku na YT widziałem, że na Lamptronie skacze co 10 rpm. Na Scythe to już skok co 30 rpm. Tak przynajmniej zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz za każdym razem ręcznie skręcać te wentylatory jak oglądasz wieczorem filmy? To dość uciążliwe..

Lepiej ustawić sobie na stałe tak wentylatory, albo kontrolę np. z płyty w zależności od obciążenia, żeby było cicho. Ostatecznie nawet wymienić wentylatory/cooler na cichsze, zamiast płacenia za drogi panel do kontroli obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to sobie wyobrażam. Dopóki siedzę przy komputerze i jestem zajęty grami, muzyką czy innymi rzeczami to hałas mi nie przeszkadza - za to dobrze wentyluje i tak ciepłą, pod obciążeniem obudowę. W spoczynku, czy tam filmie w ogóle wentylatory są zbędne. Odłączyłem je całkiem i różnica w hałasie to niebo a ziemia. Chcę mieć możliwość ich wyłączenia lub skręcenia do minimum kiedy zostawiam komputer włączony na noc lub kiedy przed snem chcę cicho włączyć sobie film. Wentylatory może i zmienię, może razem przy zmianie budy, ale i tak chcę mieć możliwość płynnej ich regulacji.

 

PS. A co do uciążliwości to akurat ten Scythe posiada tryb automatyczny, z tego co wyczytałem. Nie wiem tylko jak dokładny i jak sprawny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla trzech wentylatorów szkoda byłoby mi kasy na panel. Większość nowych mobo udostępnia rozbudowane opcje sterowania wentylatorami, np. możesz ustawić zależność obrotów od temperatury CPU, dzięki czemu w spoczynku wentylator będzie się kręcił z minimalną prędkością, która będzie rosła wraz ze wzrostem temperatury procka. Zobacz jakie możliwości pod tym względem daje Twoja płyta. Inna opcja, to zabawa SpeedFanem, czyli prostym programikiem pozwalającym regulować obroty - o ile odpowiednio podepniesz je pod mobo.

 

Co do paneli, to oba są bardzo podobne. Lamptron ma możliwość zmiany koloru wyświetlacza, jest chyba 8 różnych, oraz większą moc na kanał - do 20W, ale Tobie jest to raczej zbędne. Scythe ma jeden kolor wyświetlacza, mniejsza moc (12W), ale posiada wspomniany tryb automatyczny, który działa podobnie do tego z mobo. Do panelu podłączasz czujniki temperatury, które rozmieszczasz w obudowie i ustalasz sobie próg powyżej którego wentylator ma się kręcić z max obrotami oraz obroty poniżej tego progu.

 

Ciekawą alternatywą w tej cenie jest też Gelid SpeedTouch 6 z panelem dotykowym, który ma te same opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...