Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

IIMechatronikII

GTX 970-zwrot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka dni temu nieświadomy tego co zrobiła Nvdia,kupiłem-GTX 970.Jest to oszustwo,towar jest "wybrakowany".Mam Asusa(jak w sygnaturce),karta trzyma dobre temp po OC,kultura pracy zadowalająca i co najważniejsze nie piszczy.Szkoda jej oddawać,jednak z drugiej strony jest to towar niezgodny z specyfikacja.Może teraz ta karta w 1080p nie większych problemów. Natomiast w przyszłych w produkcjach,gdzie zapotrzebowanie na V-RAM wzrośnie(np.W3,itp) będą wyraźne problemy.Kartę chciałem kupić na 2-3 lata.

Jaka jest wasza opinia?Zwracać czy zostawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że o ROP'ach/L2, zazwyczaj nie masz nic napisane w szczegółowym opisie przedmiotu na stronie producenta/sklepu.

Tak więc, dlaczego uważasz że karta przestała być zgodna z tym opisem ?

 

@down Każdy klient "chce" przede wszystkim taką wydajność jaką karta prezentowała w testach, a ta się nie zmieniła od chwili premiery (ponieważ wszystkie GPU użyte w GTX 970 są takie same).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że o ROP'ach/L2, zazwyczaj nie masz nic napisane w szczegółowym opisie przedmiotu na stronie producenta/sklepu.

Tak więc, dlaczego uważasz że karta przestała być zgodna z tym opisem ?

Dobra,źle się wyraziłem,wiadomo o co chodzi.Mam jeszcze prawo(przez kilka dni) na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny i zastanawiam się zrobić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co kupisz? R9 290? Jak Ci się nie podoba to "oszustwo" to oddaj kartę. Nikt nie będzie płakał oprócz... Ciebie.

Stracisz czas, wydajność i pieniądze. Nic tylko pogratulować podbudowania swojego ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zwróci i co kupi? Będzie czekał aż coś nowego wyjdzie równie wydajnego w podobnej cenie? Bo dawać 1600 zł za r9 290x to głupota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pies pogrzebany..Nie ma za bardzo alternatywy.Zwrócić i czekać na ruch AMD(R 3..).Kurde siedziłem dobry rok na integrze:P @Lipton-nie dawał oszustwo w cudzysłów.To jest robienie ludzi w ch..Szyna węższa,3.5 GB zamiast 4GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się :E

 

 

Autor, wiesz że generalnie to pisanie, o towarze niezgodnym z umową, w tym przypadku jest bzdurą? Masz kartę, która ma 4GB ramu? Owszem. W karcie następuje jedynie inne "adresowanie" bo pamięć podzielono na dwa bloki:

-główny 3.5GB

-dodatkowy 0.5GB

 

W podsumowaniu artykułu na PCL, jaki pojawił się obecnie, nie wspominano o problemie...szukasz dziury. Nie sprzedali Ci wybrakowanej karty, która ma 4GB w opisie, a zamontowane 3.5GB...a to, że karta inaczej wykorzystuje pamięć wynika jedynie z tego, że ma zablokowane bloki z racji niższej specyfikacji.

 

W sumie, masz w ogóle dowody na to, że przekraczając 3.5GB VRAMU gry sypią się? Z tego co pamiętam to różnica w wydajności była max 4% za sprawą "2 bloków" vramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie wiedzial o "wadach" wiec ani ich nie zatail przed toba ani nie wprowadzil w blad, to nvidii sprawka wiec akurat zwrot karty z powodu niezgodnosci z umowa raczej nie mozesz uzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że o ROP'ach/L2, zazwyczaj nie masz nic napisane w szczegółowym opisie przedmiotu na stronie producenta/sklepu.

Tak więc, dlaczego uważasz że karta przestała być zgodna z tym opisem ?

 

@down Każdy klient "chce" przede wszystkim taką wydajność jaką karta prezentowała w testach, a ta się nie zmieniła od chwili premiery (ponieważ wszystkie GPU użyte w GTX 970 są takie same).

Ale na pudle jest napisane 256 bit . To jedyne co sie mozna przyczepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na pudle jest napisane 256 bit . To jedyne co sie mozna przyczepić

Nie - karta GTX 970 ma 256bit (dokładnie 224 + 32 = 256bit).

Jest to samo jak z pamięcią 3,5GB + 0,5GB = 4GB.

Wszytko jest używane i dostępne.

 

CO NAJWYŻEJ można przyczepić się do :

1) Szybkości wypełniania pikseli (liczonej bezpośrednio z ilości ROP-ów),

2) Przepustowości pamięci (która na pewno nigdy nie osiągnie wartości z GTX'a 980 z pamięciami "o takich samych parametrach").

 

ALE, takowe wartości muszą być podane w opisie przedmiotu (inaczej, nic nie da się zrobić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na pudle jest napisane 256 bit . To jedyne co sie mozna przyczepić

Karta MA 256bit - 224bit uzywa do adresowania 3,5GB i pozostałe 32bit do ostatniej kostki 0,5GB.

Jeśli ktoś znajdzie gdzieś na stronie producenta informacje ile karta miła ROP/L2 z dnia premiery (sprzed "afery") to można się tego uchwycić.

 

Choć cały misterny plan zakrawa o przysłowie "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :E (jeżeli mowa o wymianie na kartę konkurencji w tej samej cenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Achh.Chodziło u umowe na 10dni-wiecie o co chodzi.Natomiast,jeżeli chodzi o niezgodność z umową-to według mnie ciężko byłoby coś ugrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie...GTX970, pomimo informacji o konstrukcji karty, to najlepsza karta na rynku jeśli chodzi o stosunek cena/wydajność.

Nowe 290/290X nie mają startu.

To co na pudle jest prawdziwe. Tylko inaczej jest wykorzystywane niż myśleliśmy.

Strach że w przeciągu roku 970 będzie miała problem z pojawiającymi się grami jest nie trafiony bo 290/290X też będzie miał problemy.

Więc zakup GTX970 nie jest nietrafiony...970 to nie gniot i warto ją kupić. Choć oczywiście obecnie ceny są za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

CO NAJWYŻEJ można przyczepić się do :

1) Szybkości wypełniania pikseli (liczonej bezpośrednio z ilości ROP-ów),

2) Przepustowości pamięci (która na pewno nigdy nie osiągnie wartości z GTX'a 980 z pamięciami "o takich samych parametrach"). 

ALE, takowe wartości muszą być podane w opisie przedmiotu (inaczej, nic nie da się zrobić).

 

O ropach czy l2  na stonach nvidia nie ma  nic nawet dla polaków którzy lubią wiedzieć takie rzeczy bardziej niz zachodni koledzy .

Jest tylko ze pamieć osiaga 7 czegoś tam  czyli tyle co pełny gm204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie, będą używane 970 w dobrych cenach thumbup.gif, ludzie sprzedawajcie te karty oszukali was lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - karta GTX 970 ma 256bit (dokładnie 224 + 32 = 256bit).

Jest to samo jak z pamięcią 3,5GB + 0,5GB = 4GB.

 

i gdyby tak było na pudełko to nie można by się przyczepić. a tak jak jest to jest zatajenie informacji w celu uzyskania korzyści majątkowej. więc nie tylko zwrot należy mu się jak psu buda ale to jeszcze podlega pod paragraf prawa karnego, gdyż szrokości szyny dla tego gtx970 się nie sumuje (to tak jakby:

kola jaka temperatura u ciebie?

-20.

a u mnie -40.

-40?

tak -40, na jednym termometrze -30 a na drugim -10)

 

tak samo bufor ram, co z tego że jest ddr5 jak przepustowość ma jak ddr2, to tak ja te gtx'y z ali. tylko czińczyki z ali muszą się kryć z tym że robią przekręt, nvidia myśli że nie musi. zobaczymy jak to się skończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze osobno na pudełku jest ze memory 4 gb i bus 256 bit a nie ze 4gb 256 bit :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie piszczy to powinieneś strzelić banana i się nie przejmować. Bo co zrobisz kupisz GTX980? Nie wydaje mi się.

 

Nvidia będzie poprawiać wszystko w sterownikach teraz, żebyś nieświadomie był zadowolony z ich małego psikusa. AMD nie wprowadziło jeszcze nowych kart więc nie wiadomo na czym świat stoi. Na pewno dzięki takiej sytuacji mają szansę zabłysnąć nowymi karta, ale pewno wyjdzie "jak zawsze". Mi GTX960 i 970 mocno kręcił dziurę w brzuchu, tak samo jak R9 290 ale się powstrzymałem i jakoś nie żałuję, osoby które mają karty będą musiały się modlić, by ich ulubione i upragnione tytuły nie siadły na słabe miejsce w konstrukcji wykastrowanego maxwella.

 

Teraz wzrost wydajności powoli zwalnia i jak nie zaczną czarować jakimiś DX12.01 DX12.531 itp. to wszystko będzie ładnie działać na kartach ze średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i gdyby tak było na pudełko to nie można by się przyczepić. a tak jak jest to jest zatajenie informacji w celu uzyskania korzyści majątkowej. więc nie tylko zwrot należy mu się jak psu buda ale to jeszcze podlega pod paragraf prawa karnego, gdyż szrokości szyny się nie sumuje (to tak jakby: kola jaka temperatura u ciebie? -20. a u mnie -40. -40? tak -40, na jednym termometrze -30 a na drugim -10)

 

tak samo bufor ram, co z tego że jest ddr5 jak przepustowość ma jak ddr2, to tak ja te gtx'y z ali. tylko czińczyki z ali muszą się kryć z tym że robią przekręt, nvidia myśli że nie musi. zobaczymy jak to się skończy

 

 

Jakiej korzyści majątkowej!!!!!!!!!!!!??? Sugerujesz że nV powinna sprzedawać kartę taniej bo ma 56 ROP a nie 64? Mogli napisać że ma 56 ale wycenili by tak samo, bo z jakiego powodu ma być tańsza. Karta przed wydaniem prezentowała konkretną wydajność, wszystkie sprzedawaen posiadaja tak więc gdzie leży problem? Tak naprawdę przyczepić się mogą tylko ludzie którzy maja SLI bo przy pojedynczym GPU problem nie występuje. Większość rozszczeń ludzi wynika tylko z tego że chce jak najmniej zapłacić za kartę, ale nikt nie dostał zepsutej wersji albo o obniżonej wydajność. Pisałem to w innym temacie, dane które są różne od spodziewanych nigdy nie byly podawane przez producenta na opakowaniach ani w specyfikacji poza tabelka na stronie, wiec jak chcie udowodnic ze towar jest wadliwy badz nie zgodny? To nV sie nie przyznało to świnstwo, ale do jasnej ciasnej jak nikt nie wiedział to karta byla najlepszą na świecie. Zresztą jak ktoś wyżej pisał, sprzedawajcie je teraz ludzie bo są uszkodzone, moze zamienie 780Ti sli na 970 sli bez dopłat które na tyle można podkręcić ze przegonie 780ti sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyż szrokości szyny się nie sumuje (to tak jakby:

 

 

szerokośc szyny sie zawsze sumuje ale zawsze było ze dla całej pamieci ;) Widocznie teraz bedzie inaczej juz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szerokośc szyny sie zawsze sumuje ale zawsze było ze dla całej pamieci ;) Widocznie teraz bedzie inaczej juz :lol2:

 

dokładnie. dla całej pamięci. tu pamięć podzielono i stąd takie jaja. typowy gimbazjalny błąd gdzie gimbusy nie odróżniają średniej arytmetycznej od średniej ważonej i cyrki wychodzą że hej. za gimbazjalność specyfikacji przyjdzie beknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostawię tę kartę.Pozostanę bierny wobec całej zaistniałej sytuacji.Je()ał to pies.Natomiast za jakiś czas,gdy będę wybierał następną kartę zwrócę się w kierunku czerwonych(oby tylko AMD miało konkurencyjne karty wobec NVDIii,trzeba trzymać za nich kciuki-jak nie w R300,to R400).

 

Teraz wzrost wydajności powoli zwalnia i jak nie zaczną czarować jakimiś DX12.01 DX12.531 itp. to wszystko będzie ładnie działać na kartach ze średniej półki.

Ale wymagania rosną(sztucznie?),do tego co prezentuje PS4 i XB1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej korzyści majątkowej!!!!!!!!!!!!??? Sugerujesz że nV powinna sprzedawać kartę taniej bo ma 56 ROP a nie 64? Mogli napisać że ma 56 ale wycenili by tak samo, bo z jakiego powodu ma być tańsza. Karta przed wydaniem prezentowała konkretną wydajność, wszystkie sprzedawaen posiadaja tak więc gdzie leży problem? Tak naprawdę przyczepić się mogą tylko ludzie którzy maja SLI bo przy pojedynczym GPU problem nie występuje. Większość rozszczeń ludzi wynika tylko z tego że chce jak najmniej zapłacić za kartę, ale nikt nie dostał zepsutej wersji albo o obniżonej wydajność. Pisałem to w innym temacie, dane które są różne od spodziewanych nigdy nie byly podawane przez producenta na opakowaniach ani w specyfikacji poza tabelka na stronie, wiec jak chcie udowodnic ze towar jest wadliwy badz nie zgodny? To nV sie nie przyznało to świnstwo, ale do jasnej ciasnej jak nikt nie wiedział to karta byla najlepszą na świecie. Zresztą jak ktoś wyżej pisał, sprzedawajcie je teraz ludzie bo są uszkodzone, moze zamienie 780Ti sli na 970 sli bez dopłat które na tyle można podkręcić ze przegonie 780ti sli.

 

rób sobie co tam chcesz. ale nie neguj tych których takie kłamstwa mierżą. myślisz że po co jest ten bufor? że dzieku niemu masz większa wydajność? nie! jest po to aby ładnie wyglądało na pudełku, czyli mogli pogorszyć wydajność aby więcej zarobić. i to jest właśnie ta korzyść majątkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostawię tę kartę.Pozostanę bierny wobec zaistniałej sytuacji.Je()ał to pies.Natomiast za jakiś czas,gdy będę wybierał następną kartę zwrócę się w kierunku czerwonych(oby tylko AMD miało konkurencyjne karty wobec NVDIii,trzeba trzymać za nich kciuki-jak nie w R300,to R400).

nie wiem czy wiesz dlaczego premiery kart tych obu producentów są tak rozbieżne, chodzi o to ile mamony da się wydoić z konsumenta, oni celowo robią to w ten sposób że nawet jeśli mają gotową kartę to czekają na najlepszy moment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...