Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ivan IV

[Zamknięty]Wydajna karta graficzna w małych pieniądzach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje kupić nową kartę graficzną, mogę przeznaczyć na nią 250, max 300zł. Chciałbym żeby była dobra do gier, gram głównie w cs:go. Co możecie mi polecić? I jeżeli jest to potrzebne to taki mam model płyty głównej : GIGABYTE G1975X i zasilacz 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS.GO potrzebuje sprytnego procesora.

 

Grafika wystarczy na poziomie GTX560.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gram też w inne gry, więc chciałbym coś najlepszego w tych pieniądzach, no i żeby zasilacz dał rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500Wat zasilacz pociągnie 2 takie karty + resztę.

 

GTX560 -> GTX650, a może nawet 650Ti :P

 

To dobre wsparcie dla DX11.

 

 

Ten zasilator, to jakaś marka, czy noname ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej noname bo kosztował ~150zł. Z tego co patrze na allegro to te karty po ponad 300zł chodzą, a ja mogę wydać tylko 300. I czy opłaca się kupować używane? Czy może lepiej kupić gorszą ale nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej noname bo kosztował ~150zł. Z tego co patrze na allegro to te karty po ponad 300zł chodzą, a ja mogę wydać tylko 300. I czy opłaca się kupować używane? Czy może lepiej kupić gorszą ale nową?

Używaną do 300zł najlepiej.

 

Najtrudniej do zdobycia ale jedne z lepszych ofert do 300zł. Te pierwsze tylko w licytacji przy dobrych wiatrach (zalecam grochówkę dzień przed) :P

 

HD7850=650Ti Boost (GTXA nie dostaniesz:P na 99%)<HD7790 (Bardzo możliwe i osiągalne)<GTX650Ti 1GB<GTX560(Ti)<HD7770 (250zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward GTX 560 SE 1GB GDDR5

 

takie coś na allegro znalazłem kup teraz za ~270zł. Nazwa inna ale to chyba to samo? :D i takie zdjęcie dał : http://kompet.tk/allegro/obrazy/galeria.php?roz=0&dir=graf_505_Gainward_GTX_560_SE_1GB&img=graf_caps.JPG

 

jest jeszcze jakaś za 210. Ale ja się na tym kompletnie nie znam i widzę, że różnią się tylko wyglądem. Można tu linki do allegro wstawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych SE.

 

Ma być pełna wersja, nie okrojona.

 

Szukaj dalej, trochę cierpliwości i kupisz coś fajnego.

 

Tylko z grochówką uważaj - zamiast przy komputerze, będziesz w kibelku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-650-ti-boost-2gb-gddr5-gwar-i5034905031.html

http://allegro.pl/nvidia-geforce-msi-gtx650-ti-oc-1gb-ddr5-i5032615103.html

http://allegro.pl/gainward-gtx-650ti-1gb-ddr5-128-bit-krakow-i5025358735.html

http://allegro.pl/msi-radeon-hd7790-1gb-gddr5-gwarancja-i5025559089.html

 

Nadal mnie to zadziwia, jak napiszesz komuś kawa na ławę czego ma szukać, a on mimo wszystko wygrzebie jakiegoś okrojonego SE, albo DDR3 64bit lub podobne wynalazki o których świat nie powinien słyszeć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci na pw wysłać kilka linków? Potrzebuje dobrej porady żeby nie kupić shitu i żeby mi pasowała do płyty głównej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłbym na licytacji 650Ti boost.

 

To fajna karta z 4 rułami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co możecie mi polecić? I jeżeli jest to potrzebne to taki mam model płyty głównej : GIGABYTE G1975X i zasilacz 500W

Na początek jeśli chcesz dobrej wydajności w CSGO przydałoby się zainwestować w nowy procesor i płytę główną..

Obecna płyta główna obsługuje tylko Pentium 4 i Pentium D więc zakładam, że masz jakiś model Pentium D (możesz podać model)? Niestety te procesory są już starusieńkie i wydajnością nie grzeszą, do CSGO przydałby się conajmniej jakiś dobry Core2 Duo.

Jaką grafikę teraz posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek jeśli chcesz dobrej wydajności w CSGO przydałoby się zainwestować w nowy procesor i płytę główną..

Obecna płyta główna obsługuje tylko Pentium 4 i Pentium D więc zakładam, że masz jakiś model Pentium D (możesz podać model)? Niestety te procesory są już starusieńkie i wydajnością nie grzeszą, do CSGO przydałby się conajmniej jakiś dobry Core2 Duo.

Jaką grafikę teraz posiadasz?

 

Intel Pentium D 950 - 60 fps wyciąga, na wiosnę może coś lepszego wstawie. Mam na starej płycie głównej core2 duo jeśli się nie mylę. 2 rdzeniowy 2.x ghz. Grafika też artefakt NVIDIA GeForce 8800 GTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

880gts jest piękny (320, czy 640MB?).

 

Wtedy - Lost Planet się urodził :)

 

Miałem GT7300LE :lol2: i gra po chwili się zatrzymywała pisząc, że mam za słabą kartę :P

 

W końcu kupiłem GTX320/320 i byłem dosłownie w niebie :)

 

Turbinka zapychała jak się należy, no i w pokoju cieplej :lol2:

 

 

Wracając do tematu... do SC.GO trzeba mocniejszego procesora.

 

Wymiana samej grafiki nie wiele da.

 

 

 

 

Na teraz warto wykonać monitoring zasobów, który pokaże co niedomaga.

 

Afterburner i OSD.

 

Zobacz, jak wygodnie można zobaczyć nasz komputer w czasie rzeczywistym :)

 

 

7441713700_1422462526_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512mb.

 

Mi nie chodzi o to, że chce kupić grafikę żeby lepiej mi się w cs:go grało, po prostu moja grafika ma już chyba ostatnie dni życia i muszę kupić inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512mb.

 

Mi nie chodzi o to, że chce kupić grafikę żeby lepiej mi się w cs:go grało, po prostu moja grafika ma już chyba ostatnie dni życia i muszę kupić inną.

Jeśli nie chcesz zmieniać zasilacza polowałbym jak wyżej podano na GTX650/650Ti albo Radeona HD7770 ale radeon może mieć problem z działaniem na tak starej płycie..

Co do tego Core 2 Duo, zalecam wymianę tego Pentiuma D na właśnie C2D ponieważ będzie on po prostu szybszy nawet jeśli nisko taktowany ponieważ Pentium D to sklejka dwóch Pentium 4.. + ma dużo mniejsze zapotrzebowanie na energie elektryczną :D (oczywiście jeśli to jest rzeczywiście C2D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...