Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bigboy™

[FRST]Szybka pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

W Przeglądarce Opera widać adware GOHD po za tym są jeszcze resztki po adware ShopperPro

 

Wstępne działania:

 

1. Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt i kliknij Fix w Interfejsie FRST

Plik fixlist.txt umieść obok programu FRST

 

CloseProcesses:
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected <======= ATTENTION
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction <======= ATTENTION
OPR Extension: (GoHD) - C:\Users\samsung\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable\Extensions\bokijhalndhhhikpnaniimagniglonke [2014-12-30]
S2 SPBIUpd; C:\Program Files\Common Files\ShopperPro\spbiu.exe [2346880 2014-12-28] (ShopperPro)
S2 SPDRIVER_1454.0.0.0; \??\C:\Program Files (x86)\ShopperPro\JSDriver\1454.0.0.0\jsdrv.sys [X]
2014-12-29 16:26 - 2014-12-29 16:26 - 00000000 ____D () C:\Users\Public\Documents\ShopperPro
2014-12-29 16:26 - 2014-12-29 16:26 - 00000000 ____D () C:\Program Files\Common Files\ShopperPro
CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-1647462393-2480976863-1240803015-1000_Classes\CLSID\{56FDF344-FD6D-11d0-958A-006097C9A090}\InprocServer32 -> C:\Users\samsung\AppData\Roaming\tricomfi\tivesen.dll () <==== ATTENTION
Task: {4ECFC1B3-6C7F-4337-B9D5-F524F2B11001} - System32\Tasks\SPBIW_UpdateTask_Time_323338363932373234382d6c505a575b32326c2d2a3445 => Wscript.exe //B "C:\ProgramData\ShopperPro\spbihe.js" spbiu.exe /invoke /f:check_services /l:0 <==== ATTENTION
Task: {5FEE120B-5A95-43DA-901B-F93DA2C8497F} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Multimedia\SMupdate3 => Rundll32.exe C:\PROGRA~1\COMMON~1\System\SysMenu.dll ,Command701 update3 <==== ATTENTION
Task: {95A1529E-533C-4007-B684-4AFDDABCFDA3} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Maintenance\SMupdate2 => Rundll32.exe C:\PROGRA~1\COMMON~1\System\SysMenu.dll ,Command701 update2 <==== ATTENTION
CMD: dir /a "C:\Program Files"
CMD: dir /a "C:\Program Files (x86)"
CMD: dir /a C:\ProgramData
EmptyTemp:
DeleteQuarantine:

 

2. Przez Panel Sterowania Odinstaluj:

tricomfi

 

3. Pobierz AdwClaner uruchom go i kliknij szukaj a gdy ukatywni się przycisk usuń kliknij go.

 

Adwclaner: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

 

4. Wrzuć raport ze skryptu i z Adwclaner (Raport z Adwclaner znajduję się w tym folderze: C:\AdwCleaner) + zrób nowe logi z FRST (Zaznacz też: Addition i ShortCup)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję, ale boję się że mogła być nawet za szybka :]

Już wcześniej dodałem addition.txt oraz skorzystałem z adwcleanera przed pobraniem logów z FRST.

Mam nadzieję że chodzi ci o shortcut.txt a nie shortcup. Logi oczywiście wysyłam, natomiast mam pytanie jak posiąść taką wiedzę które składniki systemu windows są niepotrzebne ?

O ile takie rzeczy jak adware w przeglądarkach jest łatwo wykryć po logach to z jakimiś innymi apkami u mnie występuje dylemat usunąć czy nie ;p

ADWCleaner[R1] http://wklej.to/2OBph

ADWCleaner[s1] http://wklej.to/UtSim

Fixlog http://wklej.to/de3f0

FRST http://wklej.to/ty17b

Addition http://wklej.to/ZKgrM

Shortcut http://wklej.to/MYq8E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zleciłem ponowne użycie AdwClanera aby upewnić się że już nic nie widzi (Znam przypadki kiedy pierwszy skan nie znalazł żadnych zagrożeń a drugi skan znalazł ich całą masę)

 

mam pytanie jak posiąść taką wiedzę które składniki systemu windows są niepotrzebne ?

Rozumiem że, chodzi ci bardziej o obsługę programów typu FRST i OTL?

 

Co do Sprawy:

 

1. Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt i kliknij Fix w Interfejsie FRST

Plik fixlist.txt umieść obok programu FRST

 

CloseProcesses:
HKLM-x32\...\Run: [mbot_pl_160] => "C:\Program Files (x86)\mbot_pl_160\mbot_pl_160.exe"
EmptyTemp:
DeleteQuarantine:

 

2. Raportu (Fixlog) z tego już nie dawaj, występują jeszcze jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów nie było już po tym jak wywaliłem wszystko ręcznie, ale wiedziałem że coś jeszcze siedzi. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów nie było już po tym jak wywaliłem wszystko ręcznie, ale wiedziałem że coś jeszcze siedzi. Dzięki za pomoc.

 

Ok - Kończymy.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Vulc Przy mocnym wietrze nawet nie myślałem o zjazdach. 15km/h po płaskim robi się problemem. Nie ma bata, nawet duża masa nie pomaga. Lekka osoba by po prostu chyba odleciała z wiatrem. To, co na normalnym rowerze się da, na oreo jest niemożliwe. Fajny rowerek, oby służył i dawał dziką radość!  
    • 1. Tylko baza użytkowników pstryka jest trochę większa niż baza posiadaczy ps5, stąd argument o Xeno, które mimo wszystko sprzedało się średnio. 2. No niestety nie działa to w przypadku wszystkich gier;) 3. Zgodziłbym się, gdyby spadek sprzedaży gier z serii nie był postępującym od kilku poprzednich części trendem. To nie jest tylko problem Rebirth, trend jasno wskazuje, że spadek sprzedaży to problem systemowy Finali. No właśnie nie wiem, czy zaniedbało. Final od czasu 9 ewoluował, z ostatnich gier mamy umiarkowanie przyjęte 13, bardzo dobrze przez zainteresowanych przyjęte 14, 15, która złożyła podwaliny pod 15 i 16, FF16, który był eksperymentem (imho to dobra gra, ale kiepski jrpg i jeszcze gorszy slasher - ale to materiał na odrębną dyskusję), ale np. system walki z FF7 uwielbiam i uważam, że to najlepsze, co w ostatnich latach pokazały JRPGi. Szczerze, to nie mam za wiele pomysłów na to, co więcej mogłoby Square zrobić, żeby uczynić z Finala w jego ostatniej formie grę (w sensie JRPG) lepszą. Jest świetna, angażująca i wymagająca walka? Jest. Są świetne postacie i relacje między nimi? Jak najbardziej. Jest zakręcona historia i rewelacyjnie wyreżyserowane cutscenki? Owszem Muzyka? Masz tu Panie 9h epickiego soundtracku, z czego tylko walki z finałowego rozdziału to prawie 50 minut muzyki:D Final 7 Rebirth mógłby być mniej rozpompowany aktywnościami pobocznymi albo te aktywności mogłyby być przynajmniej w częsci lepsze niż to, co dostaliśmy, ale nie można powiedzieć, że ta gra to dowód na to, że Square zaniedbało markę. Zresztą tak samo 16 - to jest naprawdę dobra gra, w którą włożono masę serca. I to mnie martwi w kontekście przyszłości serii, bo jak napisałem wyżej - ostatnie finale to dobre gry, a sprzedają się coraz gorzej.
    • Dlatego mamy prawo, ktore trzeba umiec egzekowwac. I tak, duzo zalezy od sprzedawcy/sklepu, dlatego nie raz czesto lepiej doplacic 10-15% do ceny ale kupic towar, ktory ewentualnie bedzie naprawiany/wymieniany od reki. 
    • Dla PC to lepiej jak takie edycje nie wychodzą, tylko się potem problemy tworzą i scena moderska dzieli... 
    • oj zelenski znaj swoje miejsce w szeregu chlopie    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...