Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamboy3

[Zamknięty]MSI R9 270X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników, jako że znam to forum od dawana postanowiłem napisać na tym i osobnym forum z moim problemem.

Mój problem jest następujący :

Czy do takiego komputera opłaca się pchać kartę MSI Radeon R9 270X GAMING ?

Phenom II 965 BE 3,4GHz BOX

4GB Ram (będzie 8GB)

Dysk 320GB (bez znaczenia)

OCZ corexstream 500W

Brutus M23 w obudowie mam 4 wentylatory 120mm

Mój budżet to 1150 zł, myślałem nad zmianą platformy na intela i5 po sprzedaniu tych części ;)

Proszę o szybką odpowiedź i ewentualne doradzenie .

Pozdrawiam .

PS Dodam że kartę mogę wyrwać używaną za 550zł . 2lata gwarancji jeszcze, karta ma rok.

PS2 Komputer ma służyć przede wszystkim do nowych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj co masz i przesiadka na i5

btw 1150pln masz już czy po sprzedaży płyty cpu i ramu?

myśle, że za 550 da rade wyrwać 7950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1150pln aktualnie bez sprzedaży.

A nie lepszy ten Rauduś r9 270x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników, jako że znam to forum od dawana postanowiłem napisać na tym i osobnym forum z moim problemem.

Mój problem jest następujący :

Czy do takiego komputera opłaca się pchać kartę MSI Radeon R9 270X GAMING ?

Phenom II 965 BE 3,4GHz BOX

4GB Ram (będzie 8GB)

Dysk 320GB (bez znaczenia)

OCZ corexstream 500W

Brutus M23 w obudowie mam 4 wentylatory 120mm

Mój budżet to 1150 zł, myślałem nad zmianą platformy na intela i5 po sprzedaniu tych części ;)

Proszę o szybką odpowiedź i ewentualne doradzenie .

Pozdrawiam .

PS Dodam że kartę mogę wyrwać używaną za 550zł . 2lata gwarancji jeszcze, karta ma rok.

PS2 Komputer ma służyć przede wszystkim do nowych gier.

Do tego procesora anie opłaca się brać tej karty. Będzie ją mocno ograniczał. Wiem co mówię, mam 955 podkręcony na 3,4 ghz czyli jakby 965 z gtx 460 (karta dużo wolniejsza od r9 270x), nawet tego gtxa czasami ogranicza. Po prostu w momentach kiedy jest jakieś miejsce gdzie procesor musi liczyć to karta nie chodzi na 100 % tylko na 70-90 %. Sprzedaj procesor i płytę główną (jeszcze podaj jaką masz płytę), za sam procek dostaniesz 300 zł + to co z płyty i przesiadaj się na intela i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-880GA-UD3H

Tak jak pisałeś żeby sprzedać, jakie CPU wtedy brać ?

I czy nie ma czegoś lepszego w cenie tego radka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500k = ok 550 zł + jakaś płyta do 200 i OC. Za ok 750 zł masz wydajny zestaw, zostaje Ci 400 zł. Sprzedasz stare graty i z 800 będziesz miał. Wtedy można myśleć o mocniejszej grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale przemyślałem i kupuje i5 4690k tą kartę graficzną i jakąś płytkę główną, ponieważ obecnie mam 1150zł ze sprzedaży będzie jakieś 450-500zł.A i jeszcze dojdą mi pieniądze z PS3, więc myślę że dobry wybór podjąłem :) Wszelkie uwagi/zmiany proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co innego polecasz ? Zaszalałem ponieważ mi starczy na parę lat, bo nie jestem zwolennikiem zmieniania sprzętu co pół roku a co 2-3 lata :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek bardzo fajny, najmocniejsze i5 4gen jakie jest. Myśle że starczy na dobre 3-4 lata. Pamiętaj tylko że do takiego proca warto wziąć płyte na chipsecie Z87/97 (nie jestem pewnien ale jest chyba jeszcze jeden chipset który obsługuje odblokowany mnożnik). Jak za jakiś czas uzbierasz trochę hajsu to kup dobre chłodzenie i dobrą pastę i możesz go podkręcić. Ze swojej strony polecam ASRocka Z97 Extreme4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...