Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zorad

Płyta główna nie działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przekładałem podzespoły do nowej obudowy, po podłączeniu zasilania oraz wszystkich peryferiów komputer nie wstaje... Na monitorze nic się nie wyświetla (lub ewentualnie informacja o braku sygnału) bez względu na to czy podłączyłem go do karty wbudowanej czy też dedykowanej. Restartowałem też bios wyjmując baterię oraz przekręcając zwrotkę. Monitor ja i kartę testowałem na innym komputerze - na nim wszytko działało jak trzeba. Nie mam już pomysłu co zrobić... Proszę o pomoc. W załączniku zdjęcie przedstawiające podpięte podzespoły itd.

 

0b99722a3e1ba479m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo, wyjmij wszystko, przeczyść styki i zakładaj po kolei zaczynając od minimum czyli grafa, ram i procek, do tego reset biosu, jak to nie pomoże to szukamy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to próbowałem. Poza tym byłoby dziwne gdyby po przełożeniu do drugiej obudowy nie wymieniając przy tym podzespołów coś się zblokowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz odpalić nawet bez ramu i sprawdzić czy płyta daje jakieś komunikaty.

 

A i sam bios na ustawieniach standardowych chyba używa domyślnie dedykowanej karty.

 

btw. dasz radę trochę większe zdjęcie dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakichkolwiek dźwięków.

 

Na dedykowanej też nic nie działało. Co konkretnie mam sfotografować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta daje jakiekolwiek info że ma zasilanie? Znaczy jakakolwiek dioda się świeci po podpięciu do sieci, co z wentylami startują?

 

zdjęcie ogólnie całej jakby się dało w większej rozdzielczości, a i jeszcze napisz jaki to model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory startują. Płytka to MSI K9AGM2.

 

Zdjęcie: 8fff600c19f9db97m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podpięty PC-Speaker ?

Próbowałeś przełożyć RAM do slotu obok ?

Piny na procku całe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie sprawdź na innym zasilaczu to że startuje nie znaczy jeszcze że zasilacz jest w pełni sprawny, a ponieważ nie daje żadnych dźwięków to trudno o dokładną diagnostykę, swoją drogą, głupie pytanie, ale poprawnie podłączyłeś speeker (głośniczek)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowej obudowie nie było innego kabelka audio niż całej kostki którą podłączyłem według zaślepionego wejścia na pin w jej rogu. Jest to Zalman Z3. Piny całe, dziwne jakby przy przekładaniu coś się złamało... Przełożenie ramu nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...