Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Striker15

Czy da się uziemić konsolę? I oco w tym chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się uzięmić konsolę? i o co w tym chodzi o listwę przepięciową?.Czy trzeba uziemić konsolę aby nic się z nia nie stało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, u mnie w doniczce stoi, ziemię najtańszą wsypałem, i działa dobrze.

Ale z tego co wiem nie jest to niezbędne tylko daje jakieś 2-3 klatki na sekundę. Ale za to grzeje się ciut bardziej no i wtedy muszę podlwać.

No nie wiem co ci poradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kup kabel USB około 20 metrów, wepnij jedną końcówkę do konsoli, a drugą przeciągnij na dwór i zakop na podwórku......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie podchodzę do konsoli, krzyczę "gleba" i już jest uziemiona...

 

A tak btw - czy Striker15 i Striker15000 to jedna i ta sama osoba, czy po prostu nick obliguje do zakładania debilnych tematów...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się uzięmić konsolę?

Da się uziemić wszystko co nie musi latać :-)

i o co w tym chodzi o listwę przepięciową?

Nie. Uziemienie polega na tym, że dane urządzenie (jakiś jego metalowy element, np. obudowa) jest podłączone do masy (piorunochron, grzejnik, wystający bolec w gniazdku).

Czy trzeba uziemić konsolę aby nic się z nia nie stało ?

Nie trzeba. Gdyby była taka konieczność podłączałoby się konsolę do gniazdka kablem trójżyłowym i byłoby też stosowne ostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest uziemiona na 2 tygodnie, za granie w Battlefielda bez mojej wiedzy. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klasa_ochronno%C5%9Bci

 

Konsola to urządzenie z II klasą ochronności przeciwporażeniowej.

 

Domyślam się, że termin ten źle zrozumiałeś przy okazji tego jak usłyszałeś o serwisowaniu elektroniki - używa się czegoś takiego i nie uziemia się konsoli tylko rękę http://www.gotronik.pl/opaska-uziemiajaca-do-lutowania-antistatic-p-1084.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...