Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tramwaj z Bombaju

Artefakty graficzne, port usb i złośliwe słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

W innym temacie, w którym pisałem o migającym ekranie, polecono mi zmienić sterowniki z 14.12 na 14.9. Tak też zrobiłem i miganie, a także artefakty w starszych grach w rodzaju X3:TC niemalże zniknęły, tak samo jak błysk przy przeglądaniu zdjęć, kiedy postanowiłem się cofnąć o jedno lub dwa (był wyjątkowo długi i występował tylko wtedy, kiedy wracałem do poprzedniego zdjęcia).

 

Jednakże coś ciągle jest nie tak.

 

Kilka dni temu port usb na przednim panelu obudowy przestał działać. Najpierw czasem działał, czasem nie (przez jakieś 2-3 dni), czasem wyrzucał komunikat, że nie rozpoznano podłączonego urządzenia. Po tych 2-3 dniach po podłączeniu myszki nie świeciły się jej diody, karta sieciowa i przenośny hdd również się nie włączały. Tak samo zaczęła się poprzednia awaria, która zmusiła mnie do wysłania komputera do moreli. Oddałem więc sprzęt do serwisu, by mi powiedzieli, co się zepsuło i to wymontowali, bym mógł uszkodzony podzespół wysłać, a morele mogły zrobić resztę.

 

Serwisant zaklina się, że wszystko działa (po dostarczeniu do niego komputera, port usb również działał, chociaż osoba przyjmująca komputer do serwisu sprawdzała go i podała, że nie działa). Sprawdził komputer, wyczyścił kilka instalacji urządzeń (chodzi o to, co się instaluje, kiedy wkładam nowe urządzenie do usb). Komputer otrzymałem i istotnie port zaczął działać.

 

I tu się zaczynają rzeczy, które mnie niepokoją. Wejście od słuchawek i mikrofonu, znajdujące się tuż przy działającym-niedziałającym usb, niby też wcześniej sprawiało kłopoty. Ja tego nie zauważyłem (bo nie korzystałem ze słuchawek), ale osoba przyjmująca komputer do serwisu poinformowała mnie, że te wejścia również nie działają. A teraz, kiedy komputer do mnie wrócił, wszystko działa i tylko czasami pojawia się komunikat, że słuchawki zostały odłączone, a zaraz potem komunikat, że zostały podłączone. Oprócz tego mam pionową kreskę idącą przez niebieski pasek facebooka u góry strony, który pojawia się tylko, kiedy loguję się przez chrome. Raz na jakiś czas coś mi mignie na ekranie (od czasu zmiany sterowników znacznie rzadziej).

 

Pytanie jest proste: co się dzieje i co z tym zrobić? Mam port usb, który nagle przestaje działać, chociaż komputer jest w 100% sprawny technicznie (i to tak przestaje działać, że nawet nie zasila myszki lub hdd!). Po powrocie z serwisu działa. Komunikat o odłączeniu i ponownym podłączeniu słuchawek pokazują się prawie jednocześnie i też działają. Odchodzę od zmysłów :s Nie wiem, czy coś się sekretnie psuje, czy po prostu mój komputer jest domem dla Irytka z książek Rowling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki PC - podzespoły i jakiej firmy masz zasilacz - wygląda na przebicia prądu na USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...