Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Azdragor

Przesyłka z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu wystawiłem przedmiot na allegro, no i ktoś go kupił. Niestety mam zablokowany email, a nie zauważyłem że przy wystawianiu użyło mi ustawień zapisanych i w opcji dostawy było "kurier za pobraniem". Tak więc minął piątek, sobota, niedziela i w sumie cały czas czekałem na wpłate pieniędzy na konto. W poniedziałek facet dzwoni mi, że dlaczego nie ma jeszcze przesyłki itp. wtedy wyszło że koleś zamówił za pobraniem...

No to następnego dnia szybko zamówiłem kuriera poprzez stronke sendego.pl, powiedziałem matce że jak przyjedzie kurier to ma dać tą przesyłke i musiałem wyjechać z miasta(sprawy osobiste). Niestety tego samego dnia UPS niespodziewanie zerwało z nimi umowę(mam screeny) i moja przesyłka została anulowana. Przyjechałem do domu i widząc co się stało szybko zamówiłem kuriera drugi raz. Nastenego dnia kiedy miał przyjechać kurier zobaczyłem, że na allegro mam wystawionego negatywa(w sumie słusznie, aczkolwiek facet mógł jeszcze raz zadzwonić). Napisałem do gościa z wyjaśnieniami i że paczka dzisiaj będzie wysłana + koszty wysyłki pokryje ja(sprzedawca). Kupujący odpisał że już nie chce tej paczki. I teraz pojawia się pytanie.

 

Faktycznie, pomimo tego że pechowo działy się różne rzeczy jest to moja wina i negatyw się należy. ALE! To wszystko działo się (od zamówienia przedmiotu do odmowy przyjęcia towaru 8 dni roboczych. Weekendów nie licze bo i tak w tym czasie nic nie zrobie) nie jest to nie wiadomo jaki szmat czasu więc czy facet miał prawo odmówić przyjęcia towaru? Tym bardziej, że przez tą zwłokę sam chciałem zapłacić za kuriera. Czy w takim przypadku mogę się domagać o zwrot prowizji na allegro?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś kupił przedmiot 9stycznia. 13stycznia zamówiłem kuriera(problemy z sendego). 19 przyjechałem i w tym samym dniu zamówiłem ponownie kuriera. 20stycznia dostałem negatywa i email zwrotny że kupujący już nie chce towaru.

 

@Dałem na allegro "złożenie wniosku o zwrot prowizji" i pisze mi "W TRAKCIE". Ile będę musiał mniej wiecej czekać? Jak w ogóle to wygląda, on dostaje jakieś upomnienie czy co? Nie lepiej jakoś osobno napisać do allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz nic. Jaką opcję podałeś w formularzu zwrotu prowizji ? Kupujący nie odebrał przesyłki pobraniowej / nie zapłacił / czy uszkodzenie, zwrot reklamacja ?

Zwrot zostanie przyznany po 7 dniach z automatu od daty wystąpienia o niego, chyba, że kupujący wcześniej sam potwierdzi, że do transakcji nie doszło.

Gdyby jednak zaznaczył, że nie zgadza się ze zwrotem - będziesz musiał pisać odwołanie do Allegro i wtedy przedstawisz swoją wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem że nie zapłacił/nie odebrał towaru. Poczekamy ten tydzień i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jesli tego nie przyjmie to wystawie mu neutrala, niech nie czuje się taki święty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja też bym Cię olał i kupił od kogoś innego po kilku dniach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupowałem dla kogoś na prezent nowy telefon z odbiorem osobistym.

Kiedy już byliśmy umówieni na konkretny dzień i godzine, to w tym danym dniu chciałem się wcześniej skontaktować w celu potwierdzenia tego odbioru.

Oczywiście nie dało rady się skontaktować więc znalazłem innego sprzedającego (z odbiorem osobistym) i tutaj nie było problemów.

A kiedy typ już się łaskawie odezwał gdzieś po 10 dniach to olałem go ciepłym...

 

Jak ktoś wystawia a potem leci w kulki to już jego broszka.

Odpisałem mu, że jak wystawi mi negatywa to dostanie dokładnie to samo.

Tak więc nic mi nie wystawił i szlus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wystawiałeś jako osoba prywatna to kupujący nie może ot tak odstąpić od umowy. Jest opcja na odstąpienie ze względu na opóźnienia, ale Kodeks Cywilny nakłada tu wymagania formalne których koleś nie spełnił. W sądzie możesz go zmusić do zapłaty i odbioru, ale raczej średnio się to opłaca, pewnie rozejdziecie się na negatywach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

209458 dzięki, mniej więcej o taki komentarz mi chodziło :)

Faceta rozumiem, ale mógł napisać że już tego nie chce i może spokojne byśmy się dogadali. Bo gdybym sam się nie spytał to wysłałbym kuriera, on by go nie przyjął i w dupę 20zł+prowizja z allegro... Negatywa dawać mu nie będę, ale tak jak pisałem...jeśli będę musiał pisać do allegro to na pewno neutral pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto miałby tyle cierpliwości, a widzę że chodzi o towar na całkiem sporą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...