Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kebab1377

i5 750/2400/2500/3450/3470/3570 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup uzywanego procesora za ok. 400 zl i mam kilka pytan.

( polecano mi 2400/2500/3350p/3450/3470/3570 lub i5 750 na ktorym moglbym zaoszczedzic troche kasy gdybym go podkrecil )

 

O to moja lista pytan :

 

1. Jaka jest roznica pod wzgledem wydajnosci takiego i5 750 a i5 2400/2500 ? zalozmy, ze i5 750 jest podkrecony na 3.8-4.0

2. Jaka grafika jest ograniczona juz przez takiego i5 750 ?

3. Czy przeniesienie sie z ustawien ultra/wysokich na srednie w nowszych grach typu BF3/BF4 przy zalozmy sprzecie [ i5 750 podkrecony na 3.5~ + gtx 750] da plynna rozgrywke ? ogolnie chodzi mi czy ustawienia ultra lub wysokie w porownaniu do srednich, az tak obciaza taki zestaw ( przykladowo ).

4. jaki potrzebuje procesor + grafike aby pograc w najnowsze gry na srednich detalach ( wiedzminka sobie darujemy wiec sie nie liczy :D ) np. bf4/ACU/Crysis 3

 

Oczywiscie w zalozeniu, ze procesor dziala na poprawnej plycie oraz 4-8gb ram.

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nazwę płyty głównej, może uda się do niej coś dopasować. Fajnie by było, jakbyś miał LGA 1155, to i5 2500k udałoby się wcisnąć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka cos pokroju ASRock H81M S1150 H81, zalezy mi bardziej na nizszej cenie, wiec wolalbym sie skusic na jakis i5 750 ale nie wiem czy sie oplaca. jak jest z jego wydajnoscia wzgledem innych prockow ktore wymienilem ? moze mi ktos takze udzielic odpowiedzi na pytania :) ?

 

szczerze, to mam okazje kupic i5 2500k + Asrock P67 Pro 3 (B3) za 550 zl 3 letni zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dla mnie i5 2500, będzie to max kilka klatek różnicy (chyba).

2. Na pewno GTX 970 i podobne, karty pokroju do GTX 780 będą śmigać. :E

3. Będzie zbliżony do płynnej rozgrywki, ale na cuda nie licz.

4. i5 2500 (przypuszczalnie XD)+GTX 650 Ti-GTX 970 i będziesz mieć na pewno te średnie detale.

 

Żaden z podanych procków nie wejdzie do tej płyty.

 

Bierz tego procka i płytkę, sam przymierzam się do zakupu za 850 zł. Pakuj ją w tej chwili do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i chyba tak zrobie :) gdybym dal Ci zdjecie tej plyty, bylbys w stanie ocenic jej stan ? czy nie ma przepalonych kondensatorow lub co innego , ja sie kompletnie na tym nie znam. Mimo 3 lat uzytkowania ( wedlug was to dlugo ? ) sprzedajacy zapewnia, ze wszystko jest w porzadku

 

( po ok. 8 latach przesiadam sie z laptopa na skrzynie wiec nie wiem jak to jest z zywotnoscia podzespolow w skrzyni za bardzo ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skrzynia ma już 12 lat i nic oprócz zasilacza, który wymieniłem po 8 latach nie robiłem nic. Może dbam o nią? :E

 

Napisz, jaką chcesz kartę i za ile. Używka wchodzi w grę? Nie bój się, raz trafisz na słabą, raz na dobrą - loteria. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodbonie do monitora lg 23mp55 23' IPS full hd - gtx 750 ti min. / 660 / 660 ti/ 670 / 680 uzywanych tak do 500-600 zl najlepiej na gwarancji, no to mi teraz poprawiles humorek :) ( ja przywyklem do tego ze laptop zaczyna sie psuc po 2-3 latach i tak sie zdarzalo..glosniej chodzil/spadki fps itd. Dbasz tzw ? zmieniasz paste / czyscisz z kurzu, cos jeszcze ?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BLUE FATHER - dziwne głupoty piszesz, spekulacje odnośnie wydajności tip. Sam masz temat w którym płaczesz, ze boisz się używek, a tutaj piszesz że warto -.-

Proponowaliśmy Ci 2500k, a Ty wciąż nie wiesz co wybrać, a tu ten procesor radzisz.

 

@Autorze

i5 2500k + mobo za 550zł to jest cena świetna, nawet bym się nie zastanawiał. Nic mocniejszego w tej cenie nie kupisz, a sam 2500K podkręcony na 4,5Ghz+ będzie na poziomie takiego i5 4590/4690.

 

2500k spokojnie ogarnie wszystkie najnowsze gry na najwyższych detalach - oczywiście przy odpowiedniej karcie graficznej.

i5 750 nie bierz - staroć już, choć wciąż nieźle sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodbonie do monitora lg 23mp55 23' IPS full hd - gtx 750 ti min. / 660 / 660 ti/ 670 / 680 uzywanych tak do 500-600 zl najlepiej na gwarancji, no to mi teraz poprawiles humorek :) ( ja przywyklem do tego ze laptop zaczyna sie psuc po 2-3 latach i tak sie zdarzalo..glosniej chodzil/spadki fps itd. Dbasz tzw ? zmieniasz paste / czyscisz z kurzu, cos jeszcze ?;p

 

Nic z nim nie robię, tylko korzystam - ale z głową. :E

 

 

Czeryboj, daruj sobie wycieczki osobiste - to jest inny temat, szukasz spiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up, czy i5 750 do gry w lola full hd oraz streamingu na 720p wystarczy ?chodzi mi o procka tylko czy uciagnie, upload jest wystarczajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czeryboj, daruj sobie wycieczki osobiste - to jest inny temat, szukasz spiny?

 

Prostuje nieścisłości i rozbieżności jakie wypisujesz w różnych wątkach o niemalże tej samej tematyce - to może wprowadzić kogoś w błąd.

 

@Autorze - i5 750 da radę, ale to już stary i średniowydajny kawałek krzemu. Najbardziej opłaca się kupić wcześniej wspomnianego 2500k, który poradzi sobie jeszcze co najmniej przez ćwierć dekady z najnowszymi grami na ultra detalach.

Masz go w cenie 550zł z płytą główną - lepszej ceny nie znajdziesz. Jak nie chcesz, to daj namiary, ja kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte bede dobieral pod procka za ok. 150-250 zl... rozsadnie po wczesniejszej konsultacji

 

A jaka masz plyte ze chcesz tego proca brac bo jakos nie bylo o niej mowy

 

plyte bede dobieral pod procka za ok. 150-250 zl... rozsadnie po wczesniejszej konsultacji

 

skladam skrzynie od podstaw

 

Prostuje nieścisłości i rozbieżności jakie wypisujesz w różnych wątkach o niemalże tej samej tematyce - to może wprowadzić kogoś w błąd.

 

@Autorze - i5 750 da radę, ale to już stary i średniowydajny kawałek krzemu. Najbardziej opłaca się kupić wcześniej wspomnianego 2500k, który poradzi sobie jeszcze co najmniej przez ćwierć dekady z najnowszymi grami na ultra detalach.

Masz go w cenie 550zł z płytą główną - lepszej ceny nie znajdziesz. Jak nie chcesz, to daj namiary, ja kupię.

 

 

to byl fejk z olxa :D koles chcial abym mu wyslal kase pierwszy po za allegro ;p / bylo widac ze to kombinator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, ze te cepy co wymieniłeś i5 750/2400/2500/3450/3470/3570 są na socket 1155, a płytka co wymieniłeś "Plytka cos pokroju ASRock H81M S1150 H81" mówi samo za siebie.

bierz i5 3350p i jakąś tanią płytę na 1155! a jak masz więcej hajsu to i5 2500K i kręć tylko to musi być sensowna płyta z67, z77. Wszystko rozchodzi się o hajsy, ile tego masz.

Nie ma sensu pakować się w starą technologie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, plyte dobiore pod procka jak zakupie :), no wlasnie nie chce wydac wiecej jak 350 zl za procesor a teraz ciezko znalesc jakis z k na koncu, ale ja nie mam zamiaru grac w jakies najbardziej wymagajace gry w dodatku na ultra, ( plan na dzien dzisiejszy to league of legends ;p ) 8 lat gralem na lapku przy 15-40 fpsach w malo wymagajace tytuly takze taki skok mnie uszczesliwy mysle, ale co masz na mysli nie pchac sie w starsze technologie, wydaje mi sie, ze te procesory jak na moje wymagania wystarcza :) 2-3 lata temu byly to bardzo dobre procesory, a tytuly w ktore gram sa z tego okresu, chyba ze sie zmienilo cos w sterownikach itp, nie sa teraz tak wydajne ? nie znam sie az tak jak pisalem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, ze te cepy co wymieniłeś i5 750/2400/2500/3450/3470/3570 są na socket 1155, a płytka co wymieniłeś "Plytka cos pokroju ASRock H81M S1150 H81" mówi samo za siebie.

bierz i5 3350p i jakąś tanią płytę na 1155! a jak masz więcej hajsu to i5 2500K i kręć tylko to musi być sensowna płyta z67, z77. Wszystko rozchodzi się o hajsy, ile tego masz.

Nie ma sensu pakować się w starą technologie

i5 750 jest na s.1156*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pytania co do i5-750 to posiadam takowego od dłuższego czasu trochę podkręconego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka plyta do i5 760 ? kupilem wlasnie za 240, na razie wystarczy mysle.

 

jak mozecie podac 2-3 rodzaje najlepszych plyt do tego procesora w cenie 150-250zl

 

Jak jest z uzywka np. kupuje osobno plyte i procka, przy montazu i uruchomieniu trzeba cos zmienaic wczesniej ? w biosie albo co innego, aby wszystko dzialalo jak nalezy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z uzywka np. kupuje osobno plyte i procka, przy montazu i uruchomieniu trzeba cos zmienaic wczesniej ? w biosie albo co innego, aby wszystko dzialalo jak nalezy ?

Pastę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z tymi plytami ?

 

Z płytami do podkręcania na s1156 jest nie najlepiej. Głównie po naprawach (bez żadnych akcesorii) i drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płytami do podkręcania na s1156 jest nie najlepiej. Głównie po naprawach (bez żadnych akcesorii) i drogie.

 

a jesli nie mam zamiaru jej podkrecac i grac na turbo 3.3 ew. max 3.8 ? to jaka plyte bys polecil ? najlepiej 2 rodzaje roznych to sprawdze uzywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...