Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kusza1980

[Zamknięty]Zakup nowego komputera w jakiej kwocie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić komputer stacjonarny, niestety jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt i nie wiem czym sie kierować przy zakupie. Komputer będzie służył do użytku domowego (dziecko idzie do szkoły, jakieś multimedia wieczorami jakaś gra). Chciałbym zakupic taki komputer wraz z monitorem, który posłużyłby kilka lat więc zastanawiam się jaką kwotą muszę dysponować by zakupić taki sprzęt.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Określ, w jakie gry chciałbyś grać, od tego w znacznym stopniu zależy budżet.

2. Czy masz jakieś specjalne wymagania odnośnie obudowy? Np. jak najmniejsza, leżąca, format mini-ITX, mini-ATX, itp?

3. Czy potrzebujesz dużą przestrzeń dyskową? czy 1TB wystarczy czy chcesz większy? Oprócz tego proponowałbym jeszcze SSD 240-256GB

4. Czy monitor będzie służył tylko jako monitor, czy np. grupowo do oglądania filmów też? Jaka przekątna monitora wchodzi w grę? Zakładam, że rozdzielczość domyślnie Full HD (1920x1080)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Określ, w jakie gry chciałbyś grać, od tego w znacznym stopniu zależy budżet.

2. Czy masz jakieś specjalne wymagania odnośnie obudowy? Np. jak najmniejsza, leżąca, format mini-ITX, mini-ATX, itp?

3. Czy potrzebujesz dużą przestrzeń dyskową? czy 1TB wystarczy czy chcesz większy? Oprócz tego proponowałbym jeszcze SSD 240-256GB

4. Czy monitor będzie służył tylko jako monitor, czy np. grupowo do oglądania filmów też? Jaka przekątna monitora wchodzi w grę? Zakładam, że rozdzielczość domyślnie Full HD (1920x1080)

 

1. Moim marzeniem jest zagrać w wiedżmina 3 :)

2. obudowa standartowa fajnie by było jakby była w kolorze białym

3. dysk 1 TB wystarczy, jeśli chodzi ssd wszystko zależy od kwoty

4. monitor będzie służył również do oglądania filmów, myślałem o przękątnej 23-24 cale oczywiście full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak 3500 zł na wszystko powinno tutaj być dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałbym od czegoś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/EDI6WX/

Optymalnie 3k za komputer i koło 500zł+ za monitor. Jeśli potrzebna też klawiatura, myszka itd to trzeba doliczyć.

 

Troszkę podrasować ten zestaw i dodać te peryferia i by wyszło koło 4k zł. Taka cena za kompa na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałbym od czegoś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/EDI6WX/

Optymalnie 3k za komputer i koło 500zł+ za monitor. Jeśli potrzebna też klawiatura, myszka itd to trzeba doliczyć.

 

Troszkę podrasować ten zestaw i dodać te peryferia i by wyszło koło 4k zł. Taka cena za kompa na lata.

Myszkę system i klawiaturę posiadam a propozycja kompa na lata jakby wyglądał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...