Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damian8063

Pierwsze uruchomienie laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nowego laptopa i chciałem się dowiedzieć jak jest z pierwszym uruchomieniem. Chodzi mi głównie o to jak to jest z tą baterią. Czy trzeba ładować najpierw do 100%, a potem rozładować na maxa czy w tych nowych bateriach laptopowych tak jak w telefonicznych nie jest już to konieczne? Rodzaj baterii w moim laptopie Li-Polymer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jest to szkodliwe!

 

Używaj baterii normalnie. Jeśli trzymasz komputer stale na zasilaczu, co parę dni odłącz kabel i przenieś się na kanapę na dwie czy trzy godziny ;)

Można włączyć dodatkowe opcje ochrony akumulatora, takie jak unikanie ładowania do pełna - o ile producent laptopa coś takiego umożliwia. Może to wydłużyć jego życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ogniwom szkodzą trzy rzeczy:

-utrzymywanie przez dłuższy czas w stanie pełnego naładowania

-utrzymywanie przez dłuższy czas w stanie pełnego rozładowania

-trzymanie w wysokiej temperaturze

 

Dlatego jeżeli laptop jest przeznaczony do grania albo zastępuje stacjonarkę, a jest używany tylko po kablu, to najlepszym pomysłem jest rozładowanie baterii do połowy i schowanie w szafie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jest to szkodliwe!

 

Używaj baterii normalnie. Jeśli trzymasz komputer stale na zasilaczu, co parę dni odłącz kabel i przenieś się na kanapę na dwie czy trzy godziny ;)

Można włączyć dodatkowe opcje ochrony akumulatora, takie jak unikanie ładowania do pełna - o ile producent laptopa coś takiego umożliwia. Może to wydłużyć jego życie.

 

Co parę dni? Ja mam zamiar naładować go, odłączyć jak będzie pełna i jak spadnie do 30-40% to ładować znowu. Tak będzie dobrze?

 

Generalnie ogniwom szkodzą trzy rzeczy:

-utrzymywanie przez dłuższy czas w stanie pełnego naładowania

-utrzymywanie przez dłuższy czas w stanie pełnego rozładowania

-trzymanie w wysokiej temperaturze

 

Dlatego jeżeli laptop jest przeznaczony do grania albo zastępuje stacjonarkę, a jest używany tylko po kablu, to najlepszym pomysłem jest rozładowanie baterii do połowy i schowanie w szafie :P

Owszem laptop będzie służył jak stacjonarny, więc jak mam ładować? Do pełna i odłączać, a potem jak spadnie do 30-40% podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...