Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xdeex

Słaba wydajność GT240

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zostałem zmuszony do kupna "nowej" karty graficznej. Starą którą miałem to HD3650. W każdej grze na GT240 mam 10-15 fps. Nie zależnie od ustawień/starszych sterowników wszystko to samo. Zmiana ustawień karty graficznej na Wydajność/Jakość w obie strony nie działa. Myślę że to wina któregoś z podzespołów np CPU lub PSU

 

Mobo Nettle3

CPU Athlonx64 2x2.7

4x1GB Kingstona DDR2

PSU 300w LiteON

OS Vista64bUltimate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-15 fps przy tej karcie może być zarówno czymś normalnym, jak i objawem problemów - zależy od gry i jej wymagań. Demon szybkości to to nie jest.

 

Jakieś dokładniejsze informacje na temat zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zostałem zmuszony do kupna "nowej" karty graficznej. Starą którą miałem to HD3650. W każdej grze na GT240 mam 10-15 fps. Nie zależnie od ustawień/starszych sterowników wszystko to samo. Zmiana ustawień karty graficznej na Wydajność/Jakość w obie strony nie działa. Myślę że to wina któregoś z podzespołów np CPU lub PSU

 

Mobo Nettle3

CPU Athlonx64 2x2.7

4x1GB Kingstona DDR2

PSU 300w LiteON

OS Vista64bUltimate

Zależy w jakie grasz gry. Tak czy siak ta karta jest do wyświetlania obrazu i do jakiś prac w biurach gdzie liczy sie energooszczędność i cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT 240 jest pomiędzy GT9600, a GT9800.

 

To procesor jest słaby w tym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT 240 jest pomiędzy GT9600, a GT9800.

 

 

Może rozbuduje trochę wypowiedź.

 

GT 240 DDR3 < 9600GT ~5% GT240 DDR5 < GT9800~GTS250.

 

Procesor cieniutki. Kup pentiuma na 1155 używanego, albo nowego celerona 1150 1820-1840. Płytę B75 na 1155, lub H81 na 1150 do tego 4GB DDR3.

 

Potem dozbierasz na jakiegoś GTX750 lub R7 260X i będzie budżetowy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rozbuduje trochę wypowiedź.

 

GT 240 DDR3 < 9600GT ~5% GT240 DDR5 < GT9800~GTS250.

 

Procesor cieniutki. Kup pentiuma na 1155 używanego, albo nowego celerona 1150 1820-1840. Płytę B75 na 1155, lub H81 na 1150 do tego 4GB DDR3.

 

Potem dozbierasz na jakiegoś GTX750 lub R7 260X i będzie budżetowy zestaw.

GTS250 to GTX9800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję sprawdzić czy to wada mojego kompa ale okazało się, że to wina grafy. Testowaliśmy ją na CoD2 i dupa 10fps w porywach 20 jak spoglądasz się pod nogi lub w powietrze.

 

Testowane na i5 4660k 4.2Ghz i 8GB ramu. Podpięty był do xfx 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie obciążenie GPU ?

 

Daj monitoringi, bo przecież tak nie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP "Szajsung" pisze co chce i już poprawione... Wcześniej podróżowałem na stronie wujka Google i tak jakoś zapamiętało. Max użycie GPU jakie udało mi się z tego czegoś wycisnąć nawet nie przekroczyło 20%, a gdy przekraczało to w tym czasie była ładowana mapa (włączyłem CoDa2 na średnich z 1024x768 rozdziałką...

 

SSy z MSI Afterburner:

http://www42.zippyshare.com/v/WqJ3EVXo/file.html

http://www42.zippyshare.com/v/CtWHIGub/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kupka :P

 

Uruchom jeszcze raz monitoring i uruchom Stone Giant na 10 minut.

 

Nie ruszaj stworka, niech sobie stoi i się kiwa.

 

Daj fotke na forum.

 

 

Ja tutaj widzę problem z obciążeniem CPU.

 

Daj też GPU-Z, może karta leci na zaniżonej szynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dobrze.

 

Użycie GPU bardzo wysokie.

 

Gdzie - w czym masz problemy z wydajnością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim, zamulone wczytywanie stron(na zintegrowaniej nV 6100 nie mam problemu z tym) YouTube zacina się w 360/480/720 a Twitch na mobile nawet się nie uruchamia...(Sprawdzałem na Chrome/Opera) Dla ciekawości pobrałem CS 1.6 (dla porównania przyniosłem z piwnicy starego pcta z Radeonem 9600Pro) Na gt240 max 30fps, gdzie na 9600Pro 70-80 skacze. Z ciekawości również zainstalowałem tu i tu Gothic 3. I co się okazało na obydwóch ustawione na low 800x600 i wyszło, że 9600Pro>>gt240 to mnie nie ciekawi, gdy karta AGP jest po prostu wydajniejsza.

 

 

Jeszcze jedno. Zaznaczanie na pulpicie "kwadratów" większych niż 1/4 ekranu po prostu staje się efekt "pokaz slajdów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy jest aktualizacja biosu do płyty głównej.

 

Sprawdź też w aktualnym biosie, czy PCI-E jest na auto, czy ma jakieś inn eopcje.

 

Wyłącz w biosie zintegrowaną grafikę.

 

Zaktualizuj system do wszystkich SP, a najlepiej postaw nowy system na innym dysku dla próby, np. WIN10 64 TP PL:

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-iso

 

Sterownik do karty dla 64 bit: http://pl.download.nvidia.com/Windows/340.52/340.52-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql.exe

 

 

Jak już postawisz system i zainstalujesz sterownik grafiki, uruchom grę, na której lubisz pykać i pokaż z niej monitoring.

 

Zobaczymy, jakie jest użycie GPU, bo to jest najważniejsze.

 

 

Z fotek, które pokazałeś wynika, że procesor blokuje grafikę, która wykazuje 12% użycia GPU.

 

Nic dziwnego, że masz pokaz slajdów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiem w czym jest problem. ;)

 

Płyta OEM -> Okrojona sekcja zasilania -> okrojona lista kompatybilnych urządzeń -> Brak wtyczki 6pin na GT240 = Brak mocy dla GPU i pewno pracuje na niskich obrotach.

 

Ogólnie większość ludzi którzy budują swoje hiper budżetowe komputery na płytach oem za 10-20zł mają takie lub inne kwiatki.

 

GT240 bierze prawie 70W, 3650 bierze około 50-60W. :E

 

Procesor też cienki jak barszcz.

Kup sobie jakąś płytę na 775 i xeona na 771.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by miało ręce i nogi, gdyby nie fakt, że Stone Giant wykazał 99% użycia GPU, czyli poprawnie :P

 

Za to GPU-z wykazuje bardzo dziwny odczyt pamięci.

 

Cofnij się do fotek autora w poście nr.13.

 

 

Coś tu jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testowaliśmy ją na CoD2 i dupa 10fps w porywach 20 jak spoglądasz się pod nogi lub w powietrze.

 

Testowane na i5 4660k 4.2Ghz i 8GB ramu. Podpięty był do xfx 550

 

Karta walnięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS ma najnowszą wersję, PCI-E jest auto i nie mam żadnych, bardziej rozbudowanych opcji. Cały czas mam ustawione aktualizacje automatyczne. Format był robiony jakoś 2tyg. temu (sterowniki producenta są tylko dostępne na system W/Vista. Są jakieś przerobione wersje ich na xp/win7 lecz nie są z zaufanych źródeł a każdy mógł wsadzić tam co chciał.) Sterowniki jak najbardziej aktualne 340.52 na 64bit ale próbowałem też starszych(WHQL nie beta!)

 

 

Płyta OEM - niski budżet zauważ, że ten komputer ma prawie 7 lat i był kupowany jako nówka sztuka w 2008. Ma swoje lata więc ja temu nic nie poradzę. Wielka pora zapakować go w karton i odłożyć na spoczynek :D

 

 

Wielka pora wyciągnąć kasę ale trzeba jeszcze ją mieć :)

 

 

Lecz nasuwa mi się na myśl czemu w innych aplikacjach np CoD2,Gothic3,CS1.6 GPU jest praktycznie nie wykorzystywane a w programie zwanym StoneGiant widać, że procesor daje radę tą w jakiś sposób wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...