Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gwaru.

2x GTS 450 czy coś innego do podanego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

posiadam płytę MSI-z77a-g43,intel i5-3570,8GB ram 1600mhz corsair, wspomniany w temacie jeden GF GTS 450, zasilacz chieftec GPS-450AA

 

dokupuje jeszcze 8 GB ramu bo mam okazyjną cenę, i chciałbym jeszcze w coś zainwestować. Z własnych przemyślem stawiam na pierwszy ogień na zasilacz Pytanie jaki? (zależnie od werdyktu z kartą graficzną), aż nadchodzi pora na zrobienie czegoś z grafiką i tu pytanie czy kiedy chcę jednak trochę przyoszczędzić jest sens dokupienia drugiego GTS-a? czy wtedy mogę podkręcić procesor by wykorzystać w pełni to co posiadam? Ponieważ nie wydam w najblizszym czasie 500 czy więcej zł. na kartę a 2 o których mowa to chyba nie głupie połączenie bo jak by się postarać to za mneij niż 200 można znaleźć taką. do tego ją podkręcić oczywiście. Grało by to w tym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x450 to bezsens.

Sprzedaj ją. Kup cokolwiek droższego niż 500 zeta i będzie to na 100% wydajniejsze niż te dwie 450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gtx 480? nie wydam więcej niż napisałem jak sprzedam poprzednika, a w testach wypadało znacznie lepiej niż gts w sli może w tę stronę lepiej pójść? czy doradzicie coś lepszego za 500 max niech to będzie. Zależy mi też na podkręceniu procka jak i karty.

 

ewentualnie po bardzo taniości może w najbliższym czasie będę mógł złapać radeona hd7700, co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co brać takiego starocia, jak młodsze karty od niej zapewnią i lepszą wydajność, i obsługę nowszego oprogramowania? Czemu chcesz się cofać?

Chcesz, to bierz. Twoja sprawa.

 

Nie kupuj czegokolwiek, co jest mniej wydajne niż hd7850. To dolny pułap.

 

ps Na 480 masz za cienką zasiłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

480 bym olał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zakupie ramu i przed zakupem karty chcę wymienic zasilacz, więc o to się nie martwmy czyli jakiego GF-a polecicie zatem? olewając 480 zaznaczając że mam mniej/więcej 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gtx 480? nie wydam więcej niż napisałem jak sprzedam poprzednika, a w testach wypadało znacznie lepiej niż gts w sli może w tę stronę lepiej pójść? czy doradzicie coś lepszego za 500 max niech to będzie. Zależy mi też na podkręceniu procka jak i karty.

 

ewentualnie po bardzo taniości może w najbliższym czasie będę mógł złapać radeona hd7700, co o tym myślicie?

 

 

W SLI dobrze działają tylko bardzo wydajne karty. Nie ma sensu łączyć 2 słabych. Do tego nie wszystkie gry obsługują SLI itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko jeszcze mam, bo patrze sobie na screeny z gpu-z poszczegolnych kart zainteresowałem się gtx 650 660 750 ti r9 270 czy tymi screenami się mogę kierować? patrzę np. na bandwidth, pixel fillrate gpu cpu clock oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale najlepiej spójrz na testy. Np tu na pclab. np ten temat: http://pclab.pl/art57559-6.html

 

 

Bo wiadomo, że GTX 660 jest lepszy od 650 i mniej więcej taki jak 750ti. R9 270 na podobnym poziomie ale niby radeony gorzej działają np z prockami AMD, tak mówi PCLAB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to jeszcze pytanie do ramu bo miałem dokupić 8gb koleś ma jednak 4 i tu pytanie czy je brać? bo niby się nie zmarnują a w tych czasach szybko rośnie zapotrzebowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...