Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Flachus

Mam procek E7400, plyta MSI P35 , Vista 64. Dokupienie lub wymiana pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Mam komputer z Vista. Chciałbym dołożyć ramu ponieważ zaczyna mi brakować czasami ( mam 2x2gb A-data 800hz).Kupić 2x4 czy dołożyc drugie 2x2 gb?

 

Mam procek E7400, plyta MSI P35 , Vista 64.

 

 

Co wyjdzie taniej? co lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pamięci 2x4GB DDR2 (nie licząc serwerowych np. "z ECC" albo "Buffered", ale one nie zadziałają "w cywilnych" płytach).

 

Taniej wyjdzie sprzedać wszystko co masz teraz i kupić coś na DDR3 (np. Haswell'a).

Co chcesz robić na tym komputerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupić 2x2 i po sprawie.

 

Sprzedawanie wszystkie i inwestycja w coś na ddr3.

Agent ile on za to dostanie za procka i płyte 120zł + za ram 170. musiał by dołożyć sporo żeby coś sklecić sensownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wymieniać nie chce. Chce dołożyć ramu bo mi brakuje. Za jakiś czas pewnie kupie cały nowy komp. Jakie pamięci kupić żeby mi działały i nie gryzły się z tymi co mam obecnie?

 

Podpowie ktoś?

 

Jakie dokładnie kości kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamięci są DDR2, to będą działać na płycie z DDR2.

 

Problem może powstać przy próbie łączenia dwóch różnych kompletów - ale go można często obejść wprowadzając wszystkie podstawowe ustawienia pamięci ręcznie (częstotliwość, opóźnienia, napięcie).

 

Jak pamięci nie zadziałają, pozostaje wymiana na inne (może sklep się zgodzi, może nie - decyzja należy do niego).

 

Nie ma 100% pewności, że jakieś pamięci ruszą (chyba, że ktoś uprzednio te cztery konkretne egzemplarze modułów ze sobą).

Tak więc nie oczekuj że ktoś napisze : "Te pamięci : LINK, zadziałają na 100%".

Pamiętaj - chcesz łączyć dwa komplety ze sobą, a nie ma zestawów "Quad Channel" dla DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...