Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

riffi

Crucial mx100 256GB czy OCZ ARC 100 240 GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Który dysk z tych dwóch wybrać? I tylko z tych dwóch.

Interesuje mnie przede wszystkim bezawaryjność oraz dostęp do serwisu (OCZ został przejęty przez Toshibę o ile dobrze doczytałem)

Prędkość dysku nie jest dla mnie aż tak istotna, ponieważ i tak odczuję to przy zmianie z tradycyjnego HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

542 przepracowane godziny i zero błędów na MX100. Komp z sygnaturki śmiga jak rakieta :D a to i tak tylko na Sata II, od siebie mogę polecić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to OCZ ma MTBF 2mln godzin a MX100 1,5mln. Brałbym OCZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Cruciala m4 już 2 lata i 0 problemów. Następny na 99% też Crucial będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial lepszy.

Jeśli możesz dołożyć bierz BX100 nowszy szybszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to OCZ ma MTBF 2mln godzin a MX100 1,5mln. Brałbym OCZ

Czyli według szybkiego rachunku w zaokrągleniu: 171 lat vs 228 lat. Nie sądzę, żeby to było dość istotne kryterium.

 

Swoją drogą podpinam się pod temat - nie obserwowałem cen na rynku przez jakiś czas, a również chciałbym kupić Crucial MX100 256GB (najtańsza opcja ~410zł). Czy mógłby mnie ktoś naprowadzić, czy można go było dorwać gdzieś taniej, czy raczej ceny utrzymują się na poziomie 410-450zł tak, jak obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś najtaniej widziałem go za 389 zeta, a dosyć często go kupowałem, bo zdarza mi się składać kompy ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli dla formalności - nie ma raczej liczyć na to, że były lub będą kiedyś w okolicy 350zł nawet po wprowadzeniu tej nowej serii, jaką zapowiada Crucial? Interesuje mnie bo, bo mam w domu już 2x MX 100 128GB, a szukam teraz czegoś 256GB, więc zakup kolejnego Cruciala będzie raczej naturalną koleją rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki $ będzie drożał, jak w tej chwili, nie ma co liczyć na spadki cen sprzętu elektronicznego. Nie zrekompensują tego nawet spadki cen spowodowane upowszechnianiem się tej technologii na rynku, ani obniżaniem jej kosztów produkcji. Spadnie $, spadnie cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziełem OCZ, bo był od ręki, na Cruciala musiałbym czekać. Jakby coś się z nim działo, to dam tu znak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...