Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szok33

[Zamknięty]Problem z temperaturami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam płye główną H61M-P31 (G3) , procesor Intel® Xeon® CPU E3-1220 V2 @ 3.10GHz, karte graficzną NVIDIA GeForce GTX 760 od Gigabyte. Mój problem polega na tym, że sprawdzałem w programie HWMonitor temperatury i sytuacja wygląda następująco w stresie (gdy grałem np. w dying light) temperatura TMPIN1 wynosiła 127°C, na karcje graficznej około 75-80°C (karta graficzna jest w chłodzeniu windforce 3x gigabyte). Reszta temperatur jest znośna, aczkolwiek komputer chodzi strasznie głośno i boję się, żeby się nic nie spaliło. Teraz rodzi się pytanie co to jest temperatura TMPIN1 i czy należy wymienić płyte główną i chłodzenie czy może samą płyte główną lub samo chłodzenie, czy może zrobić coś jeszcze innego? Z góry dziękuje za odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź w tryb uśpienia, daj komputerowi wystygnąć. Po pewnym czasie wybudź i sprawdź jeszcze raz to TMPIN1. Jeżeli jest tam 127 niezależnie od okoliczności to znaczy że jest to odczyt którego w ogóle nie powinno się brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta temperatur jest tylko wtedy kiedy gram i utrzymuje się jeszcze przez 5-10 minut po graniu, myśle, że odczyt jak najbardziej należy brać pod uwagę ponieważ komputer zaczyna strasznie głośno chodzić. Na przykład teraz gdy praktycznie nic nie robie na komputerze wynosi 69°C co według mnie też jest za dużą temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w innym programie np:Coretemp, gpu-z, aida64, hwinfo i Speccy, to się dowiesz czego dotyczy temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele płyt ma takie odczyty. Uszkodzony czujnik błędny odczyt (może w F a nie w stopniach C) 127 stopni poodtykaj radiatory na płycie jak się poparzysz to odczyt jest poprawny jak nie to możesz go brzydko mówiąc olać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem pomiar temperatury w programie aida64 wyniki są następujące:

 

Spoczynek:

 

 

6Oy2vVV.png

 

 

Podczas gry w dying light:

 

 

0fhLsPS.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu płytę chcesz wymieniać?

 

Zobacz czy radiator od chipsetu jest na swoim miejscu i czy kołki są na swoim miejscu i go dobrze dociskają (na płycie między gniazdami sata i baterią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej zwykły bug żaden chipset takiej temp by nie wytrzymał wsadź palucha i sprawdź na czuja czy jest gorący jak sie poparzysz to oddaj mobo na serwis jak nie to zostaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najprawdopodobniej znalazłem przyczynę tej temperatury, tylko teraz pytanie jak temu zaradzić? (zdjęcie w spoilerze)

 

 

 

g7k6Qol.jpg

 

 

 

http://i.imgur.com/g7k6Qol.jpg - link do zdjęcia jak by się całe nie pokazywało w spoilerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy,ta płyta w ogóle jest kiepska i mała ( MicroATX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy,ta płyta w ogóle jest kiepska i mała ( MicroATX)

 

Więc na jaką polecasz wymienić patrząc na moje podzespoły do 500zł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...