Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojtek1990

Laptop: grafiki AMD 8640G i 8750m - "sterownik ekranu przestał odpowiadać"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam HP probooka 455, grafika integra 8640g i 8750m. Podczas korzystania z przeglądarki (mozilla), gdy otwieram strony korzystające z flasha, czasami ekran laptopa gaśnie, mozilla się zacina i wyskakuje komunikat od systemu taki jak w temacie. Przeinstalowywałem system gdyż myślałem że to wina nowych sterowników, zainstalowałem więc dołączone do laptopa. I dalej to samo.

 

Przykład: odpalony filmik na youtube, strona np "sport.pl", włączam twittera. W czasie ładowania twittera ekran gaśnie. Różne kombinacje różnych stron dają ten sam efekt, kiedyś np otworzyłem 4 karty na youtube i to samo. Laptop raczej się nie grzeje.

 

Mozilla wg monitoringu AMD działa na karcie graficznej zintegrowanej. Czy może być coś z nią nie tak, czy może mozilla i ten "radziu" się gryzą?

 

EDIT: dodam, że laptopa posiadam od około 9 miesięcy, do mońca sierpnia nic takiego nie miało miejsca. Wrzesień, październik, listopad, to praktycznie okres, gdy laptop był uruchomiony maksymalnie 8-10 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Spróbuj odpalić jakiś program do wygrzewania np. OCCT. Wygrzej integrę, wygrzej dGPU... z dopiskiem error check. Jeśli będą sypać artefaktami to będziesz wiedział, że GPU jest uwalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz najnowsze catalysty? Jak tak, to wyczyść stery display driver uninstallerem i zainstaluj te dedykowane ze strony HP (zapewne będąz 2013-2014 roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przeinstalowywałem system gdyż myślałem że to wina nowych sterowników, zainstalowałem więc dołączone do laptopa. I dalej to samo."

 

Wieczorem wygrzeje i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wyczyściłeś uprzednio system ze starych sterowników? Jak nie, to użyj DDU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. przecież napisałem wyraźnie, że przeinstalowałem system, co się równa formatowi dysku ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1min06s testu na OCCT grafiki zintegrowanej, test wyłączył się, ponieważ temperatura procesora przekroczyła 85 stopni, a mianowicie dokładnie 86. To jest za wysoka? Jak na AMDka i HP chyba nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Czy w tym czasie sypnął artefaktami? Sprawdź też dGPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sypnął, 0 błędów, podniosłem max temp w teście i powyżej 93 stopni nie idzie, wiatrak trochę świruje ale nie pozwala na więcej niż 93 stopnie. Już zabieram się za dGPU

 

EDIT: dGPU też 0 błędów, temperatura procesora nie przekracza 81 stopni, natomiast jeśli EXT to oznaczenie karty dedykowanej, to max osiąga 105 stopni. Zaraz jeszcze włączę na trybie dual graphics

 

Na dual graphics też nic... czyli to prawdopodobnie nie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wysokie temperatury. musisz rozebrac lapa przeciscic z kurzu, wentylator też, pastę sprawdzić na rdzeniach itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na gwarancji, a nie chcę jej stracić. Tak naprawdę nawet nie wiem w których miejscach ma plomby, ale pewnie poukrywane. Gdy zdejmie się pokrywę dolną to żadnej plomby nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz gwarancje to powinieneś zgłosić sprzedawcy/producentowi twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem znowu taki, że sklep w którym kupiłem jest oddalony o około 400-500 km , a znowu wysyłać tam, zanim wyczyszczą i sprawdzą minie 2 tygodnie, zanim odeślą tydzień, i to tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się zgłosić bezpośrednio do HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz spróbować kupić takie coś:

spręzone powietrze

Sprezone-powietrze-HAMA-Powietrze-sprezone-400-ml-744879-340x300.jpg

wkładasz rurkę do środka i przedmuchujesz z kurzu.

bez rozbierania lapa i gwarancja ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

1. Sprężone powietrze powinno pomóc, bo temperatury są stanowczo za wysokie, zwłaszcza na AMD. Nie pisałem być coś zwiększał (limitów temperaturowych), bo układy nie powinny oceirać się o te temperatury.

2. Sprzętowo nie masz uszkodzonego GPU. Może stery, może coś innego, spróbuj wyczyścić tak jak Ci wcześniej napisali i zainstalować od HP (ale AMD uwspólniło tutaj dawno temu stery). Przedziwna sytuacja ciekawe jakie rozwiązanie.

 

Najprościej czym prędzej (jeśli zrozumiałem laptop nie ma roku, a to jest ważne!) zgłosić to na reklamacji niezgodnosci towaru z umową. Niech się martwi sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprężone powietrze powinno pomóc, bo temperatury są stanowczo za wysokie, zwłaszcza na AMD. Nie pisałem być coś zwiększał (limitów temperaturowych), bo układy nie powinny oceirać się o te temperatury.

2. Sprzętowo nie masz uszkodzonego GPU. Może stery, może coś innego, spróbuj wyczyścić tak jak Ci wcześniej napisali i zainstalować od HP (ale AMD uwspólniło tutaj dawno temu stery). Przedziwna sytuacja ciekawe jakie rozwiązanie.

 

Najprościej czym prędzej (jeśli zrozumiałem laptop nie ma roku, a to jest ważne!) zgłosić to na reklamacji niezgodnosci towaru z umową. Niech się martwi sprzedawca.

Ad 2) instalowałem już od HP po formacie dysku systemowego.

 

Spróbuję sprężone powietrze jak w sklepie w poniedziałek dorwę.

 

Nie ma roku, kupiony początkiem maja. Ok, ale sprzedawca sobie stwierdzi że nie ma podstaw, gdyż jemu będzie dobrze działał. Dziś np problem nie wystąpił, nie zresetowały się sterowniki. Na gwarancji powiedzą to samo - nie ma problemu. Bo zdarza się on losowo, raz wyskoczy przy 3 kartach opartych na flashu, raz przy 1, a raz przy 10 kartach "flashowych" będzie działał normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny z amd overdrive (podobno najbardziej precyzyjne w przypadku AMD). Oczywiście temperatury w spoczynku. Jeśli dobrze rozumiem thermal marigin, to procesor w spoczynku jest tak nagrzany, że brakuje 13 stopni do jego max temperatury?

 

http://zapodaj.net/f351be87869cc.png.html

 

http://zapodaj.net/443e4a5095de0.png.html

 

Dysk jest ok, ram też, niedawno sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ewidentnie za wysoka temperatura.

tylko czemu masz wszystkie rdzenie aktywne przy zerowym obciązeniu? :hmm:

panel sterowania/opcje zasilania

masz włączony plan Wysoka Wydajność?

on włącza wszystkie rdzenie bez potrzeby i sie lap przegrzewa.

zmien na 'zrównoważony', dla pewności zresetuj ustawienia tego planu do domyslnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, była wysoka wydajność. Na zrównoważonym thermal marigin skacze od 10 do 20 stopni, przy taktowaniu 1,2-1,5 ghz. Gdy skoczy do 2,5 ghz nagle marigin pokazuje się 5-6 stopni

 

Jeśli wysłałbym z tytułu niezgodności towaru z umową.. to jak mam udowodnić że jest niezgodny? Przy grach, np BF 3 na multiplayer nie występuje problem, tzn są dziwne skoki fpsów przy większej akcji, nie monitorowałem taktowań rdzeni ale pewnie w którymś momencie się obniża, dlatego fpsy skaczą.

 

EDIT: może wykonać jeszcze ten test? http://zapodaj.net/76e2ca7fc528a.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowodem mogą być screeny temperatur ze stanu obciążenia.

mozesz przeleciec testem tylko po co. wysoka temperatura się rzuca w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Ad 2) instalowałem już od HP po formacie dysku systemowego.

 

Spróbuję sprężone powietrze jak w sklepie w poniedziałek dorwę.

 

Nie ma roku, kupiony początkiem maja. Ok, ale sprzedawca sobie stwierdzi że nie ma podstaw, gdyż jemu będzie dobrze działał. Dziś np problem nie wystąpił, nie zresetowały się sterowniki. Na gwarancji powiedzą to samo - nie ma problemu. Bo zdarza się on losowo, raz wyskoczy przy 3 kartach opartych na flashu, raz przy 1, a raz przy 10 kartach "flashowych" będzie działał normalnie

Sprzedawca do roku zakłada, że usterka wystąpiła w trakcie kupna. Dlatego NIEZGODNOŚĆ TOWARU Z UMOWĄ, a nie gwarancja.

Podobnie z temperaturami. Zgłaszasz usterki, posyłasz laptopa i nic Cię nie obchodzi. Sprzedawca ma doprowadzić urządzenie do stanu używalności albo zwrócić Ci pieniądze. Jak to sprzedawca zrobi? Cię to nie obchodzi.

 

Gwarancja natomiast sprzedawcy nie obchodzi... on nie jest tu do niczego zoobligowany i potrzebny to jest w zasadzie dobrowolna umowa między Tobą, a producentem w której producent robi co chce, jak chce, bo też nie jest do niczego zoobligowany :)

 

Dlatego musisz opisać szczegółowo problem językiem oficjalnym. Potem sprzedawca musi Ci oddać sprzęt bez usterki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...