Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ThePunisher

Wysoka temperatura Cruciala mx100

Rekomendowane odpowiedzi

Wita, kupiłem wczoraj dysk Crucial mx100 256gb, z wydajnością nie ma żadnych problemów, jest super, ale ma wysokie temperatury pracy, w spoczynku jest około 50 stopni, podczas grania nawet 65, jest dosyć gorący, czy to normalne ? Może dlatego że używam go właśnie w laptopie i siedzi opakowany dookoła bez jakiegokolwiek chłodzenia sprawia że łapie takie temperatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD z grubsza się nie grzeje i przeważnie trzyma temperaturę otoczenia w jakim pracuje. Jako że trzymasz go w laptopie to tu bym szukał przyczyny. Dla testu możesz go podłączyć gdzieś pod stacjonarkę i sprawdzić jakie wtedy będzie trzymał temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zmienię kieszenie, bo mam jedną kieszeń w miejscu napędu a drugą tuż przy procku i grafice, więc moze go przełożę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cruciala MX100 i potwierdzam że się grzeje na pewno bardziej niż temp otoczenia ;) U mnie temperatury tak 40-50 ale jest wkręcony w metalowe sanki i to go chłodzi.

 

Edit: btw: opłaca sie agresywnie sleepować dyski ssd? W zwykłych zawsze to wyłączałem, wiadomo ale w ssd jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie (ze zmutowanego angielskiego) usypiać.

Za to ja nie wiem o co chodzi z tym agresywnym :) Tak czy siak zużywają bardzo małe ilości prądu więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cruciala MX100 i potwierdzam że się grzeje na pewno bardziej niż temp otoczenia ;) U mnie temperatury tak 40-50 ale jest wkręcony w metalowe sanki i to go chłodzi.

 

Edit: btw: opłaca sie agresywnie sleepować dyski ssd? W zwykłych zawsze to wyłączałem, wiadomo ale w ssd jak to wygląda?

 

Usypianie SSD nie wpływa na żywotność (brak części mechanicznych), po za tym znikoma oszczędność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazuje mi że dysk ma 60C i dotykając go stwierdzam że jest to prawda bo jest gorący bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem że temp pracy wynosi do 70C ale mimo wszystko wydaje mi sie że praca momentami przy temp 65C to i tak za dużo jak na ssd, ale fakt że jest zamknięty w laptopie i nie ma żadnego obiegu powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak masz taki laptop to nic z tym nie zrobisz. A skoro dyskowi to nie szkodzi to możesz z tym jakoś żyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oczywiście że mogę z tym żyć, mi to nie przeszkadza jakoś bardzo, zastanawiało mnie czy nie zaszkodzi to dyskowi, ale skoro temp mieści się w przedziale pracy to ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, problem zażegnany, wystarczyło przeczyścić układ chłodzenia, temp procesora spadły z 87 do 70 stopni w związku z czym wokół dysku nie jest już tak gorąco i jego temp nie przekracza 58 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...