Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rifire

[Zamknięty]Nowa karta graficzna do starego kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że padła mi karta graficzna, muszę kupić jakąś nową, w gry nie gram więc jedynie do filmów, zdjęć, internetu itp. Poprzednio miałem Palit GeForce 8600GT 256MB DDRIII. Nie mam pojęcia nawet ile może kosztować jakaś w miarę fajna grafa ale powiedzmy, że do 300zł już chyba coś znajdę. Chciałbym żeby miała 2 złącza DVI (ewentualnie 1 HDMI ale wolałbym oba DVI gdyż takie mam kable do monitora i TV).

 

Mój komp:

Intel Core 2 Duo E4500 /2.2GHz, 2MB, 800MHz

Asus P5N-E SLI /nForce 650i SLI/

OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0

Chieftec 450W

 

Proszę o jakieś sugestie jaką grafę dobrać do tego starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił rozglądnąć się za używaną ale na gwarancji kartą HD7770.

Masz tu przykładową aukcję:

http://allegro.pl/gigabyte-amd-radeon-hd-7770-rev2-oc-gwarancja-i5037879010.html

Karta jeszcze na prawie 2 letniej gwarancji.

Może coś innego można by jeszcze wymyślić, ale tak na szybko i na tą godzinę to celował bym w HD7770.

Zapomnij o nowych kartach.Nie ten procesor, nie ta kwota.W ogóle było by to bez sensu.Poza tym na przykład taka karta R7 240 będzie miał VRAM ddr3 a HD7770 ma ddr5.Innymi słowy za 300 zł dostajesz padakę, a coś lepszego to już powyżej 300 zł i nie pod ten procesor.Załóżmy takie R7 250X.

Może koledzy coś innego jeszcze podpowiedzą.\

A właśnie i karta ma jedno złącze HDMI i jedno DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś kupić tą HD7770 nową? Szukałem i szukałem i już chyba jej nie dostanę nówki.

Wolałbym nową bo potrzebuję kupić ją jak najszybciej, nie bardzo jest mi na rękę licytować i nie być pewnym czy ją dostanę albo kupować jakiejś z krótką gwarancją albo bez. Nawet jakbym miał dołożyć trochę to wolałbym jednak iść do sklepu i po prostu dostać nówkę.

Ta R7 250X dała by radę pod mojego kompa a może raczej czy komp dałby radę pod tą kartę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słaby procesor do HD7770. Ale używaną do 250zł możesz kupić, nowej się nie opłaca bo ceny są porąbane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słaby procesor do HD7770.

Czyli jaką polecacie?

 

Jakakolwiek nowa podeszła by pod tego kompa?

Co jakbym podłączył taką R7 250X? Nie będzie tylko wykorzystywać w pełni swoich możliwości czy będą jakieś problemy w ogólną stabilnością komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odpalasz żadnych gier to nie potrzebujesz ddr5. Do filmów i internetu co byś nie kupił za 300 to będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaką polecacie?

 

Jakakolwiek nowa podeszła by pod tego kompa?

Co jakbym podłączył taką R7 250X? Nie będzie tylko wykorzystywać w pełni swoich możliwości czy będą jakieś problemy w ogólną stabilnością komputera?

Nie będzie problemów ze stabilnością. Po prostu jakbyś grał w gry wymagające dużej mocy CPU, to karta była by obciążona na 50-60%.

 

Chociaż płyta nie jest nowa i nie dałbym gwarancji, że karty PCIE 3.0 pójdą na 1.0. Mogą ale nie muszą być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odpalasz żadnych gier to nie potrzebujesz ddr5. Do filmów i internetu co byś nie kupił za 300 to będzie dobrze

 

Właśnie to jest dziwne bo z jednej strony autor tematu napisał, że nie gra, a kilka linijek poniżej, że "...ile może kosztować jakaś w miarę fajna grafa..."W miarę fajna grafika to nie karta która tylko pozwala oglądać filmy-to to i na integrze ludzie robią.

Zakładam, więc, że autor chce kupić coś najlepszego za 300 zł co raz, że będzie łatwiej ewentualnie sprzedać, a dwa coś co jak za jakiś czas zechce jednak w jakąś gierkę zagrać to nie będzie z tym problemu.Jak kupi coś tylko do filmów to w żadną grę nie pogra, a i o sprzedaży takiego "cuda" można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak nie zależy Ci, żeby zakup był ekonomicznie uzasadniony oraz nie będziesz na pewno w nic grał to tak jak koledzy mówili weź jakąś najtańszą kartę i do 150 zł się zmieścisz.

Swoją drogą ludzie którzy teraz kupują PC i nie grają to jadą na integrze Intel HD Graphics 4600 i do filmów ta karta się nadaje.

Ty masz w swoim procesorze integrę Intel Media Accelator 3100 i jak na tym filmy chodzą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz w swoim procesorze integrę Intel Media Accelator 3100 i jak na tym filmy chodzą??

 

Że jak? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy geforce gt630 będzie do takiego komputera odpowiedni ale pierwsze zaktualizować bios płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był joke, żart.Nie widziałeś dwóch wykrzykników?

Chodzi mi o to, że obecnie ludzie chcący tylko oglądać filmy i używac neta kupują procesor i na zintegrowanej karcie z powodzeniem można również filmy oglądać.

W przypadku autora tematu sens ma tylko kupienie karty graficznej osobnej.Ale kupowanie jakiejś karty za 150 zł tylko do filmów to idiotyczny pomysł.Wolałbym już w coś normalnego zainwestować. Poprostu z założenia dziwny temat.każda karta obecnie nawet zintegrowana pozwala oglądać filmy, a jak ma się tak stary i zabytkowy procesor jak E4500 który też 8 lat temu posiadałem to tylko jakąś używkę się wrzuca za 30 zł i tyle.Po co pchać do czegoś takiego NOWĄ kartę??????Znowu ironia?Nawet jakby taka karta za 30 zł padła po pół roku czy po roku to i tak się to bardziej opłaca bo kupi drugą.Albo jak już kupić to kupić coś z głową jak HD7770 które podałem.Ale ogólnie to jest bez sensu.Do tak starego komputera to TYLKO używane jakieś używane karty do 50 zł maksymalnie.

 

 

To tak jakby do 15 letniego starego samochodu pakować nowiutki silnik z salonu.Po grzyba?????

 

Swoją drogą to wolałbym już wymienić płytę, procesor i RAM na chociażby takie coś:

GoodRAM 4GB 150 zł

Intel Celeron G1840 150 zł

Asus H81M-E 220 zł

Całość 520 zł - za sprzedaż tego co ma czyli około 100 zł by wziął.Czyli za około 420 zł miałby NOWY sprzęt i kartę integrę ,która do filmów starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

630 ma podobną wydajność do starego 8600GT. Może nieco lepszą, ale nie na tyle, by w praniu cokolwiek się zmieniło.

 

210 to kotlet z 8400GS, czyli ze 3-4x słabsza karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
    • Miałem przyjemność poznać tę panią osobiście i wiem jak ciężko ją pokonać więc dla mnie trzeba mieć skila 😄.Widziałem kiedyś film na YT jak ktoś pokonał Midira nie lvl postacią jakimś sztyletem zwykłym.Dla mnie takie akcje 🤯,mistrzostwo świata i okolic .
    • Czasami zasadnym jest częściowe cytowanie rozbudowanego posta nawet tego bezpośrednio wyżej, aby było wiadomo to jakiej jego części wypowiedzi się odnosimy, zwłaszcza jak ktoś pisze duże laboraty, ale widać jest to jedno z najwyższych przewinień tutaj - spoko,  Wasz cyrk Wasze małpy.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...