Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tygryss777

Karta MSI RADEON R9 270 Przezroczyste paski w grach.i inne problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno kupiłem nowy komputer, natomiast teraz zaczynam żałować tego zakupu, no może nie całego, ale na pewno karty graficznej.

Otóż już od początku karta sprawia same problemy. Pierwszy z nich to przezroczyste paski w grach, nie śa one bardzo uciążliwe, jednak kiedy gra jest ciemna to dosyć mocno przeszkadzają. Na tym forum był już podobny temat http://forum.pclab.pl/topic/901859-Gigabyte-Radeon-HD-7770-1GB-OC-ver-20-Problem-przezroczyste-paski-w-grach/page__st__20 jednak przeczytanie go nic mi nie dało. Próbowałem już chyba wszystkiego aby te paski usunąć i nic. Ogólnie mój monitor ma tylko złącze D-Sub, karta takiego nie posiada, ale w zestawie z kartą była prześciówka D-Sub>DVI. Doczytałem się że to ona może być problemem, więc kupiłem inną przejściówkę, mimo to paski dalej były. Wczoraj kupiłem kabel D-sub-DVI, który kosztował tylko 50zł, ale czytałem że kabel taki na 99.9% rozwiąze ten problem, otóż nie rozwiązał :) paski jak były tak są. Macie może jakiś pomysł coś jeszcze mogę zrobić czy pozostało już tylko przyzwyczaić się do pasów ew. kupno innego monitora ? Dodam jeszcze że sprawdzałem jak to wygląda na na telewizorze, podłączyłem kablem HDMI, pasów nie było.

Drugi Problem to piszczące cewki. Na początku to była tragedia ale teraz już się trochę przyzwyczaiłem, jednak nie zmienia to faktu że tak nie powinno być.

Trzeci problem to zanikający obraz. Co jakiś czas kiedy jestem w grze obraz tak po prostu znika i po kilku sekundach wraca. To raczej wina karty graficznej ba poprzednio nigdy mi się to nie zdarzyło.

Zastanawiam się nad wysłaniem karty na gwarancje tylko nie wiem czy to ma sens bo nie chcę czekać kilku miesięcy a, potem okaże się że nic z tym nie zrobili. Co sądzicie ? Wiem że się trochę rozpisałem, ale chciałem jak najlepiej opisać moje problemy.

Karta MSI RADEON R9 270

Monitor Samsung Syncmaster 940n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno czeka cie wymiana monitora jezeli chcesz sie pozbyc pasow, bo niestety analogowo moga byc zaklocenia, nawet z glupiej sieci elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor analogowy już tak ma, że pasy będą. Kto oszczędził 50zł na braku HDMI/DVI będzie teraz cierpiał, bo pasy są na kartach nvidii jak i na kartach AMD.

Cewki piszczą na karcie czy w zasilaczu?

 

Ze względu na piszczące cewki karty najlepiej zamawiać online i jak sie nie podoba to oddać ;)

 

Znikający obraz, zainstalowałeś najnowsze sterowniki omega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...