Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

InvictusFirst

Samsung Evo 840 256 GB zwrot dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem dysk ssd samsung evo 840 w czerwcu zeszlego roku i teraz pytanie w zwiazku z wpadka samsunga moge za ten dysk otrzymac zwrot pieniedzy gdy go zwroce ? Czy moge go zwrocic ? Jesli tak to na jakiej podstawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Przecież Samsung wyda firmware, które to poprawi.

Nie gorączkuj się tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże :o

 

1. Zainstaluj sobie DiskFresh'a,

2. Skonfiguruj tak, żeby odświeżał dane tylko na dysku SSD,

3. W harmonogramie zadań ustaw uruchomienie raz na miesiąc, np. 1 dnia każdego miesiąca,

4. I ... śpij spokojnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie płaciłem za coś takiego, żeby sobie ten dysk odświeżać tylko za normalny dysk ssd, który tego nie wymaga. Takie odświeżanie daje dyskowi w kość przecież.. one nie lubią zapisów tylko odczyty. Jakbym chciał taki dysk sprzedać na rynku wtórnym to dostanę za niego o wiele niższą cenę z powodu tej wady. Dlatego chcę go reklamować. Zadałem konkretne pytania i proszę na nie odpowiedzieć nie interesują mnie półśrodki typu właśnie odświeżanie tego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże :o

 

Ta i co jeszcze?, samsung zrobil bubel, poprawka nie dziala to nalezy reklamowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł już firmware i narzędzie które miało to poprawić i znów jest to samo..

http://www.benchmark...ytu-powrot.html

Sprawdzałeś u siebie? Po pierwsze spadki występują tylko na niektórych dyskach , po drugie spadki są do ~250mb a nie do 50mb jak to było poprzednio.

 

U mnie tego problemu nie ma na nowym firmaware , tzn jest spadek ok 15mb/s tylko nie wiem czy to nie jest normalny spadek w przypadku kiedy porównujemy wyniki do pustych sektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ta poprawka Samsunga robi "po cichu" właśnie to samo, co robi DiskFresh. Stare dane są przerzucane w inne "sektory", żeby oglądacze wykresów nie robili po nogach.

 

Zróbcie pozew zbiorowy przeciw Samsungowi, może się dołączę, bo mam w ACER'ze V3-772G jako systemowy/podstawowy dysk 840EVO 120GB. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kupiłem dysk ssd samsung evo 840 w czerwcu zeszlego roku i teraz pytanie w zwiazku z wpadka samsunga moge za ten dysk otrzymac zwrot pieniedzy gdy go zwroce ? Czy moge go zwrocic ? Jesli tak to na jakiej podstawie ?

 

Mam tego badziewia , o co w tym temacie chodzi ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego badziewia , o co w tym temacie chodzi ? :P

O to http://pclab.pl/news60111.html

 

A najlepsze, że w dyskusji na Guru3D.com ktoś dał wykresy i wyszło, że na Linuxie nie było takich spadków nawet przed wydaniem poprawki :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

O to http://pclab.pl/news60111.html

 

A najlepsze, że w dyskusji na Guru3D.com ktoś dał wykresy i wyszło, że na Linuxie nie było takich spadków nawet przed wydaniem poprawki :hmm:

Być może jest tak, jak sideband pisał. Nie dotyczy to każdego dysku i pewnie niezależnie od systemu idzie doświadczyć spadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Kwas z tymi dyskami kwasny.gif Po poprawce było dobrze przez jakieś 2-3 mies. i znów zaczyna się bujać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6900892300_1422733574_thumb.jpg

 

....

 

6197627200_1422734789_thumb.jpg

 

 

 

Chyba szału nie ma? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO mój evo z wgranym nowym firmware - spokojnie pliki mają już ponad 30 dni

post-508921-142274033149_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba szału nie ma? :E

Rzekłbym, że wręcz tragedia.

 

Pliki mają ~120dni

 

post-37662-14227410029_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magician? Przecież on nic nie robi bez twojej wiedzy w tle, ja nawet tego nie trzymam bo jest dla mnie zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on był specjalnie przygotowany pod ten update, po co komu on po aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw jest jakasz szansa żeby to zareklamować w sklepie i dostać inny dysk niz firmy S?

 

Szkoda że nie robią samochodów , po 5 miesiącach czytaasz na pclabie - wczytaj firmware hamulców :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezgodność towaru z umową - można próbować. Powód : spadek wydajności po 30 dniach pomimo instalacji nowego firmware. Żądanie klienta: Zwrot pieniędzy lub wymiana na pozbawiony wady dysk innej firmy. Sprzedawca nie poinformował Cie w momencie zakupu o wyżej wymienionej wadzie, nie mówił również o odświeżaniu dysku co 30 dni programem firm trzecich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzekłbym, że wręcz tragedia.

 

Pliki mają ~120dni

 

post-37662-14227410029_thumb.png

 

Wykazałeś się totalnym brakiem wiedzy w tym temacie! Klasyczne benchmarki zawsze tworzą plik(i) testowe przed testem! To znaczy że operuje na świeżutko zapisanych komórkach! Problem nie tyczy świeżych danych tylko tych starych! Lepiej sprawdz sobie prędkość tym programem -> http://www.overclock.net/t/1512915/read-speeds-dropping-dramatically-on-older-files-benchmarks-needed-to-confirm-affected-ssds

 

Do OP. Nie bierz nigdy SSD na kościach TLC! To badziew nadający się tylko do penów i kart pamięci. Zdecydowana większość producentów SSD trzyma się od nich zdala. Tylko szajsung głównie promuje szajsowskie kości. Nie dziwota że tak ludzie ich nazywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...