Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maniak1987

Pierwsza lustrzanka Pentax K-5 szukam porady w sprawie kupna obiektywu

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze kupiłem Pentaxa...

 

 

Hej zamierzam kupić swoją pierwszą lustrzankę i wybrałem Nikona D3200 ze względu na cenę i prawie brak różnic w specyfikacji np. z takim Kanonem EOS 600D który też szału nie robi a kosztuje prawie tysiaka więcej. Znalazłem jeszcze nie jakiego Pentaxa?

 

Budżet to ~1600zł +/- 400zł

 

Body mam zamiar kupić nowe ~1150zł i zostaje 450zł na obiektyw wiem że to mało ale może uda mi się dołożyć jeszcze 400zł i mam 800 a za to już coś sensownego można zakupić.

 

Dlatego zakładam ten temat, można kupić używany kitowy obiektyw który był dodawany do zestawu Nikon AF-S DX 18–55 mm f/3.5–5.6G VR za 260zł tylko czy ma to sens ? Czy nie lepiej szukać obiektywu za 800zł ?

 

 

Myślałem o obiektywie stało ogniskowym na początek by nauczyć się robić zdjęcia, czy osoby siedzące w temacie mogły by mi doradzić obiektyw do 400zł i taki do 800zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej rozejrzyj sie za Pentaxem poki nie kupiles jeszcze tego d3200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ... ? Każda sroka chwali swój ogon a takich wpisów nie kupuj tego a kup to jest w sieci ogrom, przydało by się uargumentować i podać konkretny model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam pentaxa :E ale w tej cenie po prostu nic lepszego nie znajdziesz, Pentax na najniższej półce po prostu jest pod każdym względem bezkonkurencyjny

 

po za tym jesteś ''zielony'' z tego co czytam, nie wiesz czego potrzebujesz, nie masz dużo $$$ więc tym bardziej pentax - do pentaxa za 100-200zł dokupisz fajne obiektywy stałoogniskowe (stare sztuki, manualne bez AF więc weź to pod uwagę), wszystkie aparaty pentaxa są stabilizowane (w nikonie trzeba szukać droższych szkieł ze stabilizacją) do manuali masz też w gratisie potwierdzenie ostrości

 

generalnie pentax oferuje najlepszy stosunek jakość/cena/możliwości (chyba już gdzies to mowilem...)

 

co do zakupu to po za allegro mozesz tez poszukac na forum pentaxa, tam zawsze mozna sie dogadac z cena

 

za ok 1000zl kupisz bardzo fajnego Pentaxa k-7, ewentualnie mozna poszukac tez K-r

co do obiektywow to przejrzyj allegro jest tego cala maxa od 30zl w gore, dobra stałka w tym systemie to 35/2.8 za ok 700zł, zawsze mozesz zaczac od zwyklego 18-55 i zobaczyc czego mu brakuje, czy za krotki czy za waski czy za ciemny... to chyba najlepsza metoda wybadania terenu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, pudło już dość stare i trudno dostępne ale jest jedna aukcja to będę obserwował możne się wycharczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Begrin ma sporo racji, ja jednak bym się nie napalał wyłącznie na Pentaxa tylko dlatego, że ma dostęp do stabilizacji w korpusie i stałek za grosze.

Rynek weryfikuje sytuację, Pentax jest niszowy i ma trudność z utrzymaniem się przy jednym właścicielu przez dłuższy czas.

Najwidoczniej też ludzi nie obchodzi stabilizacja w stałkach za 30zł, czy solidniej wykonany korpus. Wybory sprzętu to coś bardziej skomplikowanego (oczywiście, dochodzi do tego jeszcze spora część "niesprzętowa" typu marketing, czy obecność w danym systemie sprzętu, którego i tak nie kupimy, ale cieszymy się że w ogóle istnieje - piję do mitycznego FF).

Dlatego też, jeżeli ci się zechce, poczytaj sobie możliwie dużo treści w sieci o wszystkich producentach, zastanów się czego chcesz od sprzętu i wybierz możliwie świadomie (na ile to może być świadome przy pierwszym zakupie) coś, co się najbardziej spodoba. Może to będzie właśnie Pentax - czemu nie, jeżeli trafi w gusta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to lubię oglądać miasto z góry i chciałbym pstrykać panoramy, podobają mi się także zdjęcia makro jak i natura a wiec sporo szczegółów jak liście. Czasami mam dostęp do burzonych wieżowców/kamienic więc uwieczniać też chce wnętrza. Szczególnie chce lustrzankę ze względu na lepsze warunki do robienia zdjęć w słabym oświetleniu. Oprócz pstrykania przydała by się możliwość nagrywania przynajmniej w 720p i 30klatkach.

 

Czy używany K7 + kitowy 18-55 i torba za 1000zł to uczciwa cena ?

 

Ps. Chciałem kupić coś nowego na gwarancji i dlatego Nikon D3200 mi się spodobał, przeczytałem http://www.optyczne.pl/184.1-Test_aparatu-Nikon_D3200_Wst%C4%99p.html i dlatego go wybrałem, nie będzie też problemu by go później sprzedać. Natomiast chętnie przyjmę rady doświadczonych użytkowników którzy mieli różne aparaty i mogą coś powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D3200 nie ma trybu samodzielnej panoramy. Nie wiem jak z panoramą radzą sobie Pentaxy, ale jeśli aparat robi to dobrze, to fajnie mieć taką funkcję, jeśli Cię to interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale to akurat nie problem bo zostają programu do obróbki. Zrobione Sony Ericsson W955 z kilkunastu zdjęć http://i.imgur.com/Zjfjmu3.jpg budynki kompleksu wojskowego na którym stoi teraz Technopark Bio Nano Park Plus w budowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj Pentax K-5 tak więc sprawa aparatu załatwiona, zostały teraz szkła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniędzy na obiektywy pewnie nie zostało za wiele, więc pozostaje tradycyjna opcja 18-55, a potem może jakaś jasna stałka (+ pierścień pośredni do makro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim urzekniesz sie bezkonkurencyjnoscia Pentax-a, tak poswiec dzien lub dwa na ogladanie zdjec w internecie. Zwracaj uwage na zdjecia w pelnym sloncu i nocne. Na nich widac wady i zalety. Wiekszosc aparatow w szary dzien robi najlepsze zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie jest problem gdy zacząłem się dokształcać to okazuje się że obiektywy dla K-5 są dość drogie od 1000zł +

Dlatego kupie kit Pentax DAL 18-55 mm f/3.5-5.6 AL WR chodzą po ~200zł na allegro. Gdy odłożę 1000 to się znowu zgłoszę o radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, że dobre obiektywy kosztują dużo bez względu na to, do czego można je przykręcić :)

Z Pentaksem może być co najwyżej taki problem, że to sprzęt mało popularny, więc jest mniej używek na rynku. A i sam system nie ma wielkiego wyboru obiektywów (to akurat nie powinien być jednak wielki problem, gdyż zapewne nie będziesz potrzebował rozbudowanego zestawu, a raczej się skupisz na podstawowym minimum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim urzekniesz sie bezkonkurencyjnoscia Pentax-a, tak poswiec dzien lub dwa na ogladanie zdjec w internecie. Zwracaj uwage na zdjecia w pelnym sloncu i nocne. Na nich widac wady i zalety. Wiekszosc aparatow w szary dzien robi najlepsze zdjecia.

 

co to kurde za rada :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając na przelew ktoś mi zwiną obiektyw a aktualnie niema żadnej sensownej oferty za to jest Pentax DA 18-55 AL II i teraz mam pytanie do fachowców czy warto go brać, to starsza konstrukcja trochę wizualnie odbiega ale na papierze niby identyczna w zestawieniu z Pentax DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL WR chyba tylko różnią się uszczelnieniem. Ale czy na pewno ? Nie mogę znaleźć porównania tych dwóch obiektywów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego czasu mialem tylko DAL wiec to jeszcze troche inna konstrukcja, wszyscy zachwalaja WR (jak na ta klase obiektywu...) ale generalnie wszystko sie tutaj i tak rozbija tylko o to czy chcesz uszczelki czy nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...