Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damian0914

Zestaw 2.1 Budżetowy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zastanawiam się nad stworzeniem zestawu 2.1 do małego pokoju, w planach mam coś takiego:

 

Onkyo TX-8020 plus WHARFEDALE DIAMOND 10.2 (na biurko) plus jakiś sub aktywny pod biurko. Jakieś opinie na temat takiej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam budżecik jest na całość? I jaki rozmiar pokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, budżet.. myślałem żeby na amplituner/wzmacniacz kupić do 1000 zł, ew. bez bajerów wzmacniacz z wyjściem na sub to do 500 zł. Kolumny na biurko do jakiś 800 zł (mogą być mało basowe, ważniejsze tony średnie i wysokie) i do tego subwoofer aktywny do 500 zł. Myślę że granice 1800 złotych.

 

Pokój ma kształt nie regularny. Myślę że taki zestaw będzie nad to ale chciałbym w końcu jakiś pasywny zestaw audio. Wcześniej miałem R2600. I lepsze by były monitory o bliskim polu ponieważ siedzę blisko głośników.

 

Myślałem jeszcze nad najnowszymi Edifieriami i do nich sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najprostszą Yamahe A-S300 - kosztuje tysiaka i ma wyjście na suba. Do tego małe monitorki za około 500 zł/szt. typu: Boston Acoustics A26, Q Acoustics 2020i, Dali Zensor 1. Ile tam zostanie na suba wtedy?

 

Te najnowsze Edifiery niby fajne i nie wydają się głupim pomysłem, bo są dobre na bliski odsłuch i nie są przebasowione, tylko idą w stronę szczegółowości. Do tego wystarczy podłączyć suba, żeby uzupełnił braki w basie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najprostszą Yamahe A-S300 - kosztuje tysiaka i ma wyjście na suba. Do tego małe monitorki za około 500 zł/szt. typu: Boston Acoustics A26, Q Acoustics 2020i, Dali Zensor 1. Ile tam zostanie na suba wtedy?

 

Te najnowsze Edifiery niby fajne i nie wydają się głupim pomysłem, bo są dobre na bliski odsłuch i nie są przebasowione, tylko idą w stronę szczegółowości. Do tego wystarczy podłączyć suba, żeby uzupełnił braki w basie.

Tak mam plan Kiciunio. Tylko czy zagra to sensownie? Nie głupim pomysłem jest też Onkyo TX-8020. Podobno bardzo fajny w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej pominąć tego suba i dopłacić do lepszych monitorków. I tak nie masz na niego miejsca (pod biurkiem kiepski pomysł) + mały i nieregularny pokój. Może być z tego dudnienie zamiast ładnego basu. Trzeba się zastanowić nad tym, czy warto pchać się w suba przy tak niekorzystnych dla niego warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co proponujesz? Zależy mi że miały dosyć mięsiste brzmienie. Nisko schodzący bas byłby spoko. Da się dostać coś w tych pieniądzach? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciepłych monitorków z naprawdę miękkim i soczystym basem, to B&W CM1 oczywiście używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają jak tylne kolumienki od kina domowego. Nie mam pojęcia jak to może grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Nie chcesz stary/uywany sprzęt,zawsze lepszy od nowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz stary/uywany sprzęt,zawsze lepszy od nowego ?

Właśnie waham się. Nie powiem że nie bo jaram się jak coś jest nowe i w foliach ito, zapach nowości, no i gwarancja. A z używek możesz coś skonfigurować za podobny hajs $?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny kozackie, nie powiem :cool: A coś z nowych amplitunerów/wzmacniaczy do nich do 1000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że trochę na siłę tutaj piszę ale całkiem fajnie wypadają w testach też Boston Acoustics A25. Można dostać za 500 zł jedną. Nawet nawet. Podobno niskie ładnie grają.

 

Tylko pytanie. " Kolumny można zamontować na ścianie: producent zapewnił miejsce na niewielki gwóźdź lub haczyk." Co z otworem BR, jeśli je powiesimy lub przysuniemy do ściany to nie straci on swojego brzmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Amplituner i subwoofer jest do kina domowego i odradzam takie kombinacje jak chcesz słuchać muzyki.

Wzmacniacze nowe do 1000zł kicha.Ten co podałem RA-02 tu masz nowy to samo http://www.tophifi.pl/rotel-ra-10.html i do małego pokoju wersja slim jest odpowiednia ale idąc dalej,mozna wybrać jeszcze starszego analoga który może być lepszy np Sony TA-F550ES ma niesamowitego kopa w dolnym paśmie i pod tym względem bije rotela a kosztuje ok 500zł.Wymienić mozna jeszcze piece tyle,że do małego pokoju było by przesadą.

 

 

BR jak go zasłonisz spowoduje, że podbicie dla niskiej częstotliwości się zmniejszy i lekko charakterystyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę skupic się lepiej na wyborze kolumn, ok. A coś z pilotem? A jak wzmacniacz ma parę bajerów więcej, to nie jest już kwalifikowany jako amplituner? Serio, wszystko co nowe, teraz jest gorszę? Nie znam się za bardzo na audiofilskim myśleniu także cierpliwości :P Chce wydać jak najlepiej pieniądze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Może inaczej bo to jest temat rzeka :)

 

Tu znajdziesz każdą odpowiedz oglądaj od początku do końca:

 

Różnice między kinem a stereo

 

Być może zainteresuje ciebie jakiś zestaw poniżej,miej na uwadze ceny które mogły ulec zmianom więc należy sprawdzić.

Stereo za 600zł

 

Stereo za 1500zł

 

Stereo za 3000zł

 

Moc i dobór glośników

 

 

Podsumowując: zestaw stereo a dokładnie jakość jego brzmienia z rynku wtórnego bije na łeb i szyje rynek produktów nowych-za które musiałbyś wydać dużo więcej pieniędzy.Z kolei te z najniższego segmentu nie oferują nic ciekawego po za wyglądem + bajery typu USB itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej dobrze gada ale co do subów, że tylko w kinie domowym to się nie zgodzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@predatormax właśnie oglądałem parę odcinków z tego kanału YT. Widziałem też fajny magazyn w kiosku odnośnie właśnie audio. Były testy wzmacniaczy w zakresie 600-900 zł. Jutro go chyba kupię. Może wyczytam coś ciekawego.

 

Swoją drogą im się więcej zagłębiam w temat audio tym więcej wątpliwości :E

Rozumiem że wzmacniacz lepiej używany (warunek: pilot) nie mnie trochę ciągnie mnie do nowych bajerów. Chciałbym kolumny nowe a nie np. 20 letnie..

Ale żeby spełnić te moje zachcianki to musiałbym mieć 5x tyle $$$

 

Chociaż patrząc na takie Mój DM-602 znowu się waham.

 

Dodam że z lepszych głośników to w swoim życiu słyszałem tylko R2600. Rozumiem że takie pasywne kolumny zagrają lepiej od takich R2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R2600 nie mają żadnych szans w starciu z pełnoprawnym zestawem pasywnym stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze to R2600 były mocno spoko ale czuć było pewien nie dosyt. Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Swoją drogą to zazdroszczę siostrze pokoju i jego kształtu. Take stereo jakie planuje kupić idealnie by zagrało u niej ze względu na metraż i właśnie kształt jaki i miejsce odsłuchu. Idealnie po środku. :thumbup:

 

Swoją drogą mój kolega, elektronik mówi że samemu można złożyć wzmacniacz 2x82 W przy 4 Ohm i THD 0,1 %.

Koszt to stopień wyjściowy 15zł na kanał,przedwzmacniacz po 5zł, korektor i zasilacz. Ciekawe :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Kolega wyżej dobrze gada ale co do subów, że tylko w kinie domowym to się nie zgodzę :)

Jak masz dobre front stereo to z podlogowcami nie ma problemu i nie potrzebuje dodatkowego buczadła.Można ewent. przy głośnikch niezbyt mocnych na basie,głownie podstawkowe i do tego niebylejaki sobwoofer który kosztuje sobie typu REL T-5.Reszta tanich subwooferów nadaje się do śmieci albo tylko do taniego kina.

Osobiście żadnego bym nie użył suba a skupił się na dobrych głosnikach ale jak ty jesteś zadowolony to ok w końcu ty tego słuchasz nie ja :).

 

@predatormax właśnie oglądałem parę odcinków z tego kanału YT. Widziałem też fajny magazyn w kiosku odnośnie właśnie audio. Były testy wzmacniaczy w zakresie 600-900 zł. Jutro go chyba kupię. Może wyczytam coś ciekawego.Swoją drogą im się więcej zagłębiam w temat audio tym więcej wątpliwości :E Rozumiem że wzmacniacz lepiej używany (warunek: pilot) nie mnie trochę ciągnie mnie do nowych bajerów. Chciałbym kolumny nowe a nie np. 20 letnie..Ale żeby spełnić te moje zachcianki to musiałbym mieć 5x tyle $$$Chociaż patrząc na takie Mój DM-602 znowu się waham.Dodam że z lepszych głośników to w swoim życiu słyszałem tylko R2600. Rozumiem że takie pasywne kolumny zagrają lepiej od takich R2600?

Jak ciągnie cie do bajerów to kup sobie mini wieżę.

Stare serie kolumn grają czesto lepiej od nowych,czego doświadczyłem z odsłuchu niejednokrotnie z potwierdzeniem bardziej osłuchanych ludzi którzy siedzą w tej branży.Producenci w nowych seriach myślisz,że nie tną koszta,pózniej wychodzi z odsłuchu : te nowe jakby średnica gorsza lub dół pusty itd.Problem w tym,że w stereo nie ma co wymyślać więc tnie sie koszta a za to co już było na rynku każe się płacić słono w nowej odsłonie np B&W 6xx podlogowce z nowej serii już nie to samo co w starej,podobnie z MX-mi od Missiona i jeszcze by wymienił.To samo tyczy wzmacniaczy.

Co do R2600 to z czym ty tu wyskakujesz :thumbdown: ? już Kiciunio odpisał.

 

To dobrze to R2600 były mocno spoko ale czuć było pewien nie dosyt. Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia.Swoją drogą to zazdroszczę siostrze pokoju i jego kształtu. Take stereo jakie planuje kupić idealnie by zagrało u niej ze względu na metraż i właśnie kształt jaki i miejsce odsłuchu. Idealnie po środku. :thumbup:Swoją drogą mój kolega, elektronik mówi że samemu można złożyć wzmacniacz 2x82 W przy 4 Ohm i THD 0,1 %. Koszt to stopień wyjściowy 15zł na kanał,przedwzmacniacz po 5zł, korektor i zasilacz. Ciekawe :hmm:

Dobry DIY kosztuje pamietaj a byle gówno dla takiego zrobić też nie sztuka.Odpowiedz sobie sam czy nie lepiej wydać za używkę 500-600zł wnikając w parametry ma THD / : 0,004% (20Hz...20Khz, 8 Ohm a dla 0,001% (20Hz...20Khz, 4 Ohm ;)

 

To tyle w temacie,pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

na koniec :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=6NbjLYIgE_g

http://www.youtube.com/watch?v=BmDTLRdiT-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@predatormax

Właśnie posiadam tego REL'a T5 dołączonego do Monitor Audio Br6 i jestem mega zadowolony:) Sub tutaj na prawde dużo zrobił, ale swoje kosztuje, wręcz tyle samo co dwie kolumny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@predatormax widzę obeznany jesteś w temacie audio. Jeśli będę bliższy kupna czy to wzmacniacza czy to kolumn to odświeżę temat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...