Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FjubsK

Upgrade PC, 900-1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Komputer składałem we wrześniu 2012, a więc już 2.5 roku temu za kwotę ~1700 zł (jednostka), dobrze mi służył i służy, ale do nowszych gier (Dying Light, Far Cry 4 etc.) już słabo wyrabia lub wcale nie wyrabia, dlatego jeśli są jakieś możliwości upgrade'u wydając nie więcej niż 900-1000 zł, a zyskując wydajność, to prosiłbym bardzo o propozycje.

 

Pełna specyfikacja komputera:

Procesor: Intel Core i3-2100

Płyta Główna: MSI H61M-E33 (B3)

Pamięć: GeiL DDR3 4GB 1333MHz CL9 "Value Plus"

Karta Graficzna: MSI Radeon HD 6790

Karta Dźwiękowa: Asus Xonar DS

Dysk Twardy: Seagate Barracuda 500GB SATA III (ST500DM002)

Zasilacz: Aerocool VP-450

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410

 

Monitor: Dell 2209WA (1680x1050)

System: Windows 7 Home Premium oryginalny

 

Nie zamierzam podkręcać, nie potrzebuję też żadnych fajerwerków (budżet zresztą na to nie pozwala), w pełni zadowolę się średnimi ustawieniami graficznymi w najnowszych grach.

 

Dziękuję z góry za wszelkie propozycje. Mogę się zdecydować na używany procesor/kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany i5 2300/400/500 a za resztę używana HD 7850/nowa r7 250x albo używana 650 ti/nowa 740.

 

EDIT: Nie zauważyłem tego RAMu, dokupić 4 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany i5 2300/400/500 a za resztę używana HD 7850/nowa r7 250x albo używana 650 ti/nowa 740.

 

EDIT: Nie zauważyłem tego RAMu, dokupić 4 GB.

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Przy kupnie procesora i5-2xxx i jednej z podanych kart graficznych, zasilacz nadal spokojnie utrzyma zestaw?

Płyta głowna jest dość budżetowa, pod i3-2100 te 2.5 roku temu nie było sensu pakować się w nic droższego, będzie mimo wszystko OK pod i5?

 

Mam pytanie jeszcze co do RAMu, ten który mam obecnie nie jest nigdzie dostępny w sensownej cenie, muszę dokupić kostkę 4 GB z tej samej serii, ma to jakieś znaczenie? Czy może np. mój GeiL współpracować z zupełnie inną kością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz utrzyma i5+GTX na spokojnie, bo te karty od nVidii są oszczędnie. HD 7850 to jeden z mniej żarłocznych radeonów o wystarczającej wydajności, więc i5+HD zasilacz też pociągnie.

 

Ta płyta ma 4 fazy, więc i5 będzie normalnie działał.

 

Ważne, aby mowy RAM miał takie samo taktowanie (MHz) i opóźnienie (CL). Więcej niż 8 GB teraz do gier nie trzeba, prędzej ten i5 będzie za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

przepraszam, że odświeżam teoretycznie zamknięty temat, ale kupiłem zgodnie z sugestią Radeona HD7850, gdyż z podanych kart właśnie tą okazyjnie udało mi się kupić (Dokładnie: MSI Radeon HD7850, wer. 1GB, fabryczny OC), różnica jest już przy samej karcie widoczna, bo tak jak Wiedźźmin 2 odpalał na średnich, tak teraz płynnie na Ultra, z AA, bez próbkowania, 1680x1050.

 

Przechodząc jednak do sedna, spotkałem się z opinią znajomego i sam też już nie wiem co myśleć, że zasilacz tej karty z i5-2400 albo i5-2500 nie utrzyma i konieczna jest również zmiana zasilacza, czy to prawda?

Odświeżam jeszcze raz finalną specyfikację:

 

Procesor: Intel Core i3-2100, zamiast niego będzie i5-2400 albo i5-2500

Płyta Główna: MSI H61M-E33 (B3)

Pamięć: GeiL DDR3 4GB 1333MHz CL9 "Value Plus" + Dojdzie Kostka 4GB

Karta Graficzna: MSI Radeon HD 7850

Karta Dźwiękowa: Asus Xonar DS

Dysk Twardy: Seagate Barracuda 500GB SATA III (ST500DM002)

Zasilacz: Aerocool VP-450

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę, ten Radeon nie jest "głodny prądu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...