Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arison

Zasilacz 700-800W do 2xGPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jaki zasilacz polecilibyście do zestawu i7-5820k @ 4.2GHz - 1.25V, GTX 970 + GTX 580 (wykorzystuję do GPGPU), bardzo często możliwe maksymalne obciążenie kart + CPU.

 

Myślę, że zasilacz 700-800W byłby ok. Pytanie jaki polecacie? Mogą być używane opcje. Fajnie jakby miał wysoką skuteczność oraz cechował się dużą kulturą pracy. Obecny Smart SE 530W średnio mnie zadowala jeśli chodzi o kulturę (spokojnie obecnie tylko jedna karta jest w budzie ;)

 

Moja propozycja Corsair RM 850W używany. Co sądzicie? Budżet 400zł idealnie, max 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supremo M1 700W - ok. 470-500 zł zależnie od sklepu. Recenzja np. na portalu Overlock (polski), albo TechPowerUp (zagraniczy po Angielsku). Przy tym jest mega cichy do tych 60-70%, a na maxa nadal cichy (ok. 1000 obr. wentylator).

 

Jak tego nie chcesz, to w tej cenie znajdziesz Antec EDGE 750W (ok. 450-470 zł). Troszkę słabszy od Supremo technicznie, ale też bardzo dobry i warty tych pieniędzy. Dosyć cichy do 60% (do 40% bardzo cichy), powyżej 80% jest głośny.

 

Realnie to 600W na lini 12V starczy Ci z zapasem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600W to jednak myślę, że mało będzie i7-5820 ma TDP 140W, wykręcony będzie brał pewnie ponad 200W, GTX 580 ma 244W, a GTX 970 145W to już jest 600W, a gdzie reszta komponentów.

 

Poza tym trudno kupować nowy zasilacz na styk. Pod mega obciążeniem dobrze jakby zasilacz chodził na max 80% możliwości (większa sprawność). Myślę, że 700W to jest minimum bo często cały konfig może działać z pełnym obciążeniem. Nad Supremo M1 700W się zastanowię, szkoda że nie ma wersji 800W byłoby lepiej.

 

Ktoś ma jakieś pojęcie jeśli chodzi o używki na rynku czym warto się zainteresować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie, a parktyka co innego, wątpię abyś 600W przekroczył nawet na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że TDP to wartość praktycznie nieosiągalna ale przy kręceniu karty można się zbliżyć. Tak mi wyszło żeby na 80% max działał to powinno być 750W poza tym nie chcę też na styk kupować, kupiłem w ten sposób i przy wymianie procka już byłem na granicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Wiadomo, że TDP to wartość praktycznie nieosiągalna ale przy kręceniu karty można się zbliżyć. Tak mi wyszło żeby na 80% max działał to powinno być 750W poza tym nie chcę też na styk kupować, kupiłem w ten sposób i przy wymianie procka już byłem na granicy ;)

mareczq napisał chyba wszystko. Supremo M1 700W albo Antec EDGE 750W i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś pojęcie jeśli chodzi o używki na rynku czym warto się zainteresować?

 

Jeśli kupujesz z gwarancją w jednym ze znanych sklepów to nie powinno być problemu. One mają długą gwarancję. Grunt, żeby plomby nie były naruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione konstrukcje przez mareczq dodałem do swojej listy zainteresowań, po prostu dalej się rozglądam żeby przyjrzeć się kilku konstrukcjom.

 

Zastanawiam się jeszcze nad opcją czy nie brać zasilacza 800-850W gdybym kiedyś dołożył drugiego GTX 970 czyli w sumie 3x GPU (jest to prawdopodobne), czy w takim razie używany Corsair RM 850W byłby dobrą opcją? Jak z jego kulturą pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultura pracy dobra, ale jakość wykonania niekoniecznie - słabe kondensatory w zasilaczu z trybem półpasywnym mogą oznaczać problemy z żywotnością jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna informacja, dzięki ;) Chociaż niby jest te 5 lat gwarancji, używki często mają jeszcze 3-4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo jest uzywany RM1000 za 499zl ( z aukcja nie mam nic wspólnego ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odradzam kupowanie RM-ów na allegro używanych o takiej mocy. Bardzo często sa to pozostałości po koparkach BitCoinnów, a one naprawdę 24/h w pełni wykorzystywały ich moc, w efekcie takie zasilacze naprawdę szybciej padną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padnie po 4 latach to nic tylko się cieszyć. Odświeży się zasiłkę na nowszy model za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nic podłączonego do niego też nie padło. Jak kondensatory padają, to podzespołom oberwie się nieodfiltrowanymi napięciami i może się to nieciekawie skończyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wątpię w tak dramatyczny finisz zasilaczy za ~500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, bo ciągle się waham.

 

Brałbym Supremo M1 ale obawiam się, że w stresie będzie już na granicy, a po prostu nie chcę zasilacza chodzącego na max'a.

 

Trochę poszukałem i porozglądałem się na rynku i znalazłem takiego Seasonic M12 II Bronze Evo Edition 850W PSU recenzja, wypadł fajnie, skutecznością dobija do Silver - cena w okolicach 500zł.

 

Myślę, że coś w okolicach 800-850W może być lepsze do mojego config'a, jeśli macie jakieś lepsze propozycje oprócz tego Seasonic to będę wdzięczny

 

Ewentualnie z używek:

 

Cooler Master Silent Pro Gold 1000W

 

be quiet! Power Zone 850W

 

Super Flower SF1300P14X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Z tych podanych, to be quieta bym wziął, ale ten Seasonic M12 to również bardzo dobra opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Super Flower to nie jest w zbyt niskiej cenie jak na 1300W i Gold?

 

Czy ten zasilacz nie jest jakoś technologicznie przestarzały do platformy 2011-3? Chodzi o stany uśpienia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestarzały? To lepsza jednostka niż Seasonic i be-quiet! zdecydowanie, nawet nieco lepsza niż Cooler Master. Zresztą ma DC-DC, więc stany uśpienia z palcem w nosie obsłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Zasilacze to nie moja tematyka więc na tyle się nie znam. Skoro taka cena to chyba działał non stop ale to chyba nie problem przy takim zasilaczu.

 

1300W to dużo za dużo dla mnie ale przez to będzie działał na 60%, a wtedy ma 90% skuteczności.

 

Wziąłem tego Super Flower'a okazuje się, ze to model SF-1300P14XE (zabrakło E w końcówce) teraz odnajduje go na stronie producenta. Dużo na wyrost, ale przynajmniej jak dołożę 3 kartę to zasilacz nawet wtedy będzie miał duży zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...