Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jugikson

Która karta graficzna do procesora AMD APU A8 - 7600 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie/

 

Dysponuję procesorem AMD APU A8-7600. Zastanawia mnie czy jest w miarę sens łączenia zintegrowanej grafiki na tym procesorze z karta graficzną Radeon R7 250 z pamięcią DDR 3. Chodzi mi o to żeby funkcjonowało to jakie takie wydajne w miarę Dual Graphic. Na stronie producenta jednak widnieje informacja, że dedykowana karta graficzna do A8-7600 to Radeon R7 240. No właśnie, ale czemu by tego nie połączyć z mocniejszym Radeonem R7 250, który posiada tyle samo jednostek obliczeniowych co grafika mojego APU (384 dokładnie podczas gdy Radeon R7 240 320) a w dodatku rdzenie mają Oland (czyli taki sam jak w integrze APU, R7 240 i W R7 250)?????????. Jedyny artykuł jaki znalazłem na temat połączenia tego APU z Radeon R7 250 to pod tym linkiem też http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/AMD-A8-7600-Kaveri-APU-and-R7-250-Dual-Graphics-Testing-Pacing-Fixed

 

Czy jednak sugerujecie całkowitą rezygnację z grafiki zawartej w APU i dołożenie tych 150 zł do jakiejś silniejszej samodzielnej karty graficznej???. Na końcu dodam, że nie jestem kimś kto musi grać w full hd. Rozdzielczość 1280x1024 i w miarę szczegółowy obraz wystarczają mi. Z góry dziekują za uwagę. P.S. Z góry dziękuję za poświęcony czas.

 

AMD APU A8-7600

ASRock FM2A88M EXTREME 4+

GoodRam 2X4gb 1866Mhz Play CL9

Toshiba 500GB 7200obr. 32MB

Chieftec 500W GPA-500S8 OEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual Graphic nie ma sensu. Trzeba było brać Athlona 860k i R7 250X dostałbyś 2x więcej fpsów bez rwania obrazu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się wpakowałeś kupując to apu, nic ciekawego z tego nie wyciągniesz nawet jakbyś wrzucił r7 265

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czy mimo wszystko warto inwestować w samodzielna kartę graficzną takiego na przykład Radeona R7 250 X???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czy mimo wszystko warto inwestować w samodzielna kartę graficzną takiego na przykład Radeona R7 250 X???

Warto to dołóż chociaż do R7 260X 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście teraz zapominamy o Dual Graphic.

 

Warto to dołóż chociaż do R7 260X 2GB.

 

Ok wezmę to pod uwagę dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym się dowiedzieć co wreszcie kupiłeś-mam taką samą sytuację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...