Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RaVeN265

Asus k53sc Bardzo długi czas właczania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie posiadam laptopa K53sc (X53SC) i już nie mam do niego sił nie mam pojęcia dlaczego włącza sie ok 15 min

a po włączeniu działa normalnie.Laptop ma lagi nawet w biosie, sama procedura reinstalacji windowsa trwa bardzo długo ok 5 godz

co wcześniej zajmowało mi w nim ok 1 godziny.

Robiłem w nim kilka formatów z partycji recovery próbowałem instalować bios programem winflash ale niestety mam aktualnego \

Sterowniki są zainstalowane laptop ma kilka lat ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

 

Teraz zauważyłem ze jak zamykam na nim jakieś otwarte foldery (okna) to znikają tak jakby w czasie zwolnionym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez te lata czyściłes w środku laptop z kurzu? Czasami trzeba. Jeśli to możliwe to przełącz na zintegrowaną kartę grafiki w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wypal na płyty dvd nośniki do odzyskiwania systemu, bo objawy wskazują na padający dysk.

Potrzeba będzie około 5-6 płyt dvd.

Z czego potem odzyskasz Windowsa,Asus ma bardzo fajne recovery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli reinstalację po padnięciu dysku bo z partycji recovery zawsze można odzyskać system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam doszedłem do wniosku ze to nie moze byc wina dysku bo przecież bios jest w pamieci płyty wiec o co chodzi moze mam uszkodzony jakiś mostem czy to możliwe takie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie jestem bez systemu bo włączyłem przez głupotę wymazywanie dysku w mhdd.

Niestety zakładke health miałem pusta dlatego chciałem zrobic test dysku mhdd. Ale jeżeli bardzo trzeba to postawie system na szybkości(jak mi laptop pozwoli ok 2-3 godz pewnie bo jak już wcześniej pisałem tak teraz wolno idzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymazaniu pasuje zrobić remap w mhdd dla 100% pewności, jeszcze przed instalacją systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobię to... własnie anulowałem instalacije

 

\edit wsumie teraz zauważyłem ze juz nie przycina tak jak wcześniej animacji asusa

 

tylko mam takie jedno małe ale ZEROWANIE TRWAŁO OD NIEDZIELI GOD OK 18

DZIŚ RANO ZOBACZYŁEM ZE MA BRAK ŁADOWANIA I ZE JEST OFF... ALE PRAWDOPODOBNIE ZDĄŻYŁ WYCZYŚCIĆ CAŁOŚĆ JAK NIE TO BY CHYBA NIE DZIAŁAŁ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywaliło mi gniazdko...

test skończy się dopiero jutro jak nie pojutrze... ale już widzę ze dysk nie jest w super stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha chcesz instalować system na laptopie bez zasilacza? chłopie daruj sobie bo to będzie tylko zabawa a nie konkretna instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku wysiadło mi gniazdko w nocy (podczas wymazywania) nie z mojej winy i bateria w lapku siedła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj az będzie prąd to wtedy ponownie mhdd zerowanie + remap, lepiej zeby było to zrobione dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież już reinstalował...

daj screena z zakładki 'health' w hdtune

http://www.hdtune.com/files/hdtune_255.exe

Właśnie miałem na myśli taką sytuację jak teraz ma, czyli brak systemu i brak recovery na DVD.

Pozostaje instalacja czystego Windowsa i aktywacja kluczem z naklejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sorry, że pisze tak późno ale dopiero teraz zakończyłem instalacje wszystkich sterowników itp. itd. i wygląda na to ze wszystko wróciło do normy tzn. Na samym początku była dalej taka sama sytuacyjna ale myślę ze to przez to ze wpadł w hibernacje i wyskoczył błąd po ponownym uruchomieniu juz widac było że jest ok. Ale jednak nie wszystko jest ok prosze o to ss z hdtune

http://pokazywarka.pl/nzaqmz/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecność crc error pokazuje że jest błąd komunikacji między dyskiem twardym a płytą główną. Sprawdź/popraw/podmień kabelek sata. Jeśli nie pomoże sprawdz gniazda sata, zarówno w dysku, jak na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lapku nie ma kabli jest tylko slot i wygląda na sprawnego dysk to samo zadnych widocznych uszkodzen styki w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecność crc error pokazuje że jest błąd komunikacji między dyskiem twardym a płytą główną. Sprawdź/popraw/podmień kabelek sata. Jeśli nie pomoże sprawdz gniazda sata, zarówno w dysku, jak na płycie głównej.

Przecież to laptop, jaki kabel chcesz wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz laptop tak nie zamula jak wcześniej będę musiał jeszcze raz zrobić wymazywanie dysku i kasacie bad sektorów bo przecież wtedy mi lapek siadł... i w ogóle trwało to przcież 3 dni a tyle nie powinno sam bios sie wieszał a teraz smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie laptop, ale crc error jest. Czyli gniazdo sata na płycie głównej oraz w dysku do obejrzenia. Ale jak działa bez bsodu to nie ma sensu rozbierać lapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...